Zamknij
Ralph Demolka w internecie
Ralph Demolka w internecie
Premiera
11 sty 2019
Czas trwania
113 minuty
Produkcja
USA, 2018
Reżyseria
Rich Moore
Phil Johnston
Pełny opis
7,55

Średnia ocena

Ralph Demolka w internecie

Animowany Familijny Komedia Od lat: b.o. 113 minuty

Akcja filmu Ralph Demolka w Internecie przenosi się z salonu gier do przepastnego i dynamicznie rozwijającego się świata Internetu. Czy Internet przetrwa demolkę Ralpha?

Pełny opis

Ralph, czarny charakter gry wideo, wraz z przyjaciółką Wandelopą von Cuks wyruszają na tułaczkę po sieci w poszukiwaniu pewnej części zamiennej, niezbędnej by ocalić grę Wandelopy. Z pomocą zagubionym w nieznanym świecie bohaterom przychodzą najróżniejsi  sławni mieszkańcy Internetu i postaci znanych gier. W filmie gościnnie występują księżniczki Disneya, po raz pierwszy razem na dużym ekranie!

 

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
1001

Głosów

7,55

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Ralph Demolka w internecie
Recenzja redakcji
Piotr Olczyk
„Ralph Demolka w Internecie” [RECENZJA]

Dodany przez: Piotr Olczyk

Never gonna give you up!

Ralph Demolka i Wandelopa wyruszają na pionierski rejs po szerokich wodach Internetu. Lepiej zróbcie kopie zapasowe swoich profili na Facebooku, bo gdy o sieci nie ma się zielonego pojęcia, to nietrudno o prawdziwą katastrofę.

W jednej z pierwszych scen filmu słodziutka postać z cukierkami we włosach filozofuje na temat istoty bytu, sensu życia i nieuchronności śmierci. Podniosłem brew. Czy aby na pewno oglądam kontynuację „Ralpha Demolki”? Szybko okazało się, że owszem – „Ralph Demolka w Internecie” to sequel pełną gębą. Głośniejszy, bardziej kolorowy i ekscytujący niż pierwowzór z 2012 roku. Ale też jest w tej produkcji nieco więcej serca, zadumy i rozważań na temat przyjaźni i odpowiedzialności. Czy jeśli kogoś bardzo, ale to bardzo lubimy, to czy koniecznie musimy być z tą osobą nierozłączni? Czy powinniśmy kwestionować marzenia najbliższej osoby? I wreszcie – czy prawdziwa przyjaźń może czasami oznaczać… rozstanie?

Nowy film Disneya miejscami bardziej przypomina produkcje studia Pixar. Szalone sekwencje akcji nie przyćmiewają już dialogów. Infantylnych odzywek jest tu także jakby mniej. Próżno też szukać na ekranie czarnego charakteru podkręcającego wąsa. Rok przerwy od pełnometrażowych filmów animowanych wyszedł Disneyowi na dobre. Po świetnej „Vaianie. Skarb oceanu” studio nie rzuciło się od razu w wir pracy, ale pozwoliło sobie na oddech i przewartościowanie priorytetów. Tak powstał „Ralph Demolka w Internecie” – oprócz bezbłędnie wygenerowanych pikseli otrzymujemy tu także całkiem niegłupi przekaz oraz całą tonę świetnych gagów.

Dostaje się właściwie każdemu. Znanym portalom i ich użytkownikom, ikonom popkultury, memom, durnowatym filmikom na YouTube. Ba, sam Disney wbija sobie kilka razy szpile. Są to w większości niewinne kuksańce, ale kilka żartów daje do myślenia. Pojawiają się słodko-gorzkie dowcipy o algorytmach sterujących tym, co oglądamy na co dzień. Jednoznacznie potępiono system komentarzy pełen niepotrzebnego hejtu. Bywa też sarkastycznie – wyśmiano otumaniające reklamy, puste rozdawnictwo serduszek na lewo i prawo, samozachwyty nad samoje… Znaczy się – nad selfiakami. Z pewnością będzie o czym rozmawiać podczas powrotu z kina. A i niejedna instamatka z pewnością zastanowi się nad swoim zachowaniem. Disney nieśmiało zagląda także w mniej familijne rejony rzadziej odwiedzane przez szeregowego internetowego surfera. Razem z Ralphem i Wandelopą odwiedzamy chociażby darknet pełen niebezpieczeństw i wywrotowych treści. W pewnym momencie bohaterowie trafiają też na sieciowy śmietnik, gdzie walają się symbole zapomnianych portali i przeglądarek sprzed lat.

„Ralph Demolka w Internecie” zaskakuje dojrzałym podejściem i bezbłędnym komediowym wyczuciem. Rozwija historię z pierwowzoru i rozszerza ją o nowe wątki. Ale przede wszystkim opowiada o ważnych sprawach i nie skupia się tylko na rozbawieniu publiczności. Niech Ralph demoluje jak najwięcej, bowiem wychodzi mu to znakomicie.

Ocena: 8/10

Z Ralphem do Tappera wybrałby się
Piotr Olczyk

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Ralph Demolka w internecie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Kinga

Kinga

14.02.2019, 17:51:53

Film zdecydowanie nie powinien być zakwalifikowany do kategorii B/O, co najmniej od 6 lat, jak nie więcej. Młodsze dzieci nie znają przeznaczenia różnych stron internetowych oraz nie rozumieją na jakich zasadach internet działa w ogóle przez co wiele rzeczy w filmie jest dla nich niezrozumiałych. Również uważam, że za dużo w filmie drobnych przekleństw i nieodpowiednich dla dzieci słów, dodatkowo główna bohaterka śpiewająca piosenkę "Spaliny i krew" jest co najmniej niestosowna.

Testy

Testy

25.01.2019, 11:13:45

Testowy komentarz.

Marcin

Marcin

21.01.2019, 19:00:09

Zgadzam sie z przedmówcą Mateusz - film nie powala to raz, po drugie FILM NIE JEST DLA DZIECI (nakierowanie młodych ludzi aby szukać co to jest Darknet budzi co najmniej niesmak lub niepokój co autorzy mieli na celu), po trzecie drobne przekleństwa itp. nie kwalifikują filmu wg mnie do kategorii B/O

Mateusz

Mateusz

17.01.2019, 07:33:41

Byłem ostatnio w kinie nie powala :( 1 cześć RALPH Demolki była o 1000% lepsza. Tutaj ten seans zdawał mi się przez ten cały czas jak takie flaki z olejem... zwiastun Genialny lecz w kinie to już nie było to samo. Ogólnie jeśli ktoś pamięta dobrze tego RALPH 1 i uwielbiał 1 cześć to 2 może pozostawić tylko po sobie mocny nie smak.

Tatiana

Tatiana

12.01.2019, 11:47:54

Szkoda, że nie ma wersji z napisami, bez paskudnego dubbingu :( Minus bajek w Polsce, nigdy nie da się obejrzeć w kinie. // --> Do polskiej dystrybucji trafiła wyłącznie wersja z dubbingiem.