Zamknij
Biały Kieł
Biały Kieł
Premiera
7 wrz 2018
Czas trwania
88 minut
Produkcja
Francja, Luksemburg, USA, 2018
Reżyseria
Alexandre Espigares
Pełny opis
7,57

Średnia ocena

Biały Kieł

Animowany Familijny Przygodowy Od lat: 7 88 minut

Pełna mądrości, przygód i wzruszeń niesamowita opowieść o sympatycznym czworonogu, w którego żyłach płynie krew domowego psa i dzikiego wilka. Film jest pierwszą animowaną ekranizacją przetłumaczonej na 89 języków świata ponadczasowej książki Jacka Londona.

Pełny opis

Reżyserią tej pięknej i dynamicznej historii zajął się nagrodzony Oscarem Alexandre Espigares – współtwórca animacji: „Happy Feet: Tupot małych stóp 2” i serialu „Gwiezdne wojny: Wojny klonów”. Nad scenariuszem pracował m.in.: Dominique Monfery, który ma na swoim koncie nominację do Oscara oraz pracę przy hicie „Sekretne życie zwierzaków domowych”. Jedną z firm odpowiedzialnych za produkcję „Białego Kła” jest Superprod Animation, która stworzyła „Sekrety morza” (nominacja do Oscara i Europejska Nagroda Filmowa dla najlepszego filmu animowanego). Film był prezentowany w oficjalnej selekcji międzynarodowego festiwalu filmowego Sundance 2018.

Biały Kieł to rezolutny i bardzo nietypowy szczeniak – mieszanka wilka i psa. Po rodzicach odziedziczył najlepsze cechy obu ras, więc szybko uczy się jak przetrwać w mroźnych i nieprzyjaznych krainach dzikiej północy. Niestety szczeniak gubi się. Z pomocą przychodzi mu szef indiańskiego plemienia, który przygarnia go do swojej wioski. Pośród nowych przyjaciół, Biały Kieł szybko dorasta i uczy się współpracy z innymi psami i członkami wspólnoty. Na skutek nieprzewidzianych zdarzeń, pewnego dnia dostaje się on w niepowołane ręce. Nowi właściciele widzą w nim łatwy zarobek. Na szczęście z pomocą przychodzą mu dobrzy ludzie. Wielka przygoda, która czeka Białego Kła, odkryje przed nim jego prawdziwą naturę i da mu pełną miłości lekcję na całe życie.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
150

Głosów

7,57

Średnia ocena

Oceń film

play
Multimedia dla Biały Kieł
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Biały Kieł

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Oliwier

Oliwier

16.09.2018, 15:12:36

10/10 polecam

Anna

Anna

09.09.2018, 18:25:38

Film nie dla najmłodszych widzów, zdecydowanie już dla uczniów. Piękna animacja, ale czuję niedosyt. Niewykorzystano w pełni potencjału. Mógł to być hit ,a jedynie 6/10.