Zamknij
FESTIWALE
Sopot Film Festival
8,5

Średnia ocena

Sopot Film Festival

Festiwale

W dniach 14-22 lipca odbędzie się dziewiąta edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Sopot Film Festival. W ciągu dziewięciu dni w salach kinowych i studyjnych zaprezentowanych zostanie ponad 100 filmów z całego świata – pełnometrażowych fabuł, dokumentów, animacji oraz filmów krótkometrażowych. W programie jak co roku międzynarodowe konkursy, sekcje tematyczne: ekranizacje skandynawskich kryminałów, kino neo noir czy polskie filmy dokumentalne. Zobaczymy sporo premier filmowych oraz najważniejszych filmów kina autorskiego minionego sezonu w pasmach Spectrum i Spectrum Doc.

Pełny opis

Wyjątkowym wydarzeniem będzie III Koncert Muzyki Filmowej, który odbędzie się 16 lipca na Tarasach Parku Wodnego. Sam koncert to autorski dobór repertuaru i premierowe wykonanie aranżacji, przygotowanych specjalnie na festiwal. Połączenie muzyki klasycznej oraz elektronicznych aranży w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot oraz zaproszonych gości, m.in. Pauliny Przybysz, L.U.C., Stefana Wesołowskiego, Piotra Kalińskiego, Olo Walickiego i innych. W programie koncertu znajdzie się muzyka z filmów i seriali: „Fortepian”, „Źródło”, „Grawitacja”, „Blade Runner 2049”, „Młodość”, „Moja miłość”, „Gra o Tron”, „Stranger Things” oraz wielu innych.

Festiwal odbędzie się w Multikinie, na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże, w Teatrze Boto, Dwóch Zmianach, oraz w Państwowej Galerii Sztuki.

Więcej informacji na www.sopotfilmfestival.pl

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
2

Głosów

8,5

Średnia ocena

Oceń film

Mkarta logo Uczniu, Studencie!
Z M!Kartą za bilet płacisz tylko 14,90 zł

Zamknij

Z M!Kartą uczniowie i studenci z ważną legitką płacą jedynie 14,90 zł!

  • Od poniedziałku do czwartku bilety za 14,90 zł przy dowolnej metodzie płatności
  • Z BLIKIEM posiadacze M!Karty kupują bilety online w tygodniu i przez cały weekend za 14,90 zł.
  • Zestaw Oscar (średni popcorn i napój) masz za 14,90 zł przez cały tydzień

Dodaj M!Kartę podczas kupowania biletów online.
M!Karta kosztuje 14,90 zł i jest to opłata jednorazowa na cały rok.

Sopot Film Festival - najbliższe transmisje:
SFF 120 uderzeń serca
SFF 120 uderzeń serca

Festiwale 135 minut

W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: mamy wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji swoje żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP.

SFF Atak Paniki
SFF Atak Paniki

Festiwale 100 minut

Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie.

SFF Ava
SFF Ava

Festiwale 105 minut

Ava spędza wakacje z matką nad Atlantykiem. Senną atmosferę niespodziewanie przerywa wiadomość o tajemniczej chorobie, która, być może, jest wytworem jej fantazji. Czas, który pozostał do końca wakacji postanawia uczynić niepowtarzalnym.

SFF Biegacze
SFF Biegacze

Festiwale 72 minuty

Dokument „Biegacze” przybliży widzowi stan ekstremalnego wysiłku fizycznego i momenty kryzysów psychicznych, z którymi muszą się mierzyć biegacze. Przynajmniej w części pozwala to widzom na przeżycie niezwykle intensywnych emocji, które stają się udziałem ultramaratończyków.

SFF Cicha Noc
SFF Cicha Noc

Festiwale 97 minut

Adam, na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany.

SFF Człowiek Delfin
SFF Człowiek Delfin

Festiwale 80 minut

Jacques Mayol to jeden z największych nurków w historii, wielokrotny rekordzista świata w nurkowaniu głębinowym, określany mianem człowieka delfina, teoretyk i pasjonat nurkowania, filozof, którego życie stało się inspiracją kultowego filmu Luca Bessona „Wielki błękit”

SFF Do zobaczenia w zaświatach
SFF Do zobaczenia w zaświatach

Festiwale 117 minut

Listopad 1918 roku, koniec I wojny światowej. Kilka dni przed zawieszeniem broni Edward Péricourt, niegdyś wzięty artysta, ratuje życie skromnemu urzędnikowi - Albertowi Maillardowi. Wcześniej mężczyźni nie mieli ze sobą nic wspólnego, jednak wojna i absurdalny rozkaz porucznika Pradelle splatają ich losy.

SFF Dzikie róże
SFF Dzikie róże

Festiwale 90 minut

Główna bohaterka Ewa zmaga się z ogromnym poczuciem samotności. Jej życie wypełnia zajmowanie się domem i dwójką dzieci a także czekanie na męża, który pracując w Norwegii rzadko przyjeżdża do domu.

SFF Fantastyczna Kobieta
SFF Fantastyczna Kobieta

Festiwale 104 minuty

Orlando planuje urodzinową niespodziankę dla znacznie młodszej od niego partnerki, Mariny. Prezent wręcza jej podczas romantycznego wieczoru, który para spędza w Santiago na kolacji i tańcach. Po powrocie do mieszkania mężczyzna nieoczekiwanie słabnie.

SFF Fokstrot
SFF Fokstrot

Festiwale 113 minuty

Izrael, czasy współczesne, ranek. W mieszkaniu Feldmanów wybrzmiewa dźwięk dzwonka. To przedstawiciele wojska, pragnący poinformować, z wielkim smutkiem, że Jonathan, syn Dafny i Michaela, zginął w trakcie wykonywania służby.

SFF Goodbye Berlin
SFF Goodbye Berlin

Festiwale 93 minuty

Opowieść o przyjaźni nagrodzona przez Europejską Akademię Filmową 2017 w kategorii Najlepszy Film Młodzieżowy.

SFF Happy End
SFF Happy End

Festiwale 107 minut

Kilka dni z życia bogatej mieszczańskiej rodziny. Dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się… happy endem?

SFF Isabelle i mężczyźni
SFF Isabelle i mężczyźni

Festiwale 94 minuty

Isabelle mieszka w Paryżu. Jest rozwiedzioną, samotną matką. Jako kobieta dojrzała wie, czego chce i wie, co może sama dać. Po latach rozczarowujących relacji, po raz kolejny próbuje znaleźć miłość.

SFF Jeszcze nie koniec
SFF Jeszcze nie koniec

Festiwale 93 minuty

Miriam i Antoine Besson są po rozwodzie. Miriam chciałby uzyskać wyłączną opiekę nad synem Julienem, aby ochronić go przed ojcem, który - jak twierdzi - jest brutalny. Z kolei Antoine przedstawia siebie jako lekceważonego rodzica. Julien staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami.

SFF Kobieta w klatce
SFF Kobieta w klatce

Festiwale 100 minut

W tajemniczych okolicznościach, z pokładu promu, znika piękna parlamentarzystka - Merete Lynggaard. Zakrojone na szeroką skalę śledztwo nie przynosi rezultatów. Pięć lat później duński parlament podejmuje decyzję o utworzeniu Departamentu Q, specjalnej jednostki do spraw niewyjaśnionych zbrodni.

SFF Kształt wody
SFF Kształt wody

Festiwale 119 minut

Baśń dla dorosłych, której akcja rozgrywa się u szczytu zimnej wojny, w Stanach Zjednoczonych około roku 1962.

SFF Łowcy głów
SFF Łowcy głów

Festiwale 98 minut

Roger zdaje się mieć wszystko, o czym trzydziestoletni mężczyzna mógłby marzyć – jest najlepszym norweskim headhunterem, ma przepiękną żonę prowadzącą ekskluzywną galerię oraz luksusową willę. Sęk w tym, że - aby wieść wystawne życie - Roger musi od czasu do czasu uzupełniać zasoby finansowe wymyślnymi kradzieżami dzieł sztuki.

SFF McQueen
SFF McQueen

Festiwale 111 minut

Wizjoner. Buntownik. Geniusz. Aleksander McQueen. Przyszedł znikąd i na zawsze odmienił świat mody. Zwykły chłopak z biednej dzielnicy Londynu stworzył wartą miliony dolarów, luksusową markę. Stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon sztuki współczesnej.

SFF Miłość
SFF Miłość

Festiwale 126 minut

Nagrodzona Złotą Palmą na festiwalu w Cannes „Miłość” Michaela Hanekego to jedno z największych arcydzieł współczesnego kina. Film opowiada o sile miłości, czułości i poświęceniu.

SFF Miód dla dakini
SFF Miód dla dakini

Festiwale 132 minuty

Mrukliwy Kinley prowadzi śledztwo w sprawie zaginionej przeoryszy ukrytego w bhutańskich lasach klasztoru. Podejrzenia lokalnych mieszkańców kierują uwagę policjanta w stronę mieszkającej samotnie pięknej przybyszki, której przypisują demoniczne zdolności.

SFF Młynarski. Piosenka finałowa
SFF Młynarski. Piosenka finałowa

Festiwale 90 minut

„Młynarski. Piosenka finałowa” - film dokumentalny, to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół.

SFF Mogę przyjść do ciebie w snach
SFF Mogę przyjść do ciebie w snach

Festiwale 68 minut

Intymne historie, które łączy utrata bliskich. Obecni i nieobecni komunikują się poprzez obrazy, wizje i wspomnienia. Co dzieje się z tymi, których kochamy, po ich odejściu?

SFF Niemiłość
SFF Niemiłość

Festiwale 127 minut

Borys i Żenia, wielkomiejscy zamożni czterdziestolatkowie, są małżeństwem – ale wyłącznie na papierze. Oboje mają kochanków, darzą się wzajemną niechęcią, łączy ich głównie wystawione na sprzedaż mieszkanie – oraz dwunastoletni syn Alosza.

SFF Nigdy cię tu nie było
SFF Nigdy cię tu nie było

Festiwale 85 minut

Historia byłego agenta do zadań specjalnych, mężczyzny pełnego sprzeczności, zagubionego, na krawędzi autodestrukcji. Widział już prawie wszystko, a prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak gdy zaginie pewna nastolatka, podejmie się jej odnalezienia.

SFF Obietnica poranka
SFF Obietnica poranka

Festiwale 131 minut

Oparty na autobiograficznej powieści Romaina Gary’ego, film opowiada o wielkiej, wszechmogącej miłości macierzyńskiej, która buduje wokół dziecka iluzję wspaniałego świata. Dzięki tej niezwykłej i szalonej matce, życie głównego bohatera pełne jest zwrotów akcji, namiętności i tajemnic.

SFF Oko na Julię
SFF Oko na Julię

Festiwale 96 minut

Love story widziana z perspektywy... drona, w reżyserii Kima Nguyena, autora nominowanej do Oscara „Wiedźmy wojny”.

SFF Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto
SFF Ostatnie prosecco hrabiego Ancillotto

Festiwale 101 minut

Weneckie wzgórza Conegliano i Valdobbiadene to idealna lokalizacja na uprawę winogron pod prosecco, ale też miejsce tajemniczej zbrodni. Do rozwikłania zagadki związanej z morderstwem kierownika cementowni oraz teatralnego samobójstwa hrabiego Desiderio Ancillotto oddelegowany zostaje inspektor Stucky.

SFF Over the limit
SFF Over the limit

Festiwale 74 minuty

Film w emocjonalny sposób opowiada o psychicznych kosztach, jakie niesie ze sobą uprawianie wyczynowego sportu. Pokazuje, jak dążenie do mistrzostwa łączy się z brutalnym hartowaniem charakteru zawodniczki.

SFF Paryż i dziewczyna
SFF Paryż i dziewczyna

Festiwale 97 minut

Paula właśnie zakończyła dziesięcioletni związek i jest na skraju załamania nerwowego. Doszczętnie spłukana, w towarzystwie kota, który stanowi jej jedyny majątek, powraca do Paryża po długiej nieobecności. W trakcie poznawania różnych osób, które los stawia na jej drodze, bohaterka nabiera determinacji, aby zacząć wszystko od nowa.

SFF Patti Cakes
SFF Patti Cakes

Festiwale 108 minut

Patricia Dombrowski, a.k.a. Patti Cake$, a.k.a. Killa P., siłuje się z życiem w pozbawionym perspektyw New Jersey. W wieku 23 lat jest wreszcie gotowa wyjść na scenę i zawalczyć o ten sam rodzaj muzycznej nieśmiertelności, jaki stał się udziałem jej idola, rapera O-Z.

SFF Pomiędzy słowami
SFF Pomiędzy słowami

Festiwale 85 minut

Michael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. W piątek rano Michael przestaje mówić po niemiecku i staje się Polakiem – Michałem. W życiu Michała zachodzą zmiany, gdy spotyka się ze swoim nigdy nie widzianym ojcem.

SFF Powrót do Montauk
SFF Powrót do Montauk

Festiwale 106 minut

Pisarz Max Zorn wydaje się być w bardzo trudnej sytuacji. Wrócił właśnie do Nowego Jorku, by promować swoją najnowszą książkę, ale jego myśli zajmuje wyłącznie odnalezienie kobiety, z którą lata wcześniej przeżył płomienny romans.

SFF Prawdziwa historia
SFF Prawdziwa historia

Festiwale 110 minut

Najnowszy film Romana Polańskiego. Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru.

SFF Ptaki śpiewają w Kigali
SFF Ptaki śpiewają w Kigali

Festiwale 113 minuty

Jest rok 1994. Po tym, jak w Kigali zestrzelono samolot prezydenta Rwandy, trwają rozruchy między plemionami Tutsi i Hutu. W ciągu trwających 100 dni czystek z rąk ekstremistów ginie około miliona ludzi. Świadkiem tych wydarzeń jest Anna (Jowita Budnik) – polska ornitolog, która przyjechała do Afryki.

SFF The Florida Project
SFF The Florida Project

Festiwale 115 minut

Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, z zewnątrz przypominający pałac z bajki. Ale w pokojach, które wynajmuje się na godziny, raczej nie spotka się księżniczki.

SFF The Square
SFF The Square

Festiwale 142 minuty

Na co dzień Christian jest dyrektorem prestiżowego muzeum sztuki nowoczesnej, co daje mu władzę i idealną pozycję społeczną. Jednak podczas przygotowań do premiery instalacji „The Square”, utrzymanie starannie pielęgnowanego wizerunku okaże się być dla niego nie lada wyzwaniem.

SFF Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
SFF Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Festiwale 115 minut

Małe miasteczko na amerykańskiej prowincji. Od morderstwa córki Mildred Hayes upłynęło kilka miesięcy, a lokalna policja nadal nie wpadła na trop sprawcy. Zdeterminowana kobieta decyduje się na śmiałe posunięcie: wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i maluje na nich prowokacyjny przekaz.

SFF Twarz
SFF Twarz

Festiwale 91 minut

Współczesna baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym.

SFF Twój Vincent
SFF Twój Vincent

Festiwale 95 minut

Film odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

SFF Tylko Bóg Wybacza
SFF Tylko Bóg Wybacza

Festiwale 90 minut

Film Nicolasa Windinga Refna, twórcy kultowego „Drive” to hipnotyczna opowieść o więzach krwi i zemście z Ryanem Goslingiem i Kristin Scott Thomas w rolach głównych.

SFF Uczciwy Człowiek
SFF Uczciwy Człowiek

Festiwale 117 minut

Bohaterem filmu jest Reza, który mieszka na wsi z żoną i synem, wiodąc spokojne życie hodowcy ryb słodkowodnych. Niestety, duża prywatna firma powiązana z rządem zmusza mężczyznę do zaprzestania swojej drobnej działalności. Reza ma wybór – likwiduje mikroprzedsiębiorstwo albo przyłącza się do korporacji.

SFF W ułamku sekundy
SFF W ułamku sekundy

Festiwale 106 minut

W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina próbują podtrzymać ją na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Z czasem Katja poznaje tożsamość podejrzanych o udział w zamachu i narasta w niej potrzeba zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

SFF Wieża. Jasny Dzień
SFF Wieża. Jasny Dzień

Festiwale 106 minut

Mula mieszka z mężem, chorą matką i córką Niną w wiejskim domu. Tuż przed pierwszą komunią świętą Niny odwiedzają je brat z rodziną oraz Kaja, młodsza siostra Muli, która zniknęła nagle przed sześcioma laty. Kaja jest biologiczną matką Niny. Mula obawia się, że niezrównoważona Kaja chce odebrać jej dziecko.

SFF Wolny strzelec
SFF Wolny strzelec

Festiwale 117 minut

Każdej nocy, gdy Miasto Aniołów zasypia, grupy ryzykantów uzbrojonych w szybkie samochody, drogie kamery video i skuteczne policyjne skanery przemierzają Los Angeles wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu okazji do nagrania odpowiednio atrakcyjnych materiałów. Polują na wypadki samochodowe, pożary, morderstwa i innego rodzaju ludzkie katastrofy.

SFF Wybawienie
SFF Wybawienie

Festiwale 112 minuty

Detektyw Carl i jego pomocnik Assad z Departamentu Q nie raz już udowodnili, że nie ma czegoś takiego jak sprawy, których nie da się rozwiązać. W ich ręce trafia zamknięta w butelce tajemnicza wiadomość. Tekst liczy sobie 8 lat, a całość napisana jest dziecięcym pismem przy pomocy ludzkiej krwi.

SFF Zabicie świętego Jelenia
SFF Zabicie świętego Jelenia

Festiwale 121 minut

Steven przyjaźni się z 16-letnim Martinem, który nie ma ojca i którego niejako przyjął pod swoje skrzydła. Pewnego dnia Steven przedstawia chłopaka swojej rodzinie. Od tego czasu sprawy przybierają nieoczekiwany, katastrofalny w skutkach obrót.

SFF Zabójcy Bażantów
SFF Zabójcy Bażantów

Festiwale 119 minut

Detektywi z Departamentu Q – zajmującego się nierozwiązanymi i przeterminowanymi sprawami – próbują rozwikłać makabryczną zbrodnię sprzed lat. Choć rzekomy zabójca od prawie dwóch dekad siedzi za kratkami, na policję zgłasza się świadek, który rzuca nowe światło na dawno zamkniętą sprawę.