Zamknij
National Theatre Live: Frankenstein - Jonny Lee Miller jako Monstrum
TEATRY
National Theatre Live: Frankenstein - Jonny Lee Miller jako Monstrum
Premiera
24 paź 2019
Czas trwania
165 minut
Pełny opis

National Theatre Live: Frankenstein - Jonny Lee Miller jako Monstrum

Teatry NT Live MultiCulture Britain 165 minut

Druga wersja kultowej historii Frankensteina: 24 października w rolę Frankensteina wcieli się Benedict Cumberbatch, a w Stworzenie Jonny Lee Miller. Nie przegap okazji i obejrzyj drugą część teatralnego pojedynku dwóch Sherloków – prosto z National Theatre w Londynie.

Pełny opis

Laureat Oscara, twórca filmów „Trainspotting” i „Slumdog. Milioner z ulicy”, powraca do korzeni – reżyserowania w teatrze. Danny Boyle o pomyśle zaadaptowania na potrzeby sceny gotyckiej powieści Mary Shelley po raz pierwszy wspomniał obecnemu dyrektorowi artystycznemu National Theatre, Nicholasowi Hytnerowi, ponad 12 lat temu, kiedy pracowali razem w słynnym Royal Shakespeare Company.
Romans grozy angielskiej pisarki doby romantyzmu uznawany jest za pierwszą powieść science fiction lub przynajmniej zapowiedź tego gatunku. Tragiczna historia Wiktora Frankensteina, naukowca pragnącego rozwikłać zagadkę życia i śmierci, oraz stworzonego przez niego z fragmentów ludzkich ciał monstrum stała się tematem sporej liczby adaptacji filmowych – przez co na trwale przeniknęła do kultury masowej – które jednak w większości spłyciły filozoficzną wymowę książki Shelley „Frankenstein albo Współczesny Prometeusz” (1818). Autor sztuki i reżyser teatralnego przedstawienia zmienili ten stan rzeczy i skupili się na przesłaniu zawartym w gotyckiej powieści, którą pisarka zaczęła tworzyć, mając niespełna 20 lat, a inspirowała się prawdopodobnie aferą grabarzy z 1606 roku, mającą miejsce w miasteczku Frankenstein – dzisiejszych Ząbkowicach Śląskich.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse

354 osoby chcą zobaczyć

Najbliższe seanse na - wybierz seans poniżej:
Zobacz wszystkie seanse
Komentarze

Dodaj swój komentarz do National Theatre Live: Frankenstein - Jonny Lee Miller jako Monstrum

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Nat

Nat

31.10.2016, 23:12:34

Dzisiaj w Lublinie było niestety na odwrót niż obiecano- Ben grał Frankensteina :( Jakbym wiedziała to bym poszła na wcześniejszy seans! :(

Domi

Domi

31.10.2016, 16:56:31

Pisałam do Multi w Gdańsku, dziś ma iść zgodnie z opisem na stronie, czyli to samo, co było grane w piątek - Miller Frankenstein, Cumberbatch potwór.

ewik

ewik

30.10.2016, 14:55:47

W Gdańsku podobnie - zamiast Millera w roli Potwora 28.X puszczono wersję Z Cumberbatchem w tej roli. Czy Multikino raczy napisać jaka będzie wersja w poniedziałek 31.X, czy też zbyje całą sytuację milczeniem? Może jakieś wyjaśnienia odnośnie pomyłki? Byłoby miło.

Klient

Klient

30.10.2016, 14:32:18

W Gdyni ta wersja została wyświetlona 28 października. A która wersja zostanie wyświetlona 31-go? Zgodnie z planem, czyli drugi raz to samo? Czy w związku z pomyłką 31-go będzie wyświetlona wersja z Cumberbatchem w roli Frankensteina? Przydałby się jakiś komentarz ze strony kina, jakiś wyjaśnienie, sprostowanie.

aeval

aeval

10.08.2016, 21:43:45

Skoro 28 października o 22:30 ma być Nocny pokaz z okazji Halloween to czy nie można by puścić obu wersji "Frankensteina"?

anblaszka

anblaszka

06.08.2016, 13:42:24

:(( na to czekam już od premiery ... i znów nie obejrzę :( nie można dodatkowo wraz piątkową transmisją by puścić obu wersji?

dana

dana

29.07.2016, 19:36:18

Dlaczego nie można kupić biletów na pokaz w Wrocław Arkady?