Zamknij
Czarownica 2
Czarownica 2
Premiera
18 paź 2019
Czas trwania
119 minut
Produkcja
USA, 2019
Reżyseria
Joachim Rønning
Obsada
Angelina Jolie
Elle Fanning
Ed Skrein
Michelle Pfeiffer
Pełny opis
8,22

Średnia ocena

Czarownica 2

Fantasy Familijny Od lat: 8 119 minut

Angelina Jolie powraca w roli Czarownicy, jednej z najbardziej fascynujących postaci Disneya!

Pełny opis

W 2014 roku zadebiutowała na ekranach polskich kin „Czarownica”, film opowiadający historię Diaboliny, która była kiedyś dobrą i piękna dziewczyną, jednak zdrada, której doświadczyła, zmieniła jej serce w kamień i skłoniła do rzucenia klątwy na księżniczkę Aurorę. „Czarownica 2” kontynuuje tę opowieść, ukazując skomplikowane relacje pomiędzy Diaboliną a dorosłą już Aurorą, które wspólnie będą musiały zmierzyć się z silnymi przeciwnikami w walce o ocalenie wrzosowisk i żyjących na nich magicznych stworzeń.

Obok Angeliny Jolie w filmie zobaczymy m.in. Ellę Fanning i Michelle Pfeiffer.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
969

Głosów

8,22

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Czarownica 2
Recenzja redakcji
Piotr Olczyk
„Czarownica 2” [RECENZJA]

Dodany przez: Piotr Olczyk

Miłość, magia i sporo mieczy.

Królestwo Diaboliny kwitnie i to dosłownie. Zielone, bujne Knieje pełne są magicznych stworzeń, a nad wszystkim czuwa piękna księżniczka Aurora. Związek dziewczyny z księciem Filipem także rozkwita. Oświadczyny przyjęte, wkrótce ślub, a miłość młodych dodatkowo zagwarantuje pokój w okolicy. Wszystko pięknie, ale życie to nie jest bajka, jak przekonuje jedna z bohaterek „Czarownicy 2”. Szybko okazuje się, że sojusz ludzi z magicznymi istotami nie jest wszystkim na rękę. Na dodatek Diabolina odkrywa istnienie swoich pobratymców, którzy rodzaj ludzki traktują jak śmiertelnych wrogów. Istnieje spora szansa na to, że wspaniały ślub przeobrazi się w Krwawe Gody. Witajcie po tej mroczniejszej stronie bajek Disneya.  

Czarownica” z 2014 roku była dość ciekawą wariacją na temat „Śpiącej królewny”. Dotąd wszyscy pamiętaliśmy Diabolinę jako rogate zło w animowanej postaci, które dodatkowo potrafi zamienić się w smoka. Tym samym z satysfakcją oglądaliśmy, jak dzielny książę Filip tegoż smoka w finale ubija, a potem wszyscy żyli długo i szczęśliwie. Tak przynajmniej było w bajce, bo w realnym życiu studio Walta Disneya po dość słabym odbiorze „Śpiącej królewny” na trzy długie dekady porzuciło magiczne światy. Dopiero powstała w 1989 roku „Mała syrenka” przywróciła w kultowym studiu modę na animowane adaptacje popularnych baśni.

Diabolina na swój powrót czekała ponad pół wieku, a upływ czasu stanowczo złagodził jej bojowe usposobienie. „Czarownica” przedstawiała „główną złą” ze „Śpiącej królewny” jako postać tragiczną. Nieszczęśliwie zakochana, dosłownie i przenośni mocno zraniona, ale na pewno nie wredna do szpiku kości – spodobała się widzom taka Diabolina, zdolna do empatii i finalnie odpowiedzialna za przebudzenie Aurory, a więc i umiejąca kochać. W kontynuacji tytułowa (anty)bohaterka nie zamieniła się na szczęście w słodziutką trzpiotkę. Wciąż potrafi przygadać, wciąż jest krewka i gwałtowna, ale i tak samo wciąż bardzo mocno kocha swoją córkę chrzestną. Kto więc jest odpowiedzialny za nowe kłopoty? Oczywiście teściowa.

W roli matki Filipa, czyli złej królowej Ingrith, zadebiutowała Michelle Pfeiffer, urocza w swojej nikczemności. Jej postać to okropna kobieta, którą widzowie znienawidzą i pokochają jednocześnie. Do obsady dołączył także Ed Skrein, ostatnimi czasy etatowy kinowy nikczemnik. Przed kamerę wrócili oczywiście Sam Riley wcielając się znów w sarkastycznego, zmiennokształtnego Diavala, Elle Fanning jako urocza, dojrzalsza księżniczka Aurora oraz oczywiście prawdopodobnie wiecznie młoda Angelina Jolie w głównej roli pięknej i niebezpiecznej Diaboliny. Sam film jest dłuższy i zdecydowanie bardziej efektowny niż pierwowzór. Sporo tu machania mieczem i śmiertelnych zaklęć, a finałowa bitwa ma rozmach rodem z ostatnich komiksowych widowisk Marvela. Nie jest to na pewno film dla najmłodszych – walka toczy się na śmierć i życie – ale nastolatki i starsi fani Disneya będą bawić się świetnie.

„Czarownica 2” ma baśniowy klimat i otoczkę rozbuchanej superprodukcji. To jeden z tych filmów, które po prostu trzeba obejrzeć na wielkim ekranie. Idzie jesień, więc odrobina magii nikomu nie zaszkodzi.

Ocena:
7/10


W smoka raczej nie zamienia się
Piotr Olczyk

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Czarownica 2

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Monika

Monika

20.11.2019, 09:39:14

Świetnie zrobiony film. Byliśmy z 7 letnim dzieckiem i wszyscy oceniliśmy go na 10. Fajne efekty, nieco grozy ;) Na pewno nie jest to film na małych dzieciaczków ale z 7 latkiem można spokojnie go zaliczyć :) My gorąco poelcamy :)

magdalena

magdalena

12.11.2019, 13:13:36

Piękny film ❗Warto pójść z dzieckiem, druga część lepsza od pierwszej

Paweł

Paweł

11.11.2019, 17:22:37

Bardzo fajny film. Naprawdę warto obejrzeć. Jak pisali wcześniej, druga część lepsza od pierwszej.

Zbigniew

Zbigniew

24.10.2019, 18:27:25

Niezmiernie żadko się zdarza aby druga część była lepsza od pierwszej. Tutaj się to zdecydowanie udało! Bardzo dobrze spędzony czas!

Sebastian

Sebastian

24.10.2019, 09:09:02

Jak już wcześniej napisał Arkadiusz, piękny i wzruszający film. Naprawdę baśniowy klimat sympatycznej bajki, nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych, bo każdy z nas lubi pomarzyć. Jak zawsze takie filmy kończą się happy endem-mem, no i dobrze. Tym bardzie miło na sali, bo 80% widzów to dziewczyny. Serdecznie Polecam, moja ocena 8,5/10

Arkadiusz

Arkadiusz

19.10.2019, 14:07:01

Film super , piękny , wzruszający , cudowna część i jak zwykle diabolina zagrała swoją role cudownie. Warto było pujść najlepsza część ale pierwsza też była świetna polecam z reką na sercu ja mam zamiar pujść jeszcze raz.