Zamknij
Banksterzy
SUPERHIT
Banksterzy
Premiera
16 paź 2020
Czas trwania
104 minuty
Produkcja
Polska, 2020
Reżyseria
Marcin Ziębiński
Obsada
Antoni Królikowski
Tomasz Karolak
Jan Frycz
Katarzyna Zawadzka
Pełny opis
7,29

Średnia ocena

Banksterzy

Od lat: 15 104 minuty

Karolina (Katarzyna Zawadzka) pracuje w banku, jest energiczna, pewna siebie, przebojowa. Kiedy w jej ręce wpada najnowszy produkt walutowy – kredyt we frankach szwajcarskich, kobieta otrzymuje wielką szansę, żeby się wykazać. Mając pełne przyzwolenie szefa – Adama (Tomasz Karolak), bez skrupułów zaczyna namawiać klientów na najbardziej ryzykowne i niekorzystne inwestycje. Jan (Jan Frycz) jest szarą eminencją krajowej finansjery. W swoim telefonie ma kontakty do prezesów największych banków w Polsce. Jego cyniczne pomysły i decyzje, z dnia na dzień, wpływają na gospodarkę i losy setek tysięcy osób. Takich jak Artur (Rafał Zawierucha) – ambitny szef firmy IT, który, by rozwijać działalność, decyduje się na opcje walutowe. Jego wspólnikiem jest Mateusz (Antoni Królikowski), który marzy o niezależności, własnym lokum i upragnionej wyprowadzce od teściów. Choć młode małżeństwo pozostaje nieufne wobec proponowanych przez banki rozwiązań, to przyparte do muru daje się wciągnąć w finansową pułapkę. Wkrótce losy bohaterów po obu stronach barykady splotą się w pętli wstrząsających wydarzeń, których przebieg ujawni szokujący mechanizm manipulacji, żerujących na potrzebach i emocjach, ale też bezwzględną i bezduszną siłę systemu bankowego. A gdy skończą się wszystkie racjonalne rozwiązania, bohaterom pozostaną już tylko najbardziej dramatyczne wybory.

Pełny opis

„Banksterzy” to opowieść o systemie bankowym, o mechanizmach jego funkcjonowania, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, generujących zdarzenia mające wpływ bezpośrednio lub pośrednio na życie codzienne milionów ludzi. To także rzecz o instytucji zaufania publicznego, która perfidnie, świadomie i konsekwentnie nadużywała tego zaufania  w stosunku do swoich klientów, o totalnej bezsilności i inercji systemu nadzoru bankowego i struktur państwa, które winny dawać gwarancję stabilności i bezpieczeństwa także finansowego obywatelom, o bezwzględnych działaniach w imię partykularnych interesów zwalczających się ugrupowań politycznych. Ale nasza opowieść jest przede wszystkim o ludziach, ich namiętnościach, dążeniach, marzeniach i o pieniądzu który jest tu siłą sprawczą, wartością samą w sobie i środkiem do osiągnięcia celu.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
112

Głosów

7,29

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla Banksterzy
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Banksterzy

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Kamil

Kamil

23.10.2020, 13:08:28

Film naprawdę mocny i gra na emocjach. Nie da się o nim ot tak zapomnieć po wyjściu z kina. Polecam!

Krzysztof

Krzysztof

19.10.2020, 17:42:02

Film fajny, ale odradzam korzystanie z Votum. Oni mają w internecie dziesiątki trolli a nie mają żadnej sprawy wygranej.

Krzysztof

Krzysztof

19.10.2020, 09:21:26

Nie wiem czy już jesteście gotowi aby iść z tym do Sądu ale trzeba uważać z kim to zrobić bo Mazur i inne kancelarie to po odpisie w KRS widać jak bardzo są zabezpieczeni na na walkę z najbogatszą instytucją w Polce. A co jak Bank zaproponuje im Łapówkę? Sam sprawdź...... k r s - p o b i e r z. p l/ i kliknij pobierz odpis. Masakra ! ! ! i Pomyśleć że każdego jeszcze 20 tyś na start kasują........

Waldemar

Waldemar

17.10.2020, 21:25:52

Mnie na film namówił facet z VOTUM, bo prowadzi moja sprawę w sądzie. Oczywiście poszedłem od razu. Nie bardzo sie widzę z tym scenariuszem, bo każdą rzecz odbieram osobiście - u mnie to nie było "jak w filmie" ... A skutki sa opłakane. Czekam na pierwszą rozprawę. Przed TSUE miałem jeszcze wątpliwości, ale potem decyzja - no i teraz odliczam czas. A kredyt spory...

Radek

Radek

17.10.2020, 20:35:17

Kawał dobrego kina, choć temat bardzo trudny do przedstawienia. Ekipa filmowa stanęła na wysokości zadania, z tym większą przyjemnością oglądało się film wiedząc, że kooproducentem filmu jest firma Votum Robin Lawyers, prowadząca sprawę moich rodziców. Do wszystkich frankowiczów, którzy mają seans za sobą - do boju! :)

Barbara

Barbara

16.10.2020, 19:50:16

Świetny film, pełen akcji, dramatycznych zdarzeń. Film pokazuje całą bezwzględność systemu, banksterów. Szczególnie polecam osobom, które od lat krytykują środowisko frankowiczów. Film otwiera oczy na to, co zrobiły i robią nadal banki. Polecam.

Konrad

Konrad

14.10.2020, 16:46:33

Ach te banki. Nic tylko nas wykorzystują. Dobrze, że afera jest nagłaśniana. Ja już walczę razem z mazuriwspolnicy. pl i wszystkim polecam wejść na drogę sądową.