Zamknij
Jak wytresować smoka 3
Jak wytresować smoka 3
Premiera
15 lut 2019
Czas trwania
104 minuty
Produkcja
Stany Zjednoczone, 2019
Reżyseria
Dean DeBlois
Pełny opis
8,38

Średnia ocena

Jak wytresować smoka 3

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: b.o. 104 minuty

Ostatni rozdział historii, która oszołomiła widzów na całym świecie, z głównych bohaterów – Czkawki i smoka Szczerbatka – czyniąc obiekt międzynarodowego uwielbienia. Mało która seria animowana wzbudza takie emocje zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Pełny opis

Przed Czkawką i Szczerbatkiem zupełnie nowe przygody – mnóstwo niebezpieczeństw, wielkie wyzwania, niezwykła wyprawa w nieznane oraz… miłość. Kiedy nad Berk nadciąga zagrożenie, jakiego nigdy wcześniej jego mieszkańcy nie doświadczyli, Czkawka wie, że musi zrobić wszystko, by uratować smoki. Przyjdzie mu – wraz z przyjaciółmi – udać się w ekscytującą podróż do mitycznej krainy, w której smoki czują się bezpieczne.

Zaskakująca opowieść o dorastaniu oraz odnajdywaniu odwagi, by stawić czoła nieznanemu, a także o tym, jak nigdy się nie poddać. Coś, co zaczęło się jako niezwykła przyjaźń między nastoletnim Wikingiem (Czkawka) a smokiem z gatunku Nocna Furia (Szczerbatek), urosło do wielkich rozmiarów i stało się jedną z najpopularniejszych serii animowanych ostatnich lat.

Dwie pierwsze części serii (obsypane nagrodami, w tym nominacją do Oscara®) przyciągnęły do kin tłumy fanów (w każdym wieku) i zarobiły ponad miliard dolarów. Tylko w Polsce dwie pierwsze części zobaczyło ponad 1,7 miliona widzów.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
1276

Głosów

8,38

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Jak wytresować smoka 3
Recenzja redakcji
Katarzyna Domagalska
Jak wytresować smoka 3 [RECENZJA]

Dodany przez: Katarzyna Domagalska

Smocza trylogia dobiega końca…

Pierwsze dwa filmy z serii "Jak wytresować smoka" od dawna uważane są za jedne z najlepszych animacji 3D, jakie stworzyło studio Dream Works. Były nie tylko rywalami Pixara w wyścigu po Oscara, ale także przedstawiły światu przesympatycznego i przyjaznego dzieciom bohatera. Chodzi oczywiście o Szczerbatka, szczenięco rozkosznego, niewinnego młodego smoka, który stopił serca publiczności nie wydychając przy tym z paszczy ani jednego płomyka.

W filmie „Jak wytresować smoka 3” Szczerbatek i jego ludzki kompan, Czkawka, stają przed bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Młody Wiking zdążył już dorosnąć i wraz z ukochanym smokiem będzie musiał odnaleźć swoje miejsce w niebezpiecznym świecie, w którym pokój stoi pod dużym znakiem zapytania. Ale zacznijmy od początku…

 

Fot. Kadr z filmu „Jak wytresować smoka 3”

Spotykamy ten duet w momencie, w którym Wódz Czkawka zdążył przekształcić wioskę Wikingów w pierwszą na świecie smoczą utopię, gdzie kolorowe stwory wirują w przestworzach, żyjąc szczęśliwie i w pełnej harmonii. Wraz z matką i przyjaciółmi utworzył grupę smoków-ratowników. Podczas jednej z misji banda niespodziewanie napotyka rzadkiego błyszczącego smoka, bardzo podobnego do Szczerbatka. I tu czeka Was jedna z najlepszych scen w filmie, czyli… smocze zaloty. Uwierzcie nam, po obejrzeniu serii prześmiesznych umizgów pokochacie tego gagatka Szczerbatka jeszcze bardziej.

 

Fot. Kadr z filmu „Jak wytresować smoka 3”

Ale – jak to zwykle bywa - nie może być zbyt różowo. Podczas gdy Wódz Czkawka musi podejmować dorosłe decyzje proporcjonalne do swojego królewskiego statusu, poczucie wartości Szczerbatka dołuje. Dylematy, trudne wybory i ból towarzyszący dorastaniu to tematy, które zna każdy z nas, a filmy z serii "Jak wytresować smoka" na szczęście nigdy nie stroniły od poważniejszych zagadnień. Pacyfizm, złożone relacje rodzinne i problem dyskryminacji zostają przemycone do końcowej części tej animowanej trylogii w bardzo mądry i zarazem nienachalny sposób. Choć Czkawka i Szczerbatek będą musieli przejść bardzo podobną drogę: obydwaj zakochają się i odkryją, do jakich poświęceń są zdolni, by dowodzić swoim ludem, odkryją, że nie ma większej potęgi niż miłość.

 

Fot. Kadr z filmu „Jak wytresować smoka 3”

Z czystym sumieniem można powiedzieć, że film „Jak wytresować smoka 3” jest zacnym zakończeniem historii dorastania Czkawki i Szczerbatka. Opowieść o chłopcu i jego najlepszym przyjacielu niesie ze sobą ponadczasowe wartości, zgrabnie doprawione poczuciem humoru i widowiskowymi scenami akcji. Po tych trzech filmowych przejażdżkach na smoczych barkach z żalem żegnamy się z jedną z najlepszych animowanych trylogii wszechczasów. My będziemy tęsknić. A Wy?

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Jak wytresować smoka 3

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Karolina

Karolina

24.02.2019, 15:12:10

Bardzo ciekawa i wciągająca część ze wszystkich, choć nie obyło się także od scen wzruszających. Podsumowując film warty obejrzenia

Tatiana

Tatiana

23.02.2019, 14:23:56

Znowu sam dubbing... i znowu trzeba zrezygnować z oglądania w kinie :/

Marcin

Marcin

23.02.2019, 13:19:41

Świetny film

Anna

Anna

18.02.2019, 09:39:34

Zdecydowanie na TAK. Bez ograniczeń wieku- to nie jest dobre określenie. Raczej dla nieco starszych dzieci.

Aga

Aga

16.02.2019, 22:09:15

Super film, miło spedzony czas z rodzina :) dobrze zainwestowane pieniadze :)

Justyna

Justyna

16.02.2019, 19:36:59

Dzieci zadowolone. Polecam, bo super film.

Szczerbatek

Szczerbatek

16.02.2019, 17:52:12

Polecam zabrać do kina paczkę chusteczek ponieważ przydadzą się

DJ

DJ

16.02.2019, 15:44:57

Fajny ide z tatą

Weronika

Weronika

16.02.2019, 11:16:37

Synek zadowolony. Polecam fajny film