Zamknij
39. Ale Kino!
FESTIWALE
39. Ale Kino!
Premiera
28 lis 2021
Pełny opis
6,75

Średnia ocena

39. Ale Kino!

Festiwale

Niemal sześćdziesiąt lat temu, zorganizowano w Poznaniu I Ogólnopolski Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży. Impreza od początku była wszechstronnym i ważnym przeglądem kina młodego widza w kraju. Obecnie jako Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino!  jest największym wydarzeniem filmowym dla młodej widowni w Polsce, o standardzie profesjonalnego festiwalu międzynarodowego, upowszechniającym na niezwykle szeroką skalę koncepcje nowoczesnego kina dziecięcego i młodzieżowego. Jest także imprezą znaną i cenioną zagranicą, pełniącą funkcję wszechstronnego forum kina młodego widza, dzięki któremu można zarówno promować twórczości polską i światową jak podejmować dyskusję na ważne tematy w tej dziedzinie kinematografii, mającej wielki wpływ na wychowanie przyszłych pokoleń Polaków.

Pełny opis

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
4

Głosów

6,75

Średnia ocena

Oceń film

INFORMACJE DODATKOWE:

Komunikat organizatorów 39. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! z dnia 19 listopada 2021

 Ze względu na pogarszającą się sytuację epidemiczną w Poznaniu i w Polsce oraz troskę i poczucie odpowiedzialności wobec tysięcy Widzów – Dzieci, Rodziców i Nauczycieli, organizatorzy 39. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! podjęli decyzję o odwołaniu tradycyjnej, kinowej części festiwalu która miała wystartować 28 listopada. Festiwal, tak jak planowano, będzie dostępny online, w dniach 5 - 12 grudnia na platformie alekino.com. Głęboko wierzymy, że takie środki ostrożności zbliżają nas do powrotu do festiwalowych emocji, które wspólnie przeżyjemy w kinach w przyszłym roku, natomiast obecnie serdecznie zapraszamy do udziału w Festiwalu w formule online. 

39. Ale Kino! - najbliższe transmisje:
AK Angel
AK Angel

Festiwale 95 minut

O co byś poprosił, gdybyś znalazł zegarek spełniający życzenia? Nieśmiała Angel nie potrafi stawiać na swoim. Kiedy więc znajduje zaczarowany przedmiot, postanawia go wykorzystać. Z dnia na dzień Angel staje się niezwykle lubiana. Jednak czy to nowe życia faktycznie ją uszczęśliwi?

AK Belle
AK Belle

Festiwale 120 minut

Siedemnastoletnia Suzu mieszka wraz z ojcem w niewielkiej wiosce. Cicha i wycofana nastolatka pewnego dnia wkracza do wirtualnego świata „U”, do którego należy pięć miliardów osób. Tam z niepozornej Suzu zamienia się w Belle – światowej sławy piosenkarkę.

AK Biała twierdza
AK Biała twierdza

Festiwale 88 minut

Faruk mieszka z chorą babcią na zapuszczonych przedmieściach Sarajewa. Osierocony chłopak spędza całe dnie na poszukiwaniu złomu i drobnych przestępstwach. Pewnego dnia poznaje Monę, nieśmiałą nastolatkę z zamożnej, wpływowej politycznie rodziny, która marzy o ucieczce.

AK Buladó
AK Buladó

Festiwale 86 minut

„Buladó” to łącząca realizm i magię ciepła opowieść o rodzinie zamieszkującej na obrzeżach Curaçao. Gdy odmienne podejścia do życia racjonalnego ojca Ouiry i uduchowionego dziadka Welji zaczynają się z sobą ścierać, 11-letnia Kenza postanawia znaleźć własną drogę do dorosłości.

AK Dzieci słońca
AK Dzieci słońca

Festiwale 99 minut

12-letni Ali i jego przyjaciele ciężko pracują, by przetrwać i wesprzeć finansowo swoje rodziny. Wykonują drobne prace lub dopuszczają się drobnych przestępstw, by szybko zdobyć środki niezbędne do życia. Nagle jednak zdarzenia przyjmują inny, zdawałoby się cudowny, bieg. Aliemu zostaje powierzone zadanie znalezienia ukrytego skarbu.

AK Dzieciaki sobie radzą
AK Dzieciaki sobie radzą

Festiwale 108 minut

Jego mama leży w szpitalu, a tata jest wiecznie zajęty, więc 9-letni Da-yi je, śpi i radzi sobie ze wszystkim w pojedynkę. Pewnego dnia z pomocą przyjaciół rusza w niedaleką, ale czasochłonną podróż, by odwiedzić swoją mamę.

AK Dzikie korzenie
AK Dzikie korzenie

Festiwale 88 minut

Kiedy Niki dowiaduje się, że jej ojciec został zwolniony z więzienia i przebywa w mieście, postanawia potajemnie się z nim spotkać. Skonfrontowany z 12-letnią córką Tibor musi odnaleźć się w nowej dla siebie roli ojca i w końcu przyjąć na siebie odpowiedzialność za dziecko. Po 7 latach bez kontaktu ojciec i córka zaczynają lepiej się poznawać, jednocześnie uświadamiają sobie, jak mocno są ze sobą związani i jak potężną moc kryje w sobie dar przebaczania.

AK Jak ocalić smoka
AK Jak ocalić smoka

Festiwale 90 minut

Mortimer każdą wolną chwilę poświęca tworzeniu filmików na autorski kanał w Internecie. Niestety jego nagrań nikt nie lubi, a wokół trudno o jakąkolwiek sensację. Sytuacja zmienia się, gdy chłopiec poznaje tajemniczą Sarę, która przyjaźni się ze… smokiem.

AK Jak siostry
AK Jak siostry

Festiwale 90 minut

Przyjaźń dwóch nastolatek zostaje poddana próbie, gdy dziewczyny muszą stawić czoła konsekwencjom swoich zachowań i manipulacji.

AK Jak zostać Świętym Mikołajem 2
AK Jak zostać Świętym Mikołajem 2

Festiwale

Dwunastoletnia Lucia mieszka z mamą i tatą, światu znanym jako Święty Mikołaj. Lucia jest pierwszą dziewczynką w klasie Świętego Mikołaja w międzynarodowej Szkole Bożego Narodzenia. W dniu, w którym maszyna do produkcji prezentów ma rozpocząć pracę na tegoroczne Boże Narodzenie, najlepszy przyjaciel Lucii, Oscar, zostaje oskarżony o kradzież magicznego kryształu, który napędza maszynę.

AK Jeśli pogoda dopisze
AK Jeśli pogoda dopisze

Festiwale 103 minuty

Zdeterminowany, by uciec do wielkiego miasta po tym, jak tajfun Haiyan pustoszy nadmorskie miasteczko, Miguel szuka swojej matki Normy i ukochanej Andrei. Musi zdążyć, zanim nadejdzie kolejna burza.

AK Mała Mama
AK Mała Mama

Festiwale 72 minuty

Ośmioletnią Nelly poznajemy w momencie, gdy dziewczynka dowiaduje się o śmierci swojej babci. Nie tylko przeżywa własną żałobę, lecz także przygląda się silnym emocjom targającym całą rodziną. Jej zaskakująca dojrzałość łączy się z dziecięcą wiarą w potęgę wyobraźni. To właśnie dzięki niej na drodze dziewczynki staje w pewnym momencie rówieśniczka, która wydaje się łudząco podobna do jej matki.

AK Miasto dzikich bestii
AK Miasto dzikich bestii

Festiwale 92 minuty

Siedemnastoletni Tato kocha rap. Jest jednak sierotą i nie ma nikogo, kto by go ukierunkował. Razem z przyjaciółmi starają się znaleźć alternatywę dla przestępczości i śmierci poprzez hip-hop i uliczne bitwy raperów. Ostatecznie Tato musi opuścić swoją dzielnicę, zostawiając za sobą wszystko, co do tej pory go definiowało. Jego jedyną opcją jest opuszczenie miasta i zamieszkanie z dziadkiem Octavio.

AK Moja mama gorylica
AK Moja mama gorylica

Festiwale 76 minut

Historia Jonny, która właśnie została adoptowana przez… Gorylicę! Nowa mama nie wygląda dobrze i pachnie też nie najlepiej. Jonna, która marzyła o prawdziwym domu, przekona się jednak, że pozory mogą mylić.

AK Murena
AK Murena

Festiwale 92 minuty

Napięcie między niespokojną i nerwową nastoletnią Juliją a jej autorytarnym ojcem Antem nasila się, gdy do domu na chorwackiej wyspie przyjeżdża stary przyjaciel rodziny.

AK Najlepsze urodziny
AK Najlepsze urodziny

Festiwale 70 minut

Króliczek Charlie mieszka ze swoją rodziną w domu na skraju miasta. Jak większość 5-latków, chodzi do przedszkola i spędza czas na zabawie z dziećmi z sąsiedztwa. Króliczek przywykł do tego, że rodzice poświęcają mu dużo uwagi – wszystko ma się jednak zmienić wraz z przyjściem na świat jego maleńkiej siostry, Clary.

AK Nie chcę tańczyć
AK Nie chcę tańczyć

Festiwale 100 minut

Po dwóch latach spędzonych u ciotki 15-letni Joey i jego młodszy brat mogą znów zamieszkać z mamą. Z początku wszystko układa się dobrze: w domu panuje porządek, w lodówce jest jedzenie, Daphne ma pracę, a Joey odnajduje się w nowej grupie tanecznej. Do czasu, aż dawne nawyki Daphne biorą górę. Joey robi, co w jego mocy, by nie dopuścić do interwencji opieki społecznej.

AK Przeprawa
AK Przeprawa

Festiwale 80 minut

Pełnometrażowy film animowany opowiadający o dramatycznej podróży dwójki rodzeństwa, Kyony i jej brata Adriela, którzy uciekają przed zagrożeniem ze strony bliżej nieokreślonego kraju Europy Wschodniej.

AK Przygody młodego wilkołaka
AK Przygody młodego wilkołaka

Festiwale 88 minut

Paul to samotny chłopak cierpiący na hipertrichozę – chorobę, w której całe ciało porastają gęste włosy. W dniu swoich trzynastych urodzin ucieka z domu, chcąc podążyć tajemniczym tropem nieobecnej matki. W tej podróży na drodze Paula stanie cały szereg nietuzinkowych charakterów, wobec których chłopak nie pozostanie obojętny.

AK Republika dzieci
AK Republika dzieci

Festiwale 134 minuty

Z obrazów znanych malarzy Jacka Malczewskiego, Józefa Mehoffera i Witolda Wojtkiewicza ucieka gromada namalowanych postaci. Tobiasz, jeden z nich, postanawia przyłączyć się do dzieci z domu dziecka, które nie godzą się z decyzjami dorosłych i nie chcą, by je na zawsze rozdzielono.v

AK Sami, Joe i ja
AK Sami, Joe i ja

Festiwale 94 minuty

Sam, Joe i Leyla są gotowi na rewelacyjne wakacje po ukończeniu szkoły; gotowi wycisnąć z tego czasu, ile się da. Rzeczywistość jednak okazuje się zupełnie inna. Nadchodzące wydarzenia nie mają nic wspólnego z ich oczekiwaniami, a powaga sytuacji przerasta wszystko, czego mogli się spodziewać.

AK Sąsiedzi
AK Sąsiedzi

Festiwale 124 minuty

Film z dużą dawką humoru i satyry opowiada o dzieciństwie, które przeżywane w cieniu dyktatury i mrocznego dramatu ma również swoje jasne momenty. Ile przyjaźni, miłości i solidarności jest możliwe w czasach represji i despotyzmu?

AK Świat Bustera
AK Świat Bustera

Festiwale 85 minut

Jedenastoletni Buster jest urodzonym optymistą, który wie, że czasem życie rzuca kłody pod nogi, ale przy odrobinie magii i dużej dawce miłości ostatecznie ze wszystkim można sobie poradzić. Tego lata chłopak ma nadzieję zostać gwiazdą pokazu talentów, ale jednocześnie ma całkiem sporo na głowie…

AK Tygrysy
AK Tygrysy

Festiwale 116 minut

Martin jest jednym z najbardziej obiecujących młodych piłkarzy, jakimi może się pochwalić Szwecja. Gdy chłopak kończy 16 lat, spełnia się jego odwieczny sen – czeka go transfer do prestiżowego włoskiego klubu. Ale realizacja tego marzenia ma wysoką cenę w postaci poświęcenia, oddania, presji, a przede wszystkim – samotności.

AK Valentina
AK Valentina

Festiwale 95 minut

Siedemnastoletnia Valentina przeprowadza się wraz z matką na brazylijską wieś, by zacząć od nowa. Chcąc uniknąć prześladowania, dziewczyna próbuje zapisać się do lokalnego liceum pod nowym imieniem i zachować w tajemnicy swoją transseksualność. Problemy pojawiają się, gdy okazuje się, że szkoła wymaga podpisu drugiego rodzica.

AK Yuni
AK Yuni

Festiwale 113 minuty

Nastoletnia Yuni chce kontynuować edukację na uniwersytecie. Kiedy dwóch mężczyzn, których ledwie zna, prosi ją o rękę, odrzuca podwójne oświadczyny, dając początek plotkom. Według lokalnego mitu kobieta, która odrzuci propozycję małżeństwa trzykrotnie, straci szansę na zamążpójście na zawsze.

AK Żegnaj Związku Radziecki
AK Żegnaj Związku Radziecki

Festiwale 91 minut

Johannes przychodzi na świat w ekscentrycznej rodzinie w Estońskiej Republice Radzieckiej. Kiedy jego matka wyjeżdża do Finlandii, chłopak zostaje pod opieką dziadków. Zakochuje się na zabój w swojej koleżance z klasy, Verze, podejmuje ryzyko, wdaje się w bójki i zostaje ukarany... a w tym samym czasie, w tle, rozpada się Imperium Zła.

AK Mój tata jest kiełbaską
AK Mój tata jest kiełbaską

Festiwale 80 minut

Kiedy Paul postanawia zrezygnować ze swojej nudnej pracy biurowej bankiera, by zrealizować marzenie o zostaniu aktorem, jego dzieciom się to nie podoba. Dlaczego postanowił wszystko zmienić? Czy to wypalenie zawodowe? Kryzys wieku średniego? Jako jedyna wierzy w niego jego najmłodsza córka Zoë.

AK Wielka przygoda z filmem 2021
AK Wielka przygoda z filmem 2021

Festiwale