Zamknij
KONCERTY
Tede & Sir Mich: Pół Życia Na Żywo
Premiera
20 kwi 2017
Czas trwania
130 minut
Produkcja
Polska, 2017
Pełny opis

Tede & Sir Mich: Pół Życia Na Żywo

Koncerty 130 minut

Multikino i Wytwórnia Wielkie Joł prezentują wyjątkowy koncert duetu Tede i Sir Mich zatytułowany „Pół Życia Na Żywo”. Jest to zapis niecodziennego wydarzenia, które odbyło się 4 grudnia 2016 roku w warszawskim klubie Stodoła, podczas którego Tede wystąpił w akompaniamencie ponad dwudziestu muzyków.

Pełny opis

Pół Życia Na Żywo to przekrój twórczości TEDE od pierwszego oficjalnie wydanego kawałka, aż po dzień dzisiejszy. Utwory nie prezentowane dotychczas na żywo, a także te znane z koncertów w nowych, często zaskakujących aranżacjach przygotowanych przez Sir Micha specjalnie na tę okazję.

Gościnnie występują między innymi Grzegorz Skawiński, Waldemar i Adam Tkaczyk, czyli prawie cały zespół Kombii, a także wokalistki - Setka, Patricia Kazadi i Sylvia Grzeszna oraz kwartet smyczkowy Con Le Corde.

Wiele miesięcy przygotowań zaowocowało świetnym koncertem, który został dopracowany w każdym szczególe. Świetne widowisko i niezapomniane wydarzenie, które powinien zobaczyć każdy fan - nie tylko rapu, ale po prostu dobrej muzyki.” – Adam Romanowski, redaktor naczelny Magazynu Vaib.

„Widziałem setki koncertów w swoim życiu, w tym dziesiątki hiphopowych. Koncert TEDE w Stodole śmiało mogę zaliczyć do najlepszych rapowych produkcji, które miałem okazję przeżywać na żywo.” – Piotr Tarasewicz, CGM.pl

„Wyjątkowy koncert i niesamowita energia. To po prostu trzeba zobaczyć” – dodaje Sir Mich.

Nagranie zrealizowano 4 grudnia 2016 w warszawskim klubie Stodoła.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
13

Głosów

9.08

Średnia ocena

Oceń film

2152 osoby chcą zobaczyć
zwiastun
zobacz fragment
kina

Koncert „Pół Życia Na Żywo” zobaczymy tylko 20 kwietnia 2017 o 20:00, w następujących kinach sieci Multikino: 

Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Elbląg, Gdańsk, Gdynia, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź (Silver Screen), Olsztyn, Poznań 51, Radom, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Warszawa Złote Tarasy (Sala premierowa, premiera z udziałem Artystów i Twórców), Wrocław Pasaż, Włocławek oraz Zabrze.

ceny
  • Warszawa Złote Tarasy (Premiera z udziałem Artystów i Twórców): 28 zł
  • Gdańsk, Gdynia, Kraków, Łódź (Silver Screen), Poznań 51, Wrocław Pasaż: 26 zł 
  • Pozostałe kina: 24 zł 
credits

Jacek Graniecki - libretto
Michał Kożuchowski - aranżacje, fortepian, trąbka, bas 
Adam Tkaczyk - perkusja
Marek Wieremiejewicz - instrumenty klawiszowe
Kacper Winiarek – gitara
Łukasz Pękacki - gitara
Grzegorz Kowalski – bas
Marzena Białobrzeska - wiolonczela
Aleksandra Kiszka-Stefanek - altówka 
Izabela Jaskólska-Stańczak - skrzypce I
Claudia Sanjines - skrzypce II
Klaudiusz Kłosek - trąbka
Michał Sasinowski - saksofon altowy
Konstanty Janiak – puzon
Tomasz Brzozowski - instrumenty klawiszowe / akordeon
Wiktor Filip - flet poprzeczny
Jacek Danielak - hypeman
Sylvia Grzeszna - wokal
Justyna Jarzębińska - wokal 
Wojciech Pilwiński - wokal

Gościnnie wystąpili: 
Patricia Kazadi - wokal 
Agata Sieradzka - wokal
Waldemar Tkaczyk – gitara basowa
Grzegorz Skawiński – gitara / wokal
Bartosz Zbroszczyk – gitara
Arkadiusz Kopera – saksofon barytonowy

Reżyseria: Marcin Pietkiewicz
Realizator wizji: Piotr Ryckowski
Montaż: Dariusz Mandes / D3R Cine
Color grading: Joanna Skórka
Producent: Jagoda Pietkiewicz / Ogar Vision
Makijaż: Aneta Chaber Stankiewicz / EMERALD PROJECT
Włosy: Agnieszka Skowroń / EMERALD PROJECT
Stylizacje: Kamil Moszczyński / EMERALD PROJECT
Grafika: Bartosz Deja

Realizator dźwięku live: Krzysztof "Chris" Stasiełowicz
Realizator Światła: Sebastian Świerczyński
Realizator monitorów: Grzegorz "Graber" Grubman
Szef techników światła i dźwięku: Kordian Różański
Scenografia: Piotr Nowogródzki
Rejestracja audio: Piotr "Fajer" Iwańczuk
Miks, Mastering, postprodukcja nagrania: Michał "Sir Mich" Kożuchowski

Szef wozu transmisyjnego: Tomasz Szadkowski
Operatorzy: Tomasz Mielcarz, Piotr Dobrzeniecki, Robert Wyczałkowski, Bartek Śliwiński, Artur Dusza, Łukasz Krzemiński, Sławomir Rymaszewski, Wiktor Strumiłło, Denis Kupiński 
Key grip: Daniel Michalak / Grip 7
Kran: Marek Rumak, Marek Smoczyński
Wózek: Rafał Kołodziej, Patryk Michalak 
Technicy zespołu: Marcin Skibiński, Krzysztof "Brat" Kłos
Technicy produkcji: Olaf Lang, Grzegorz "Młody Grzech" Janiszewski

PR Management: Kamil Jaczyński
Koordynacja: Aleksander Więch

Wytwórnia Wielkie Joł
Wytwórnia Wielkie Joł powstała formalnie we wrześniu 2002 roku, ale jej nieoficjalne początki sięgają kilka lat wstecz. Nazwa Wielkie Joł od samego początku jest bezpośrednio związana z twórczością jednego z najpopularniejszych artystów Hip-Hopowych w Polsce, członka legendarnego zespołu Warszafski Deszcz - Tede. To właśnie on na swojej płycie S.P.O.R.T. (wydanej jeszcze nakładem RRX) użył pierwszy raz określenia Wielkie Joł i od tamtego czasu jest z nim utożsamiany. W 2002 roku Tede oraz działacz Hip-Hopowy Dj Ostasz połączyli swoje siły i stworzyli wytwórnię muzyczną funkcjonującą pod zakorzenioną już wtedy nazwą Wielkie Joł. Odbiło się to dużym echem zarówno wśród fanów Hip-Hopu, jak i w całej branży muzycznej. Powstała nowa marka i nowa jakość na polskim rynku wydawniczym. Na początku wokół wytwórni Wielkie Joł skupili się artyści stanowiący niejako jej naturalną bazę - Tede i Numer Raz. Niedługo później pod skrzydła Tede i Ostasza trafił jeszcze nikomu nieznany zespół Sistars. Ponadto przez ponad 15 lat swojej działalności Wielkie Joł wydało albumy takich artystów jak DonGuralesko, Dreadsquad, PTP, Macca Squad, Smagalaz, Abel, Warszafski Deszcz, Wice Wersa i inni. Od 2006 roku Tede przejął zarządzanie w Wielkie Joł i po restrukturyzacji rozpoczął nowy rozdział w historii wytwórni, która od tego czasu skoncentrowała się na wydawaniu jego płyt, sporadycznie współpracując z wybranymi artystami. Wytwórnia Wielkie Joł znana jest z nieszablonowych rozwiązań i podejścia do muzyki. To niekwestionowani królowie mixtejpów i najlepszych imprez w Polsce. Duża ekipa DJ'ów oraz wyśmienici wokaliści to gwarancja udanej imprezy oraz najlepszych koncertów.
tede
obecny jest na polskiej scenie hip-hopowej od 1996 roku. Początki jego kariery związane są z zespołem 1kHz (Ein Killa Hertz), który występował w składzie: TDF (Tas De Fleia), Janmario (DJ JMI) oraz V.O.L.T. (600V). Tede  to tak naprawdę Jacek Graniecki, rocznik 1976. Urodzony w Warszawie raper, producent, aktor, właściciel wytwórni muzycznej Wielkie Joł i marki odzieżowej PLNY Textylia. Jeden z twórców polskiej sceny hiphopowej. Współtwórca legendarnej formacji Warszafski Deszcz. Znany nie tylko ze względu na muzykę, ale również z uwagi na role filmowe i kontrowersyjne wypowiedzi. Kilkukrotnie nominowany do Fryderyków, jest laureatem wielu nagród - na przestrzeni prawie 20 lat działalności muzycznej otrzymał kilka Ślizgerów, nagrodę miesięcznika Machina, Superjedynkę, Belvedere Achievement Award oraz nagrody plebiscytów organizowanych przez Audycję Wudoo, Portal hip-hop.pl i serwis Popkiller. Tede ma na swoim koncie współpracę z wieloma artystami reprezentującymi nie tylko scenę hiphopową. Na liście jego kooperacji pojawiają się między innymi Zdzisława Sośnicka, Natalia Kukulska, Pezet, Wzgórze Ya Pa 3, DonGURALesko, Sobota, Lukatricks, Diox, Sokół, Familia HP, Ortega Cartel i Abradab. Gościnnie pojawia się również na produkcjach skomponowanych m.in. przez Ośkę, Cameya, WhiteHouse i Dj'a 600V. Więcej informacji o Tede można znaleźć na stronach: https://www.facebook.com/TDFTEDE i http://instagram.com/tedef
sir mich
Jest absolwentem szkoły muzycznej w klasie fortepianu i trąbki. Po ukończeniu liceum przeniósł się na studia do Trójmiasta. Niedługo później trafił do studia Piotra Prońko w Gdyni, gdzie miał okazję uczestniczyć przy paru projektach tam nagrywanych i popracować na profesjonalnym, zawodowym sprzęcie, między innymi wielko-formatowa konsoletą SSL. W 2005 roku nawiązał współpracę z Numerem Raz i trójmiejską ekipą D.O.D. Dla Numera Raz wyprodukował kilka utworów na nowa płytę, a w Trójmieście rozpoczął z Tomasiną projekt o nazwie Funkloopy. Równolegle do tych projektów nagrywał z wrocławską wokalistka Byanca i raperem z Detroit E Tunerem. Utwór Stay pojawił się na jubileuszowym 50-tym wydaniu Magazynu Hip Hop. Uczestniczył w powstawianiu solowej płyty Tetrisa, PabloPavo (Vavamuffin), Numer Raz. Gdy poznał Marikę, trafił do jej zespołu jako klawiszowiec i trębacz. W 2009 roku wyprodukował dwie znakomite kompozycje na płytę Warszafski Deszcz „Powrócifszy…”. Później odpowiadał za miks całego materiału Numer Raz „Ludzie Maszyny Słowa” oraz pracował z Tede przy płycie „Note2”. Od tego czasu jest odpowiedzialny za brzmienie kolejnych płyt tego rapera - FuckTede/Glam Rap, Notes 3D, Mefistotedes, Elliminati, #kurt_rolson, Vanillahajs i Keptn. W 2015 roku Sir Michu otrzymał nagrodę Sztos 2014 w kategorii producent roku, a wyprodukowane przez niego płyty #kurt_rolson i Vanillahajs zostały nominowane do Fryderyków w kategorii Hip-Hop.
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Tede & Sir Mich: Pół Życia Na Żywo

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.