Zamknij
Balet Bolszoj: Jezioro Łabędzie LIVE
BALET BOLSZOJ
Balet Bolszoj: Jezioro Łabędzie LIVE
Premiera
23 lut 2020
Czas trwania
165 minut
Pełny opis

Balet Bolszoj: Jezioro Łabędzie LIVE

Balet Bolszoj 165 minut

Baletowe arcydzieło w nowej obsadzie: „Jezioro łabędzie” na żywo, prosto z Moskwy, w lutym w wybranych kinach sieci Multikino.

Pełny opis

Ten najsłynniejszy balet świata, nieśmiertelny kamień probierczy klasyki, chce się oglądać wciąż na nowo. Trudno dziś uwierzyć, że moskiewska premiera tego baletowego przeboju okazała się całkowitą klapą (1877). Nie było to jednak to „Jezioro łabędzie”, które miłośnicy baletu na całym świecie uważają za arcydzieło arcydzieł. Dopiero wersja choreograficzna Mariusa Petipy z 1895 roku, zaprezentowana w Petersburgu, zdobyła poklask i do dziś istnieje na wszystkich liczących się scenach baletowych w licznych wersjach i przeróbkach. Niemal zawsze niezmienną częścią „Jeziora łabędziego” pozostają słynne „białe” akty, czyli akt II i IV, w których tancerki odgrywające role łabędzi występują w białych tiulowych spódniczkach – paczkach. Co ciekawe, to nie Petipa, ale jego uczeń Lew Iwanow jest autorem tych najbardziej rozpoznawalnych fragmentów, wykonywanych przez tańczące łabędzie.

Jezioro łabędzie
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz na podstawie choreografii Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa

Czas trwania: ok. 2 godz. 45 min.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
Najbliższe seanse na - wybierz seans poniżej:
Zobacz wszystkie seanse
Organizator: Multikino S.A.
 
Producent: Pathé Live
 
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Balet Bolszoj: Jezioro Łabędzie LIVE

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

Anna

Anna

09.01.2020, 09:12:22

Dlaczego nie uwzględniono Koszalina?? Mieszka tu wystarczająco wielu miłośników "kultury wysokiej", żeby móc pofatygować się zorganizować transmisję na żywo również u nas. Kto podejmuje decyzję , które miasta zostaną pominięte i dlaczego jest nim m. in. Koszalin. Proszę o odpowiedź.

Lucyna

Lucyna

07.07.2017, 20:48:31

Dlaczego kino w Jaworznie jest pomijane przy tak wartościowych spektaklach. Czy mniejsze miasta od Warszawy, Gdańska czy Krakowa nie mają prawa obejrzeć baletu ? Kto o tym decyduje i czy racjonalnie może ten fakt wyjaśnić?

Beata

Beata

05.02.2017, 21:39:40

Dziękuje bardzo, że w Koszalinie mogłam obejrzeć. W grudniu był "Dziadek do orzechów" ( oczywiście byłam !) a teraz "Jezioro łabędzie". Jeszcze raz Wielkie dzięki , bo to uczta dla uszu i oczu :)Polecam wszystkim rosyjski balet i angielski teatr w Multikinie .

ivo

ivo

30.01.2017, 19:22:01

Dlaczego znowu nie ma Radomia? :(