Zamknij
Kamerdyner
7,33

Średnia ocena

Kamerdyner

Dramat historyczny Od lat: 15 147 minut

„Kamerdyner” to opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia.

Pełny opis

Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W lasach Piaśnicy naziści dokonują mordu na ludności kaszubskiej – pierwszego ludobójstwa tej wojny.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
257

Głosów

7,33

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Kamerdyner
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Kamerdyner

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Magda

Magda

09.11.2018, 22:50:31

Świetny film i historia Kaszubów Polaków i Niemców ukazana w nim. Godny polecenia :-)

Hubert

Hubert

02.10.2018, 15:20:14

Bajon, dobre filmy robii

Artur

Artur

24.09.2018, 21:40:05

Jak dla mnie genialny film!!! Cudowna muzyka przepiękne kaszubskie krajobrazy i klimat pałacowych wnętrz to kino dla konesera w pełnym tego słowa znaczeniu. Nie pomyślałbym że film polskiej produkcji może być tak dobry. Wielki ukłon dla reżysera jak i dla wspaniałej obsady aktorskiej no i oczywiście ich gry aktorskiej która naprawdę w genialny sposób oddała klimat tego dramatu historycznego. BRAWO!!! Daję 10/10

Dorota

Dorota

23.09.2018, 22:03:31

Warto zobaczyć chociaż dla Gajosa czy Woronowicza(świetne role a jak opanowany język kaszubski!),dla tych pięknych zdjęć i muzyki i....dla historii!!!Film polecam

Adam

Adam

23.09.2018, 18:16:20

Dobry film, Gajos jak zwykle niezawodny (świetnie przygotował się do tej roli - język kaszubski w jego wykonaniu - rewelacja), natomiast główny odtwórca - przeciętna gra i strasznie nienaturalnie kaleczył język kaszubski - szkoda. Świadomość że zdjęcia były kręcone nie na Kaszubach a na Mazurach niestety powodują że zabieram 1 punkt. Po godzinie trochę zaczęło wiać nudą ale gdyby nie Gajos .... Całość oceniam na mocne 6 w skali 1-10.