Zamknij
Tarapaty 2
Tarapaty 2
Premiera
25 wrz 2020
Czas trwania
87 minut
Produkcja
Polska, 2020
Reżyseria
Marta Karwowska
Obsada
Jakub Janota-Bzowski
Pola Król
Mia Goti
Tomasz Ziętek
Pełny opis
7,98

Średnia ocena

Tarapaty 2

Familijny Przygodowy Od lat: 6 87 minut

Kiedy z Muzeum Narodowego w Poznaniu znika perła kolekcji – „Plaża w Pourville” Claude’a Moneta, a o kradzież zostaje fałszywie oskarżona ciotka Julki – dzieci muszą odnaleźć obraz i odkryć tożsamość prawdziwego złodzieja.

Pełny opis

Zgrany duet rozpoczyna śledztwo, ale na horyzoncie pojawia się Felka, zwariowana 12-latka, a razem z nią kłopoty. Opowieść o zazdrości i zaufaniu przeplata się z rozwiązywaniem zagadki kryminalnej. „Tarapaty 2” to historia dla całej rodziny, która mówi o tym, że nie da się uwierzyć w przyjaciela, dopóki nie uwierzy się w siebie. A także o tym, że przyjaźń wystawiona na próbę może stać się jeszcze mocniejsza.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
58

Głosów

7,98

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Tarapaty 2
Recenzja redakcji
Piotr Olczyk
[RECENZJA] „Tarapaty 2”

Dodany przez: Piotr Olczyk

Warto w nie wpaść

Polskie kino dla całej rodziny ma się lepiej niż kiedykolwiek. Co i rusz na ekranach debiutują takie produkcje, jak świetne „Za niebieskimi drzwiami” czy intrygujący „Dzień czekolady”. Do grona bardzo udanych rodzimych filmów dołącza teraz seria „Tarapaty”, której pierwsza część z 2017 roku była bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich wielbicieli kinowego dreszczyku - niezależnie od wieku! Całość wyszła spod ręki Marty Karwowskiej, która przygotowała jedyny w swoim kryminał, na którym bawić się mogły i dzieciaki, i dorośli. Główni bohaterowie, nastoletni Julka i Olek, rozpracowywali gang złodziejaszków i jednocześnie uczyli się, że prawdziwa przyjaźń potrafi zdziałać cuda. Widzowie byli zachwyceni i chcieli więcej, no i proszę – na ekranach Multikina debiutuje właśnie kontynuacja traktująca o kolejnej fascynującej sprawie.

"Tarapaty 2" to jeszcze więcej zagadek, emocji oraz… młodzieńczych rozterek. Całość rozpoczyna się świetnie sfilmowaną kradzieżą obrazu Moneta z poznańskiego muzeum. O ten okropny występek zostaje oskarżona... ciotka Julki! Według dzieciaków – zupełnie bezpodstawnie. Julka i Olek postanawiają więc odnaleźć zaginione dzieło sztuki oraz oczyścić dobre imię ciotki. Nie będzie to proste, bowiem dowody są nad wyraz obciążające, Policja raczej nie chce współpracować, a na domiar złego ważny trop urywa się w niespodziewanym momencie.

Na szczęście para domorosłych detektywów zyskuje sojusznika w postaci szalonej Felki. Niestety na drodze naszej ferajny staje tajemnicza kobieta o różnokolorowych oczach. W pewnym momencie zaczyna robić się naprawdę niebezpiecznie, a tymczasem naszych bohaterów czekają zmagania nie tylko ze złoczyńcami, ale także z zazdrością i zaufaniem. Fela wyraźnie podoba się Olkowi i vice versa, co z kolei nie w smak Julce. Jeśli brzmi to dla Was jak teen drama, to uspokajam: wszystko to podane jest w lekki i zabawny sposób, a na pierwszym planie zamiast miłostek mamy kryminałki.

„Tarapaty 2” nie są bowiem kryminałem tylko z nazwy. Owszem, dla dorosłego widza tożsamość złoczyńcy będzie raczej oczywista, ale nie dla dorosłych ten film powstał. Gwarantuję że dzieciaki będą miały sporo frajdy z łączeniem poszczególnych faktów i badaniem poszlak. Dzieło co i rusz bawi się z widzem podrzucając mu fałszywe tropy, a potem zaskakując nagłym zwrotem akcji. Dodatkowo całość świetnie wygląda i jeszcze lepiej brzmi, co w rodzimym kinie wcale nie jest takie powszechne. Marta Karwowska wyreżyserowała całość umiejętnie lawirując między zabawą a napięciem. Jakub Burakiewicz i Jerzy Rogiewicz, odpowiedzialni za zdjęcia i muzykę, świetnie bawią się konwencją kryminału. Ale najbardziej błyszczą odtwórcy głównych ról. Jako Julka, Olek i Felka brylują odpowiednio Pola Król, Jakub Janota-Bzowski oraz Mia Goti. Dzieciaki są cudowne i nie mogę doczekać się ich kolejnych przygód na wielkim ekranie.

„Tarapaty 2” to świetna kryminalna zabawa dla całej rodziny. Wartka akcja, ekscytujące zwroty akcji, zagadki, pogonie i nienachalny humor – warto wpaść całą rodzinką do Multikina.

Czasem w tarapaty wpadał
Piotr Olczyk

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Tarapaty 2

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Joanna

Joanna

27.09.2020, 17:19:35

Nie polecam, film nudny, gra aktorska-szkoda słów.

DOMINIK

DOMINIK

19.09.2020, 23:43:52

BARDZO DOBRY FILM NA KOŃCU FILMU PIOSENKI JESTEM POD WRAŻENIEM TAKIE FILMY MUSZĄ BYĆ DAWAĆ CZĘŚĆ 3 W PRZYSZŁYM ROKU