Zamknij
National Theatre Live: Człowiek dwóch szefów
TEATRY
National Theatre Live: Człowiek dwóch szefów
Premiera
10 paź 2019
Pełny opis

National Theatre Live: Człowiek dwóch szefów

Teatry NT Live MultiCulture Britain

Nie lada gratka dla miłośników teatru pełnego humoru i komediowych zwrotów akcji. Pożądanie, kasa i wyżerka – na to kładzie nacisk Richard Bean w swojej adaptacji jednej z najsłynniejszych commedia dell’arte. Akcję sztuki przeniósł z XVIII do XX wieku, z Wenecji do Londynu i Brighton, uwspółcześnił język, dodał aktualne piosenki – a wszystko w duchu włoskiej „komedii zawodowej”, która interpretatorom zawsze pozwalała na dużą dowolność.

Pełny opis

Wyrzucony ze swojej własnej skiflowej kapeli Francis Henshall zostaje gorylem drobnego gangstera Roscoe’a Crabbe’a, który wcześniej grasował na londyńskim East Endzie. Teraz jednak Roscoe zjawia się w nadmorskim Brighton, ponieważ zamierza odebrać sześć tysięcy funtów od ojczulka swojego… narzeczonego. Roscoe skrywa bowiem wielką tajemnicę. W rzeczywistości jest… własną siostrą! Z sobie tylko znanych faktycznych powodów Rachel – bo tak ma na imię przebrana dziewczyna – postanowiła udawać swojego brata, który został zabity przez jej chłopaka – Stanleya Stubbersa, który z kolei, dziwnym trafem, także przebywa w Brighton.

Znalazłszy schronienie w „Ramionach Krykiecisty”, miejscowym zespole muzycznym, wiecznie głodny Francis zauważa dla siebie szansę na zdobycie środków na dodatkowe wyżywienie. Przyjmuje jeszcze jedną pracę, u… Stanleya, który ukrywa się przed policją i czeka, aż wszystko przycichnie, by móc spokojnie powrócić do swojej dziewczyny – Rachel. By uniknąć zdemaskowania, Francis musi trzymać swoich dwóch szefów z dala od siebie, gdyby bowiem się spotkali, marny byłby jego los…

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse

254 osoby chcą zobaczyć

Najbliższe seanse na - wybierz seans poniżej:
Zobacz wszystkie seanse
Komentarze

Dodaj swój komentarz do National Theatre Live: Człowiek dwóch szefów

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

der

der

05.12.2016, 21:09:39

Dlaczego nie o 17-18??

Elblążanka

Elblążanka

01.09.2016, 09:38:41

@Anusia - To pewnie dla tych, którzy kończą pracę w Elblągu po 15 i jeszcze muszą dojechać do Gdańska albo Sopotu, czyli zgadza się, akurat na 19. Potem i tak nie ma już czym wracac, czyli tak czy inaczej zostaje swit dnia nastepnego, genialne.

Anusia

Anusia

26.08.2016, 13:20:11

Czemu trwajace ponad 3 godz projekcje rozpoczynaja sie dopiero o 19? Nie wszyscy maja samochody, a chcieliby dojechac do domow oddalonych wiele kilometrow od kina komunikacja miejska jeszcze przed switem nastanego dnia!