Zamknij
NT LIVE
National Theatre Live: Juliusz Cezar
Premiera
21 cze 2018
Czas trwania
185 minut
Pełny opis

National Theatre Live: Juliusz Cezar

NT Live Teatry 185 minut

Cezar tryumfalnie powraca z wojny do Rzymu.

Pełny opis

Mieszkańcy miasta wybiegają z domów, aby go powitać, wiwatować i świętować. Wstrząśnięci popularnością autokraty wykształceni patrycjusze i senatorowie zawiązują spisek, aby zgładzić Cezara. Po dokonaniu zamachu na ulicach stolicy wybucha wojna domowa.
„Juliusz Cezar” to jedna z pierwszych sztuk w europejskiej literaturze, która czerpie z prawdziwych wydarzeń z historii. Wbrew tytułowi, jej głównym bohaterem nie jest Cezar, który pojawia się zaledwie w kilku scenach, ale spiskowcy, a wśród nich Marek Antoniusz. Inscenizacja Nicholasa Hytnera przeniesie widzów na uliczną imprezę, która rozkręca się przy powitaniu wodza, do kongresu, który będzie milczącym świadkiem jego śmierci i w stan chaosu i paniki, które wybuchną po dokonaniu zabójstwa.
Ben Whishaw („Duńska dziewczyna”, „Skyfall”, „Hamlet”) i Michelle Fairley („Fortitude”, „Gra o tron”) grają Brutusa i Kasjusza, David Calder („The Lost City of Z”, „Hatton Garden Job”) gra Cezara, a David Morrissey („The Missing”, „Kaci”, „The Walking Dead”) wciela się w Marka Antoniusza. Transmisja na żywo z The Bridge Theatre w Londynie.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse

19 osób chce zobaczyć

Najbliższe seanse na - wybierz seans
Zobacz wszystkie seanse
Komentarze

Dodaj swój komentarz do National Theatre Live: Juliusz Cezar

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.