Zamknij
Piłsudski
Piłsudski
Premiera
13 wrz 2019
Czas trwania
108 minut
Produkcja
Polska, 2019
Reżyseria
Michał Rosa
Obsada
Borys Szyc
Magdalena Boczarska
Pełny opis
7,2

Średnia ocena

Piłsudski

Biograficzny Historyczny Od lat: 13 108 minut

„Piłsudski” rozpoczyna się w 1901 roku, w szpitalu psychiatrycznym w zaborze rosyjskim. Jednym z pacjentów jest więzień polityczny – Józef Piłsudski (Borys Szyc). Polskie podziemie niepodległościowe organizuje jego ucieczkę. Piłsudski wraca do żony (Magdalena Boczarska).

Pełny opis

Mimo grożącego mu niebezpieczeństwa wraz z Walerym Sławekiem (Jan Marczewski), Witoldem Jodko-Narkiewicz (Marcin Hycnar), Aleksandrem Sulkiewiczem (Józef Pawłowski) oraz Aleksandrem Prystorem (Tomasz Schuchardt) rozpoczyna bezkompromisową walkę o niepodległą Polskę.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
189

Głosów

7,2

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Piłsudski
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Piłsudski

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Bartłomiej

Bartłomiej

22.09.2019, 22:08:03

Pan Szyc, zdolny, wszechstronny aktor - ale całkowicie nie pasuje do roli Piłsudskiego. Tonem głosu, wyglądem, postawą. Komendant to postać pomnikowa, mocno utrwalona w wyobraźni Polaków, a tą rolą dokonano jej zmasakrowania. Jednak, nie to jest najgorsze. Film to zlepek scen, bez przesłania, dramaturgii, kontrowersji, coś jak lekcja historii w ogólniaku z panem Zbyszkiem, który za młodu był pasjonatem, ale teraz po prostu chce zrealizować program z ministerstwa..

Wiktoria

Wiktoria

20.09.2019, 09:19:54

Film do bani. Poszliśmy ze szkoły i nawet nauczycielka nas za to przeprosiła. W filmie są może 3 sceny akcji a reszta to pitu pitu o tym jak Piłsudzki zdradzał żonę oraz o tym jak się kłócił z PPS (przez chwilę dosłownie). Najgorszy film historyczny ever, nie idźcie na to, niczego się o Piłsudzkim nie dowiecie a będziecie tylko ziewać i stracicie pieniądze.