Zamknij
Opera
OPERA
Opera
7,45

Średnia ocena

Opera

Opera

Już niebawem wielkie rozpoczęcie nowego sezonu Opera & Balet w Multikino 2022 - 2023. W najbliższych miesiącach widzowie kinowi zobaczą nowe i wyczekiwane aranżacje (Kopciuszek, Przepiórka w płatkach róży), ale również popularne klasyki, cieszące się największą kinową widownią opery wszech czasów (Dziadek do orzechów, Śpiąca królewna, Cyganeria, Aida, Madame Butterfly). Na wielkim ekranie zagości również międzynarodowa obsada pełna gwiazd operowych: między innymi Juan Diego Flórez i Danielle de Niese w Cyganerii, Elena Stikhina i Ludovic Tézier w Aidzie oraz Bryn Terfel w Cyruliku sewilskim.

Pełny opis

.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
71

Głosów

7,45

Średnia ocena

Oceń film

Opera - najbliższe transmisje:
0 Głosów
0 Średnia ocena

Opera Giacoma Pucciniego, wraz z zawierającą arię Butterfly "Un bel di, vedremo" ("Pewnego pięknego dnia") i Humming Chorus kompozycją, zachwyca i łamie serce za każdym razem.

0 Głosów
0 Średnia ocena

W tej nowej produkcji reżyser Robert Carsen wielki dramat polityczny Verdiego umieszcza we współczesnym świecie, kreśląc obraz walki o władzę i toksycznej zazdrości wśród aparatu nowoczesnego, totalitarnego państwa.

0 Głosów
0 Średnia ocena

Najnowsza produkcja Richarda Jonesa doskonale oddaje bezbronność młodości wobec surowej i pełnej przepychu rzeczywistości wielkiego miasta. Nastrojowe scenografie autorstwa Stewarta Lainga przywołują zarówno ubóstwo zamieszkiwanych przez cyganerię poddasz, jak i przepych paryskich pasaży handlowych w wigilijną noc.

0 Głosów
0 Średnia ocena

W tej operze możemy się spodziewać rozdzierających serca serenad, zabawnych przebrań i bajkowego zakończenia, zdającego się nieosiągalnym. Od otwierającego spektakl utworu "Largo al factotum" w wykonaniu golibrody, znanego z okrzyku "Figaro!", po zadziorną arię Rozyny "Una voce poco fa", opera komiczna Gioachino Rossiniego to opowieść pełna zabawnych zwrotów akcji.

0 Głosów
0 Średnia ocena

Kompozycja Pucciniego obfituje w muzyczne skarby (m.in. "Nessun dorma"), a produkcja Andreia Serbana dodatkowo nawiązuje do chińskiej tradycji teatralnej, tworząc barwny, fantazyjny obraz starożytnego Pekinu.

0 Głosów
0 Średnia ocena

Wspaniała aranżacja jednej z najpopularniejszych oper komicznych Mozarta w wykonaniu Davida McVicara, w roli dyrygenta — Antonio Pappano

0 Głosów
0 Średnia ocena

Energetyzująca inscenizacja Adeele Thomas osadza opowieść Verdiego w inspirowanym estetyką Hieronima Boscha uniwersum średniowiecznych przesądów. Na scenie dyrygent Antonio Pappano kieruje orkiestrą wykonującą dramatyczną kompozycję Verdiego.