Zamknij
Lassie, wróć!
Lassie, wróć!
Premiera
20 sie 2021
Czas trwania
97 minut
Produkcja
Niemcy, 2020
Reżyseria
Hanno Olderdissen
Obsada
Sebastian Bezzel
Anna Maria Mühe
Matthias Habich
Jana Pallaske
Pełny opis
7,49

Średnia ocena

Lassie, wróć!

Familijny Przygodowy Od lat: 6 97 minut

Dwunastolatek Flo i suczka Lassie są parą nierozłącznych przyjaciół. Niestety tata chłopca traci pracę i cała rodzina musi przenieść się do małego mieszkania, gdzie psy nie są akceptowane. Zrozpaczony Flo, chcąc nie chcąc, musi rozstać się z Lassie. Pies zostaje oddany w ręce rozpieszczonej dziewczynki – Priscilli, która zawozi go do swojego domu nad morzem. Jednak gdy tylko nadarza się okazja, Lassie wykorzystuje szansę i ucieka. Dając popis niezwykłego sprytu i mądrości, przemierza cały kraj, by odnaleźć Flo.

Pełny opis

Ale nie tylko ona wpada na podobny pomysł. Również Flo, nie mogąc znieść samotności, zaczyna szukać suczki. Chociaż dwójkę przyjaciół dzielą setki kilometrów, chłopiec i zwierzę zrobią wszystko, żeby znów być razem. 

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
205

Głosów

7,49

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Lassie, wróć!
Recenzja redakcji
Piotr Olczyk
[RECENZJA] „Lassie, wróć!”

Dodany przez: Piotr Olczyk

Długa droga do domu

Biedna Lassie znowu musi wrócić do domu. Tyle w tym dobrego, że całość rozgrywa się na wielkim ekranie, a widz, szczególnie ten najmłodszy, będzie zachwycony seansem.

Wydana w 1940 roku powieść „Lassie, wróć!” została szybko przeniesiona na ekran. Już trzy lata później widzowie mogli oglądać perypetie wiernej collie. Kolejne dekady przynosiły kolejne wersje tej wzruszającej historii. Mnie ta opowieść także nie jest obca. W 1995 roku poszliśmy ze szkołą na bodajże najsłynniejszą odsłonę, czyli amerykańską „Lassie” i gdybym tylko nie był zatwardziałym kociarzem, to pewnie przy okazji finału rozbeczałbym się jak reszta klasy. 80 lat po swoim debiucie czytelniczym psiak ponownie wbiega do kin za sprawą niemieckiej ekranizacji zatytułowanej klasycznie, czyli „Lassie, wróć!”.

Najnowsza wersja kultowej opowieści czerpie obficie nie tylko z tekstu źródłowego, ale także z poprzednich filmów. Tym razem głównym bohaterem jest mały Florian, który kocha swojego czworonoga i nie wyobraża sobie życia bez niego. Niestety jego rodzice popadają w problemy finansowe, a na dodatek wredna gospodarz domu nie życzy sobie psów pod dachem. Lassie zostaje wysłana na przymusowe wakacje ku rozpaczy Floriana. Powodów do zmartwień przybywa – pewnego dnia zwierzak znika, a w ślad za nim nie ruszają tylko właściciele, ale i żądni nagrody nikczemnicy. Kto dotrze do psa pierwszy? Czy wszystko skończy się dobrze? Czy Lassie wróci do Floriana cała i zdrowa?

Odpowiedzi na te pytania są oczywiste, ale nie o niespodzianki tu chodzi, tylko o wrażenia z seansu. „Lassie, wróć!” to porządne kino familijne dla całej rodziny. A jeśli jest to rodzina kochająca psy, to gwarantuję, że po filmie rozpocznie się litania pytań o to, kiedy do domu zawita szczeniaczek collie. Jeśli zaś na pokaz wybierze się rodzinka, która psa collie już posiada, to ranga „Lassie, wróć!” z pewnością wzrośnie do Kinowego Wydarzenia Roku.

Podczas seansu cieszyło mnie, że historia nie została uwspółcześniona na siłę. Co prawda Lassie trafia do mediów społecznościowych, ale nikt nie śledzi jej na przykład za pomocą drona. Dostajemy wiele emocji, a i wzruszeń możecie być pewni. Film także skutecznie odcina się od „sztampowych familijnych produkcji o pieskach”. Nie jest to rzecz naiwna albo zrobiona na siłę, dla czystego zysku. Twórcy nie drepczą po linii najmniejszego oporu, dzięki czemu otrzymujemy film będący jedną z najlepszych ekranizacji kultowej historii. Gdybym tylko umiał, to szczeknąłbym teraz z zadowolenia.  

Niby kociarz, a z filmu zadowolony
Piotr Olczyk

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Lassie, wróć!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Martyna

Martyna

08.09.2021, 20:56:03

Polecam

Tosia

Tosia

29.08.2021, 19:42:04

Cudowny film.