Zamknij
National Theatre Live: Wszystko o Ewie
TEATRY
National Theatre Live: Wszystko o Ewie
Premiera
30 kwi 2020
Czas trwania
155 minut
Pełny opis
10

Średnia ocena

National Theatre Live: Wszystko o Ewie

Teatry NT Live MultiCulture Britain 155 minut

Wszystko o Ewie Josepha L. Mankiewicza – co to był za film, co za bohaterki! Margo Channing, żywa legenda, od której nie sposób oderwać oczu. I pragnąca zbliżyć się do niej jej najwierniejsza fanka. Młoda, piękna Eve. Ta porywająca opowieść o zazdrości, ambicji i władzy zdobyła aż sześć statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej. Pora na inscenizację w reżyserii Iva van Hove (NT Live: Opętanie, Hedda Gabler). Autorką muzyki jest rockowa artystka PJ Harvey, której utwory dosłownie hipnotyzują słuchaczy. W rolach głównych Gillian Anderson (Z Archiwum X, Sex Education, NT Live: Tramwaj zwany pożądaniem) i Lily James (Mamma Mia! Here We Go Again, Kopciuszek, Yesterday).

Pełny opis

Historia Margo i Eve po raz pierwszy ujrzała światło dzienne w artykule opublikowanym w wydaniu „Cosmopolitan” z maja 1946. Opisana w kobiecym czasopiśmie historia była luźno oparta na prawdziwych wydarzeniach i relacji dwóch kobiet – wiedeńskiej aktorki, Elisabeth Bergner i jej sekretarki. Następnie pojawiła się adaptacja radiowa wyemitowana na antenie NBC w 1949 roku. W końcu prawa do historii kupiło studio filmowe 20th Century Fox. Chwalony przez krytyków, film All About Eve otrzymał rekordową (aż 14) liczbę nominacji do Oscara. Nie był to jednak jego największy rekord. All about Eve pozostaje bowiem do dziś jedynym filmem, który otrzymał aż cztery nominacje do statuetek Akademii za role kobiece. Co ciekawe w filmie wystąpiła również, zaczynającą swoją karierę w Hollywood, Marylin Monroe, symbol kobiecości.
Film wywarł duży wpływ na dzisiejszą popkulturę. W 1970 roku powstał zainspirowany All about Eve musical Applause, który również został doceniony przez widzów i krytyków (otrzymał nagrodę Tony). Z kolei w 2008 roku twórcy Simpsonów zaprezentowali odcinek pt. All about Lisa, w którym Lisa Simpson zostaje nową asystentką Klauna Krusty’ego i niebawem kradnie mu całe show.

Autor: Joseph L. Mankiewicz (w adaptacji Iva van Hove)
Reżyseria: Ivo van Hove

W rolach głównych Gillian Anderson (Z Archiwum X, Sex Education, NT Live: Tramwaj zwany pożądaniem) i Lily James (Mamma Mia! Here We Go Again, Kopciuszek, Yesterday).

 

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
1

Głosów

10

Średnia ocena

Oceń film

Multimedia dla National Theatre Live: Wszystko o Ewie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do National Theatre Live: Wszystko o Ewie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Ilona

Ilona

21.02.2020, 11:54:48

To bardzo ciekawa sztuka o tym, że kobiety definiuję się tym, chcą być a nie tym kim są, o umiejętności radzenia sobie z upływającym czasem, o manipulacji i życiu znanych i uwielbianych za kulisami. Wspaniała Gilian Anderson. Mnóstwo ludzi na pokazie 6 lutego w Krakowie.