Zamknij
Kenneth Branagh Theatre Company: Zimowa opowieść
TEATRY
Kenneth Branagh Theatre Company: Zimowa opowieść
Premiera
17 gru 2019
Czas trwania
190 minut
Pełny opis

Kenneth Branagh Theatre Company: Zimowa opowieść

Teatry MultiCulture Britain 190 minut

Ponadczasowa tragedia Williama Szekspira o obsesji odkupieniu w inscenizacji z legendarnego londyńskiego teatru Garrick, w reżyserii Roba Ashforda i Kennetha Branagha. Na scenie zobaczymy m. in. Judi Dench i Kennetha Branagha.

Pełny opis

„Opowieść zimowa” została napisana w 1611 r. i zaliczana jest do tzw. ostatnich sztuk Szekspira, określanych jako romanse lub tragikomedie.

Leontes, król Sycylii, podejrzewa romans ciężarnej żony, Hermiony ze swym przyjacielem z dzieciństwa, królem Czech, który bawił z wizytą na Sycylii. Ogarnięty zazdrością próbuje otruć gościa, a żonę wtrąca do więzienia, gdzie wydaje ona na świat córkę Perditę. Leontes rozkazuje porzucić dziecko na pustkowiu. Wkrótce, z lęku o los matki, umiera jego synek. Dochodzą również wieści o śmierci uwięzionej Hermiony.

Porzucona Perdita dorasta wśród pasterzy. Zakochuje się w niej Floryzel, syn króla Czech, ten ostatni jednak sprzeciwia się małżeństwu. Młodzi uciekają na dwór króla Sycylii, gdzie Perdita spotyka ojca. Szczęścia postaci dopełnia nieoczekiwany, intrygująco rozegrany, powrót Hermiony, którą ukryła wierna Paulina.

Sztuka rozpada się na dwie części, łączy sceny tragiczne z wątkami sielankowymi. Nierealne zwroty akcji podkreślają romansowość „Opowieści…” – baśni snutej nieśpiesznie w długie, zimowe wieczory.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse

330 osób chce zobaczyć

Najbliższe seanse na - wybierz seans poniżej:
Zobacz wszystkie seanse
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Kenneth Branagh Theatre Company: Zimowa opowieść

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.