Zamknij
Balet
BALET BOLSZOJ
Balet
8,61

Średnia ocena

Balet

Balet Bolszoj

Przez ponad dwa wieki istnienia zespół baletowy moskiewskiego Teatru Bolszoj (Państwowego Akademickiego Wielkiego Teatru Rosji) wyrobił sobie markę nie tylko wśród wielbicieli sztuki tańca. Widzowie na całym świecie wiedzą, że Bolszoj oznacza najwyższą jakość, mistrzostwo techniczne i niespotykane piękno baletu i opery. Teatr Bolszoj rzadko występuje poza siedzibą, dlatego coroczny cykl transmisji i retransmisji najpiękniejszych przedstawień baletowych z Moskwy stał się prawdziwą gratką dla widowni całego świata.

Pełny opis

Dziesiąty już, jubileuszowy, sezon transmisji i retransmisji do kin spektakli baletowych z moskiewskiej sceny rozpocznie się 27 października 2019 roku pokazem HD LIVE „Rajmondy”. Wzorem poprzednich sezonów w programie obok takich właśnie klasycznych baletów znajdą się XX-wieczne arcydzieła, a także balet romantyczny – tym razem będzie to nowa inscenizacja „Giselle” w choreografii Aleksieja Ratmańskiego.

Jak zwykle wśród siedmiu prezentowanych tytułów zobaczymy inscenizacje wielkich XIX-wiecznych baletów klasycznych, na które czekają miłośnicy baletu na całym świecie. Nie zabraknie dwóch prawdziwych przebojów baletowej sceny do muzyki Piotra Czajkowskiego: „Jeziora łabędziego” w nowej obsadzie solistów i powtórki „Dziadka do orzechów” w okolicy Bożego Narodzenia.

Po olbrzymim sukcesie frekwencyjnym i kilkukrotnych retransmisjach na nowo zagości na ekranach kin piękny balet romantyczny „Giselle”, ale w zupełnie nowym opracowaniu chorograficznym. Obok niego pojawi się także barwny, orientalny „Korsarz” – utaneczniona awanturnicza opowieść o piracie Konradzie i jego ukochanej Medorze porwanej do haremu pewnego sułtana.

Pod koniec sezonu ponownie będzie można obejrzeć nową wersję baletu „Romeo i Julia”, przygotowaną dla Teatru Bolszoj przez Aleksieja Ratmańskiego i transmitowaną na żywo w 2017 roku. W kwietniu na ekranach kin zabłysną „Klejnoty” – wieczór baletowy w trzech częściach w choreografii George’a Balanchine’a. Ten piękny spektakl oddaje hołd trzem stylom tańca, porównanym do szlachetnych kamieni: szmaragdów, rubinów i brylantów.

Przed nowym sezonem transmisji na żywo tradycyjnie już czekają widzów letnie powtórki najpiękniejszych baletów: w czerwcu „Śpiąca królewna”, w sierpniu – „Carmen-Suita/Pietruszka”.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
56

Głosów

8,61

Średnia ocena

Oceń film

Balet - najbliższe transmisje:
Balet Bolszoj: Romeo i Julia

Balet Bolszoj 185 minut

16 Głosów
8,62 Średnia ocena

Baletowa inscenizacja jednej z najbardziej znanych tragedii Williama Shakespeare’a do muzyki Siergieja Prokofiewa w marcu w wybranych kinach sieci Multikino.

Balet Bolszoj: Klejnoty LIVE

Balet Bolszoj 165 minut

0 Głosów
0 Średnia ocena

W „Klejnotach” różne style tańca tworzą spektakl na mistrzowskim poziomie: transmisja baletu w choreografii George’a Balanchine’a – na żywo, prosto z Moskwy, w kwietniu w Multikinie.