Zamknij
Ale Kino!
FESTIWALE
Ale Kino!
6,75

Średnia ocena

Ale Kino!

Festiwale

Już 1 grudnia w stolicy Wielkopolski startuje największy i najstarszy festiwal filmowy w Poznaniu - 37. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza Ale Kino! Jego organizatorów fascynuje dobre kino: otwarte na różne sposoby widzenia świata i biegle władające wieloma filmowymi językami. Z radością pokazują premiery, z nostalgią przypominają obrazy klasyczne i zapomniane. Nagradzają filmy uznane i te, które dopiero wchodzą na ekrany. Zapraszają nestorów kina i filmowych debiutantów, a przede wszystkim widzów.

Pełny opis

Ale Kino! to pokazy konkursowe (zobaczymy ponad sto filmów wybranych z rekordowej liczby 3780 zgłoszeń ze 115 państw i 6 kontynentów), a także sekcje specjalne: Panorama dla dzieci i młodych, Ale Kino! z piłką, łączącą pokolenia Panoramę w stronę dzieciństwa, Ale Kino! z dreszczykiem czy Ale Kino! najnajmłodszego widza. To również liczne wydarzenia towarzyszące: Wielka Przygoda z Filmem, Industry/ Education Pro, Forum Nauczycieli i Filmowców, Warsztaty Filmuj z Gwiazdą, czy mikołajkowe wydarzenia na Scenie Wspólnej odbywające się 6 grudnia. To wreszcie spotkania z twórcami, którzy przyjeżdżają do Poznania ze wszystkich zakątków globu.

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
4

Głosów

6,75

Średnia ocena

Oceń film

Ale Kino! - najbliższe transmisje:
AK 1982
AK 1982

Festiwale 110 minut

"Bejrut, 1982 rok. Wissam ostatniego dnia szkoły zamierza wyznać miłość koleżance. 11-latek jest zdeterminowany. Tego dnia, kiedy w powietrzu czuć już wakacje, izraelska armia atakuje miasto. Wstrząsający, pokazujący zawiłości uczuć i wojny dramat to zapis tragicznych wydarzeń wojny libańskiej oparty na wspomnieniach reżysera."

AK Biegnąc w stronę nieba
AK Biegnąc w stronę nieba

Festiwale 78 minut

"Jekshen mieszka w wiosce w Kirgistanie. Rozwód rodziców, ojciec nadużywający alkoholu i brak pieniędzy to jego codzienne problemy. Nauczycielka odkrywa w chłopcu talent do biegania. Czy start w zawodach będzie szansą na lepsze jutro? Film przekonuje, że gdy mamy cel, możemy przezwyciężyć wszystkie trudności w życiu."

AK Binti
AK Binti

Festiwale 90 minut

"Binti, 12-letnia vlogerka, znajduje schronienie w domku na drzewie. Jego właściciel, 11-letni Elias, założyciel klubu ratującego okapi, zaprasza ją do współpracy. Dziewczynka wymyśla plan, który może ocalić nie tylko przyszłość zwierząt. To pełna kolorów historia o przyjaźni, zrozumieniu losu imigrantów i spełnianiu marzeń."

AK Błąd systemu
AK Błąd systemu

Festiwale 118 minut

"Liczy się tylko jedno – wrócić do mamy. Ale to niemożliwe. Niepanująca nad sobą, agresywna, 9-letnia Benni jest skazana na wędrówkę po placówkach opiekuńczych, które nie potrafią jej pomóc. Nowy opiekun, Micha, to ostatnia nadzieja. Wstrząsająca historia odrzuconego dziecka, desperacko szukającego miłości i czułości."

AK Cały świat Romy
AK Cały świat Romy

Festiwale 99 minut

"Romy codziennie po szkole spędza czas u babci Stine. Niestety wizyty są trudne. Babcia jest wymagająca i całą uwagę poświęca swojemu salonowi fryzjerskiemu. Wszystko się zmienia, gdy dziewczynka dowiaduje się o jej postępującej chorobie. Wzruszająca i pełna ciepła opowieść o głębokiej miłości dziewczynki i jej cierpiącej na chorobę Alzheimera babci."

AK Dom kolibra
AK Dom kolibra

Festiwale 138 minut

"Żyjąca nieco na uboczu i niezrozumiana przez rodzinę 14-letnia Eun-hee dorasta w latach 90. w Seulu. Jako świadek ważnych wydarzeń i przemian szuka pomysłu na siebie. Dzięki młodej nauczycielce chińskiego otwiera się na świat. Subtelny obraz okresu dojrzewania i ciągłego poszukiwania."

AK Drogi
AK Drogi

Festiwale 99 minut

"Gyllen, młody Brytyjczyk, postanawia uciec z rodzinnych wakacji i „pożycza” kampera ojczyma. Wkrótce poznaje Williama, nielegalnego kongijskiego imigranta, który poszukuje swojego brata. Młodzi mężczyźni wspólnie wyruszają w ryzykowną podróż. Kino drogi utwierdzające w przekonaniu, że przyjaźń potrafi przezwyciężyć zło."

AK Duży wilk i mały wilk i inne filmy animowane
AK Duży wilk i mały wilk i inne filmy animowane

Festiwale 45 minut

"Bohaterowie animacji z całej Europy pokazują, że niektórzy mogą się od nas różnić, inni nas opuszczać, a czasem nawet wcale się nie pojawiać. Lecz jedno pozostaje pewne – dobrze jest z kimś dzielić świat."

AK Giant Little Ones
AK Giant Little Ones

Festiwale 93 minuty

"Franky i Ballas – najlepsi pływacy, przystojni, popularni – należą do szkolnej elity. Do tego są przyjaciółmi odzawsze. Ich idealne życie zmienia się po jednej nocy, tuż po zakrapianej alkoholem imprezie, gdy przez chwilę znajdą się niezwykle blisko siebie. Szczera opowieść o granicach przyjaźni, odkrywaniu siebie i miłości, która nie wyklucza."

AK Głupie, młode serce
AK Głupie, młode serce

Festiwale 102 minuty

"Popularna uczennica, Kiira, zachodzi w ciążę. Ojciec dziecka, Lenni, chce sprostać zadaniu, ale sytuacja powoli zaczyna go przerastać. Zagubiony 15-latek szukając wzorców postępowania, zaczyna sympatyzować z grupą nacjonalistów. Niecodzienne love story na tle trudności wielokulturowego społeczeństwa."

AK Goliat
AK Goliat

Festiwale 88 minut

"Ojciec 17-letniego Kimmy’ego zostaje skazany na karę więzienia. Liczy, że pod jego nieobecność syn przejmie prowadzony przez niego narkotykowy biznes. Zmuszany do bardzo brutalnego zachowania chłopak nie chce spełnić oczekiwań ojca. Dramatyczny i pełen okrucieństwa obraz dorastania w bezwzględnym i dysfunkcyjnym świecie."

AK Haker
AK Haker

Festiwale 97 minut

"Utalentowany informatycznie Benjamin odkrywa, że jego zaginiona przed laty matka żyje. Dzięki swoim umiejętnościom 13-latek trafia też na trop tajnego algorytmu, który chcą zdobyć służby specjalne. Od tej chwili nie może ufać nikomu. Porywające i trzymające w napięciu kino pełne zwrotów akcji."

AK Jak słońce podróżowało po niebie
AK Jak słońce podróżowało po niebie

Festiwale 75 minut

"Pewnego dnia na świat przychodzi córka Słońca i Księżyca. W radosnym zgiełku nikt nie zauważa, że dziecko zostaje porwane. Zrozpaczeni rodzice zwracają się o pomoc do ludzi. Wyprawa będzie wymagała odwagi i wyjątkowej wytrzymałości. Inspirowana folklorem barwna i pełna przygód animacja."

AK Jak zostać Świętym Mikołajem
AK Jak zostać Świętym Mikołajem

Festiwale 96 minut

"Lucia żyje z rodzicami na Grenlandii. Jej marzeniem jest zostać – jak jej ojciec – Świętym Mikołajem. Niestety do szkoły mogą uczęszczać tylko chłopcy. Jedyna szansa, by uzyskać zgodę na naukę, to odkrycie leku na dziwną chorobę. Niesamowita świąteczna opowieść o dążeniu do spełnienia swoich marzeń."

AK Kacper i Emma szukają skarbu
AK Kacper i Emma szukają skarbu

Festiwale 82 minuty

"Wakacje nad morzem to świetna okazja do kąpieli, budowania zamków z piasku, łowienia ryb czy zbierania muszli. Jednak dla przyjaciół, Kacpra i Emmy, będzie to też czas wielkiej przygody – odkrywania sekretów tajemniczej skrzyni. Kolejna część przygód dwójki ciekawych świata dzieci i ich pluszowych towarzyszy."

AK Kickbokserka
AK Kickbokserka

Festiwale 84 minuty

"Po separacji rodziców Bo przeprowadza się z mamą i bratem na przedmieścia Amsterdamu. Przytłoczona sytuacją dziewczyna szuka sposobu na wyładowanie emocji. Gdy odwiedza kickboxingowy klub, okazuje się, że ma wrodzony talent do tego sportu. Nagrodzony Europejską Nagrodą Filmową film o sile osobowości i godzeniu się z faktem, że nie na wszystko mamy wpływ."

AK Kolonia
AK Kolonia

Festiwale 102 minuty

"Pierwsze dni w nowej szkole są dla Mylii trudne. Wycofana i niepewna siebie nastolatka poznaje nowych znajomych, którzy razem z nią kreślą kontury kolejnego etapu swojego życia. Historia o pierwszej miłości, o byciu innym, o poszukiwaniu własnej tożsamości i o dostrzeganiu, że każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy."

AK Lotte i zagubione smoki
AK Lotte i zagubione smoki

Festiwale 78 minut

"Lotte i jej młodsza siostrzyczka Roosi są ciekawe otaczającego ich świata. Do ich miasta zaś przybywają szop Karl i ryba Viktor – poszukują oni okazji nagrania pieśni wykonywanej przez smoka. Bohaterki postanawiają im pomóc. Sympatyczna animacja z przygodami uwielbianej przez dzieci suczki Lotte."

AK Magiczne Święta Ewy
AK Magiczne Święta Ewy

Festiwale 90 minut

"Świąteczne plany 10-letniej Ewy niespodziewanie się zmieniają. Gdy rodzice muszą wyjechać w sprawach zawodowych, dziewczynka odwiedza odległą farmę pośrodku lasu. Odkrywając piękno natury, odkryje też strzeżoną rodzinną tajemnicę. Świąteczna opowieść o międzypokoleniowej przyjaźni i o tym, że także dzieci mogą przyczynić się do ratowania zagrożonej natury."

AK Mała towarzyszka
AK Mała towarzyszka

Festiwale 99 minut

"Pewnego dnia, w środku stalinowskiego terroru, matka małej Leelo zostaje zabrana przez funkcjonariuszy NKWD. 6-latka zapamiętuje jej ostatnie słowa o tym, by była dobra, i stara się spełnić tę obietnicę, wierząc jednocześnie w powrót matki. Ujmująca historia rzucająca promyk nadziei w ciemnych czasach pełnych rozpaczy i strachu."

AK Miara człowieka
AK Miara człowieka

Festiwale 100 minut

"Podczas wakacji nad jeziorem wyśmiewany i dręczony przez grupę okolicznych mieszkańców Bobby tłumi w sobie gniew. Koszenie trawnika u doktora Kahna stanie się dla mającego nadwagę nastolatka pozytywnym punktem zwrotnym. Historia o szukaniu pewności siebie i wewnętrznej sile, która pozwoli przetrwać wszystkie życiowe burze."

AK Mistrz
AK Mistrz

Festiwale 105 minut

"Christian, duma i gwiazda AS Roma, jest niezwykle utalentowanym, bardzo młodym napastnikiem. Szef klubu zaniepokojony jego nieprzewidywalnym zachowaniem postanawia zatrudnić nauczyciela, który pomoże utemperować jego charakter. Ich spotkania okażą się dla obu ważnymi lekcjami. Historia o radzeniu sobie z sukcesem, pokorze i przyjaźni."

AK Młody Ahmed
AK Młody Ahmed

Festiwale 90 minut

"Nastoletni Ahmed zaczyna aktywnie działać w muzułmańskiej wspólnocie. Zafascynowany słowami imama nierozważnie je interpretuje i podejmuje próbę zabójstwa swojej nauczycielki. Pobyt w poprawczaku ma pomóc mu zapanować nad sobą. Nagrodzony na tegorocznym festiwalu w Cannes, prowokacyjny film jest reakcją na religijny fundamentalizm."

AK Mój dziadek jest kosmitą
AK Mój dziadek jest kosmitą

Festiwale 79 minut

"Dziadka Uny porywają kosmici, a jej mama nagle trafia do szpitala. Dziewczynka odkrywa, że te wydarzenia podejrzanie się łączą. Do tego znaleziony w piwnicy robot obcych informuje ją, że ma zaledwie 24 godziny na ocalenie bliskich. Ta niezwykła przygoda udowadnia, że bezinteresowna miłość potrafi uratować każdą rodzinę."

AK Nie boję się krokodyla i inne filmy animowane
AK Nie boję się krokodyla i inne filmy animowane

Festiwale 50 minut

"Oto kilka krótkich filmów animowanych, a wśród nich opowieści o znajdowaniu w sobie siły i o oswajaniu tego, co początkowo wzbudza lęk. Choć… czy to mądre nie bać się krokodyla?"

AK Niepamięć
AK Niepamięć

Festiwale 96 minut

"Joanna z bliskimi może dzięki amnestii powrócić po wielu latach do Brazylii. Wychowana w Paryżu nastolatka nie wyobraża sobie powrotu do miejsca, którego praktycznie nie pamięta. Ojczysty kraj stopniowo ożywia rodzinne wspomnienia. Film o budowaniu pamięci o przeszłości z dźwiękami rockowych utworów z lat 70. w tle."

AK Niezwykłe lato z Tess
AK Niezwykłe lato z Tess

Festiwale 82 minuty

"Podczas wakacji Sam postanawia praktykować samotność. Poznanie ekscentrycznej Tess zagraża jednak jego treningom. Skrywająca tajemnicę dziewczyna wciąga go w niecodzienną przygodę i pomaga zrozumieć, co w życiu jest najważniejsze. Emocjonalna opowieść o akceptacji i dostrzeganiu wartości w relacjach z ludźmi."

AK Obyś następnym razem umarła :)
AK Obyś następnym razem umarła :)

Festiwale 96 minut

"Fanka anime, 16-letnia Eszter, jest zakochana w nauczycielu angielskiego. Okazuje się, że pedagog odwzajemnia to uczucie. Ku jej zaskoczeniu rozwijający się przez SMS-y i wideoczat romans w pewnej chwili zaczyna przekraczać granice. Film ukazuje pełen zasadzek świat, w którym życie online miesza się z tym offline."

AK Pierwsze pożegnanie
AK Pierwsze pożegnanie

Festiwale 86 minut

"Świat Isy to wioska otoczona polami bawełny oraz pustynią. Chłopiec po szkole pracuje w gospodarstwie. Opieka nad chorą mamą, wyjazd brata i ucieczka jednej z owiec szybko uzmysławiają mu, że każdy musi nauczyć się mówić „żegnaj”. Niezwykłej urody kadry przedstawiają prawdziwą historię z życia Ujgurów, mieszkających na północnym zachodzie Chin."

AK Psychobitch
AK Psychobitch

Festiwale 110 minut

"Lubiany Marius chce być idealny we wszystkim, co robi. Frida, klasowa outsiderka, chce być inna i zawsze poza schematem. Połączenie ich w parę do wspólnej nauki okaże się ciekawym i trudnym doświadczeniem dla każdej ze stron. Intrygujące, słodko-gorzkie ujęcie rozterek „pokolenia perfekcjonistów”, które nie zawsze chce być idealne."

AK Rocca zmienia świat
AK Rocca zmienia świat

Festiwale 101 minut

"Zabawna i odważna Rocca prowadzi ekscentryczne życie. Dzieciństwo spędziła w towarzystwie astronautów, a ostatnio uratowała kilkuset pasażerów samolotu. Okazuje się, że dla 11-latki mieszkającej z wiewiórką nie ma nic niemożliwego. Szalona przygoda, w której dzieci mogą zmieniać świat w nieokiełznanym, wielkim stylu."

AK Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię
AK Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię

Festiwale 82 minuty

"Tonio, syn króla niedźwiedzi, znika bez śladu. Aby ratować syna, władca wraz z całym niedźwiedzim klanem udaje się na poszukiwania do krainy ludzi. Słynną historię najazdu przedstawi wędrowny opowiadacz i jego asystentka. Animacja jest adaptacją znanej włoskiej książki dla dzieci, napisanej przez Dino Buzzatiego, o poszukiwaniu tożsamości i odwadze."

AK Sune przeciw Sune
AK Sune przeciw Sune

Festiwale 89 minut

"Sune i jego przyjaciółka Sophia rozpoczynają kolejny rok szkolny. W ich klasie pojawia się nowy chłopiec o imieniu… Sune. Gdy nowy uczeń szybko zdobywa popularność wśród rówieśników, cały świat bohatera wywraca się do góry nogami. Mądra i przezabawna historia o relacjach w klasie, niedopowiedzeniach i dyskusji… z własnym sumieniem."

AK Szybcy i śnieżni
AK Szybcy i śnieżni

Festiwale 89 minut

"Zwycięzca wyścigu saneczkowego może być tylko jeden. Czy pomysłowemu Frankiemu uda się pokonać pewnego siebie i nieco tajemniczego Zaca, który nie ma najmniejszych skrupułów i oszukuje podczas rywalizacji? Błyskotliwa animacja udowadnia, że nić porozumienia i współpracy może połączyć każdego, nawet rywali."

AK Śmierć superbohatera
AK Śmierć superbohatera

Festiwale 97 minut

"Utalentowany artystycznie Donald ma raka. Jego najbliżsi za wszelką cenę chcą wzbudzić w nim nadzieję na to, że wszystko będzie dobrze, lecz pogodzony ze śmiercią 15-latek ma dla siebie lepszy plan. Wzruszająca historia, która przekonuje, że od kresu życia ważniejsze jest samo życie."

AK Świetliki odleciały
AK Świetliki odleciały

Festiwale 96 minut

"Léo po ukończeniu liceum zamierza wyjechać ze swojego rodzinnego miasta. Zniechęcona wszystkim dookoła dziewczyna chciałaby poczuć w końcu sens życia. Czy wakacyjna praca i przyjaźń z nauczycielem gry na gitarze jej w tym pomogą? Opowieść o poszukiwaniu i dostrzeganiu najważniejszych wartości w świecie pełnym cynizmu."

AK Tajemnica świątecznego światełka i inne filmy animowane
AK Tajemnica świątecznego światełka i inne filmy animowane

Festiwale 45 minut

"Wszystkich, którzy z utęsknieniem myślą o świątecznej atmosferze, zapraszamy na zestaw krótkich animacji. Przedstawione w filmach pełne ciepła historie skupiają się na bliskości, przyjaźni i miłości."

AK Unosząc się jak motyl
AK Unosząc się jak motyl

Festiwale 101 minut

"Po tym, jak Frances straciła matkę w bójce, a jej ojciec trafił do więzienia, dziewczyna postanawia rozwijać swój talent bokserski. Po powrocie ojca 15-latka musi zawalczyć o siebie, odrzucając przewidzianą dla niej rolę społeczną. Ujmujący obraz walki o lepsze jutro w cieniu tradycji irlandzkich nomadycznych społeczności."

AK W pogoni za emu
AK W pogoni za emu

Festiwale 55 minut

"Gem potajemnie stara się zaprzyjaźnić z dzikim emu. Spotkania ze zwierzęciem – symbolem jej przodków – to dla 9-latki sposób przeżywania żałoby po matce. Kiedy Gem z przyjaciółką wpada w tarapaty, jej ojciec nie kryje złości. Film ukazuje proces godzenia się ze zmianami i potrzebę akceptowania różnic wynikających z tradycji."

AK Wilcze ścieżki i inne filmy animowane
AK Wilcze ścieżki i inne filmy animowane

Festiwale 101 minut

"Najnowsze i najlepsze animacje prosto z Czech, Niemiec i Polski, wybrane przez trzy zaprzyjaźnione festiwale filmów dla młodego widza – Schingel, Zlin i Ale Kino! Różnorodne historie i wiele emocji!"

AK Władcy przygód. Stąd do Oblivio
AK Władcy przygód. Stąd do Oblivio

Festiwale 95 minut

"Franek i Izka włączają gramofon, który przypadkiem sprowadza Eddiego, mężczyznę z innego wymiaru. Uciekinier nie może wpaść w ręce Łowców Głów. Aby go uratować, dzieci szukają sposobu, by mógł on wrócić do krainy Oblivio. Film pełen szalonych przygód, w którym wszystko jest możliwe."

AK Wszystko dla mojej matki
AK Wszystko dla mojej matki

Festiwale 103 minuty

"Ola po licznych ucieczkach z domu dziecka i kradzieżach trafia do poprawczaka. Życie tam rządzi się swoimi brutalnymi prawami. 17-latka ciągle szuka kontaktu z matką – wierzy, że gdy odniesie sukcesy sportowe, ona sama ją odnajdzie. Szokująca i bolesna opowieść o osamotnieniu, wszechobecnej przemocy i wznoszącej się ponad wszystko potrzebie matczynej miłości."

AK Za daleko
AK Za daleko

Festiwale 88 minut

"Powstanie nowej kopalni węgla zmusza okolicznych mieszkańców do opuszczenia domów. Wśród nich jest też 11-letni Ben. Musi on zmienić szkołę i drużynę piłkarską. W nowym miejscu poznaje Tariqa, uchodźcę z Aleppo, z którym – jak się okazuje – ma więcej wspólnego, niż mógłby przypuszczać. Ciepła opowieść o przyjaźni i… miłości do piłki."

AK Żeby życie było szczęśliwe
AK Żeby życie było szczęśliwe

Festiwale 98 minut

"Amel i Mashir muszą utrzymywać swoją miłość w tajemnicy. Przeszkodą dla związku młodych kochanków są niełatwe do przyjęcia pakistańskie i algierskie tradycje rodzinne. Walka z oczekiwaniami najbliższych okazuje się trudniejsza, niż mogli przypuszczać. Obraz rozdarcia młodych Europejczyków i ich uwikłania w różne dziedzictwa kulturowe."

AK Życie bez Sary Amat
AK Życie bez Sary Amat

Festiwale 74 minuty

"14-letnia Sara znika bez śladu. Kiedy cała wioska jej szuka, ona postanawia ukryć się w pokoju zakochanego w niej po uszy 13-latka. Spełniając żądania dziewczyny, Pepwystawiany jest na próby, przez co bardzo szybko dojrzewa. Emocjonalna i niewinnie zmysłowa opowieść o drodze ku dorosłości w wakacyjnym słońcu Katalonii."