Zamknij
Legiony
Legiony
Premiera
20 wrz 2019
Czas trwania
139 minut
Produkcja
Polska, 2019
Reżyseria
Dariusz Gajewski
Obsada
Sebastian Fabijanski
Bartosz Gelner
Wiktoria Wolańska
Mirosław Baka
Jan Frycz
Borys Szyc
Pełny opis
7,78

Średnia ocena

Legiony

Historyczny Od lat: 13 139 minut

Filmowa superprodukcja „Legiony" to porywającą opowieść o legionowym pokoleniu lat 1914-1916, które wywalczyło Polsce Niepodległość. „Legiony” to kino przygodowe w najlepszym wydaniu, zrealizowane przy użyciu najnowocześniejszych technik filmowych. Opowieść o młodych ludziach, którzy nie wahali się, by rzucić się w wir walki o odzyskanie państwowości, ale także o tych, którzy dopiero zrozumieli, że tylko w wolnej Polsce zrealizują swoje marzenia.

Pełny opis

„Legiony” to uniwersalna historia o wchodzeniu w dorosłość w trudnych czasach, dojrzewaniu do wspólnoty. Wielka historia jest tłem dla rozgrywającej się na pierwszym planie love story, w którą uwikłani są: Józek (Sebastian Fabijański), dezerter z carskiego wojska, agentka wywiadu I Brygady – Ola (Wiktoria Wolańska) z Ligi Kobiet Pogotowia Wojennego oraz Tadek (Bartosz Gelner), jej narzeczony, członek Drużyn Strzeleckich i ułan. Obok bohaterów fikcyjnych, których historie wzorowano jednak na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawi się wiele postaci historycznych. Wśród nich: brygadier Józef Piłsudski (Jan Frycz), porucznik Stanisław Kaszubski ps. „Król” (Mirosław Baka), rotmistrz Zbigniew Dunin-Wąsowicz (Borys Szyc), porucznik Jerzy Topór-Kisielnicki (Antoni Pawlicki) i wielu innych.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
342

Głosów

7,78

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Legiony
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Legiony

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Patryk

Patryk

29.09.2019, 23:00:33

Film piękny, godny obejrzenia. Każdy patriota doceni wyłącznie pozytywne aspekty po obejrzeniu seansu.

JAROSLAW

JAROSLAW

29.09.2019, 15:25:59

Film godny polecenia. Uważam, że każdy patriota powinien go obejrzeć. Mieszkam ponad 12 lat w Anglii I jak widzę jacy Polacy są wstosunku do siebie wredni to jest bardzo przykre. Nie wiem co inne osoby o tym myślą ?

Katarzyna

Katarzyna

21.09.2019, 21:38:29

Znowu coś nie wyszło... bez akcji, bez dynamiki, szkoda, że tak ważny historycznie temat nie doczekał się przyzwoitej ekranizacji. Nie polecam

Fanka

Fanka

21.09.2019, 20:28:32

Film był naprawdę mocny, jest naprawdę świetny! Mega polecam.