Zamknij
10

Średnia ocena

WAMA FILM FESTIVAL: UROCZYSTY FINAŁ PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH VIEW

Jednym z kluczowych elementów programu 4. edycji WAMA Film Festival będą działania z zakresu edukacji filmowej. Działania tego rodzaju służyć będą przede wszystkim zwiększeniu kompetencji audiowizualnych u młodzieży z regionu oraz animowaniu kontaktów międzynarodowych pomiędzy młodzieżą z Warmii i Mazur a młodymi ludźmi z krajów partnerskich (Francja, Litwa, Ukraina). Podczas WAMA Film Festival, w dniach 8-14 października 2017 r., będą miały miejsce liczne warsztaty, szkolenia, spotkania i wykłady, realizowane w ramach dwóch programów edukacji filmowej: 1. Programu VIEW - Video Essay Workshops, w ramach którego młodzież z Francji, Litwy, Ukrainy i Polski uczyć się będzie warsztatu dotyczącego analizy dzieła filmowego; 2. Polsko-Ukraińskich Warsztatów Filmowych, podczas których młodzi ludzie z Polski i Ukrainy wezmą udział w cyklu spotkań warsztatowych z profesjonalistami z branży filmowej, a następnie zrealizują krótkie materiały filmowe.

Pełny opis

VIEW - VIDEO ESSAY WORKSHOPS MIĘDZYNARODOWY PROGRAM EDUKACJI FILMOWEJ MŁODZIEŻY

Międzynarodowa inicjatywa młodzieżowa skoncentrowana na wzajemnej wymianie doświadczeń i poznawaniu zagadnień dotyczących integracji i różnorodności społecznej współczesnej Europy za pośrednictwem sztuki filmowej. Genezą do stworzenia innowacyjnej koncepcji międzynarodowych warsztatów było przyjęcie założenia, że twórczą aktywnością w dziedzinie kinematografii jest nie tylko realizacja filmów, lecz także analiza i interpretacja dzieł filmowych, dzięki której poszczególne utwory zyskują pełnię swego oddziaływania w odbiorze społecznym. 
Celem warsztatów będzie analiza filmów poświęconych zagadnieniom wielokulturowości, prowadzona przez młodzież za pośrednictwem innowacyjnych narzędzi, takich jak: „video-esej” i „video-recenzja”. Założenia programowe warsztatów wpisują się w formułę edukacji pozaformalnej, wykorzystując film jako narzędzie swobodnego dialogu międzykulturowego i wzajemnej wymiany doświadczeń w gronie młodych ludzi pochodzących z różnych krajów. Film stanowi w projekcie skuteczną metodę upowszechniania wartości związanych z wielokulturowością, współpracą międzynarodową i pokojową koegzystencją różnych kultur i społeczności.

POLSKO-UKRAIŃSKIE WARSZTATY FILMOWE

Warsztaty stanowią kontynuację przedsięwzięcia, realizowanego podczas WAMA Film Festival od 2015 roku, we współpracy ze Stowarzyszeniem FILMFORUM. Ubiegłoroczna edycja projektu udowodniła, że inicjatywa jest niezwykle ważna dla olsztyńskiej społeczności lokalnej, środowiska regionalnych animatorów kultury i młodzieży licealnej oraz budzi ogromne zainteresowanie wśród odbiorców z Polski i Ukrainy. Najważniejszym elementem projektu będzie praktyczna praca z młodzieżą nad realizacją krótkich form filmowych.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse

0 osób chce zobaczyć

3

Głosów

10

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

Komentarze

Dodaj swój komentarz do WAMA FILM FESTIVAL: UROCZYSTY FINAŁ PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH VIEW

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.