Zamknij
Chrzciny
Chrzciny
Premiera
18 lis 2022
Czas trwania
88 minut
Produkcja
Polska, 2021
Reżyseria
Jakub Skoczeń
Obsada
Maciej Musiałowski
Katarzyna Figura
Michał Żurawski
Tomasz Włosok
Pełny opis
6,65

Średnia ocena

Chrzciny

Komedia obyczajowa Od lat: 15 88 minut

Grudzień, 1981 rok. Marianna, gorliwa katoliczka, postanawia wykorzystać rodzinną uroczystość - chrzciny najmłodszego wnuka, do pojednania swoich skłóconych od lat dzieci. Nieoczekiwanie przeszkodzi jej w tym generał Jaruzelski, który ogłasza tego dnia stan wojenny. Chcąc doprowadzić rodzinne pojednanie do końca, Marianna postanawia ukryć przed dziećmi prawdę o sytuacji w kraju. To małe z pozoru kłamstwo, uruchomi lawinę nieoczekiwanych zdarzeń, którą trudno będzie zatrzymać.

Pełny opis

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
65

Głosów

6,65

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Chrzciny
SŁUCHAJ PODCASTU
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Chrzciny

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Elżbieta

Elżbieta

23.11.2022, 23:26:47

Doskonały film - dla wrażliwych, myślących i znających historię. Świetna gra aktorska, prawdziwa historia rodzinna, wyraziste postaci. W każdej rodzinie jest jakiś trup w szafie, często niejeden, a próba łagodzenia sporów najczęściej kończy się fiaskiem w myśl zasady - tak źle i tak niedobrze. Przeszkadzały mi damskie chichoty na sali w najbardziej dramatycznych momentach - ignorantki czy idiotki?

Artur

Artur

31.10.2022, 09:20:27

To nie jest komedia... Prędzej komediodramat lub nawet dramat. Rodzina się spotyka 1.12. 1981 (dzień wybuchu stanu wojennego), matka (Katarzyna Figura) próbuje ukryć, wybuch stanu wojennego by tego dnia rodzina Ina była cała. Ale jak to bywa odzywają stare spory i wzajemne pretensje. Gra aktorska perfekt, podróż w przeszłość mega. Scenariusz też dobry. Tylko niesmak że to nie komedia

L

L

30.10.2022, 16:05:36

Super film. Polecam