Zamknij
17. MFFA Animator

17. MFFA Animator

Już od 25 czerwca 2024 roku Poznań stanie się stolicą animacji dla dorosłych i dzieci. Już teraz możecie zaplanować ostatni tydzień czerwca i bawić się na jednym z nielicznych, oscarowych festiwali filmowych w Polsce.

Pełny opis

W tegorocznym programie nie zabrakło serca Animatora, czyli 4 konkursów, które oferują widowni krótkie i długie metraże oraz wybrane odcinki seriali. Podczas 17. edycji Festiwalu aż 66 tytułów m.in. z USA, Tunezji, Meksyku czy Chin powalczy o Grand Prix w Międzynarodowym Konkursie Krótkometrażowym, oferując zwycięzcy skróconą drogę do nominacji Oscarowej. W tegorocznych komisjach Jury znalazły się takie osoby, jak María Trénor, której produkcje pojawiały się na Festiwalach w Wenecji, Berlinie, czy na Festiwalu w Sundance, Magdalena Osińska związana z anime „Gwiezdne Wojny: Wizje”, czy Mark Taynton związany z  Adult Swim - liderze w dziedzinie animacji dla dorosłych, w tym odpowiedzialnego za światowy hit "Rick and Morty".

Ukryj opis

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Przepraszamy, nie mamy nic do pokazania na ten dzień

Pokaż wszystkie seanse
INFORMACJE DODATKOWE

Festiwal Animator to również okazja do zobaczenia polskich premier  pełnometrażowych filmów animowanych. W tym roku na widzów i widzki czekają takie filmy jak "The Primevals" – najlepsza przygoda retro-fantasy z niesamowitymi, ręcznie renderowanymi efektami specjalnymi i orkiestrową ścieżką dźwiękową Richarda Banda, czy "Blue Giant" – poruszająca opowieść o młodym muzyku jazzowym Dai Miyamoto, który wyrusza w podróż do Tokio, aby spełnić swoje marzenia o karierze muzycznej. Pokazy „Blue Giant” dostępne będą tylko w Multikinie Stary Browar!

Festiwal zaprasza także na spotkania z gościem specjalnym 17. edycji Animatora, Masaakim Yuasą, jednym z najwybitniejszych twórców współczesnego anime. Uczestnicy i uczestniczki Festiwalu będą mieli niepowtarzalną szansę zobaczyć jego kultowe produkcje, takie jak "Mind Game" i "INU-OH", a także wziąć udział w sesjach Q&A z reżyserem, które odbędą się w środę (26.06), czwartek (27.06) i piątek (28.06).

Nowością tegorocznej edycji są letnie pokazy na tarasie Kina Muza. Po raz pierwszy Animator zbliży się do gwiazd podczas seansów m.in: „Genius Party”, czy produkcji od Adult Swim. Prezentowane produkcje będą w formacie Silent Cinema – dzięki specjalnie zintegrowanym słuchawkom bezprzewodowym, filmy będą wyświetlane w pełnej jakości dźwięku.

Wieczorami, Festiwal Animator zaprasza na imprezy towarzyszące, w tym na Animated Late Night Show. W piątkowy wieczór 28 czerwca w Scenie na Piętrze Hammerzeit Podcast poprowadzi pełne humoru show z międzynarodowymi gośćmi, które przeniesie uczestników i uczestniczki w fascynujący świat animacji. To doskonała okazja, aby spotkać się z jurorami tegorocznej edycji, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami, pasją do animacji, a także pokażą swoje umiejętności animacyjne… na żywo.

Festiwal Animator to nie tylko filmy i spotkania z twórcami, ale także wyjątkowe wydarzenia w Klubie festiwalowym Rewiry zrzeszające uczestników i uczestniczki Animatora. Pierwszego dnia Festiwalu, 25 czerwca, odbędzie się specjalny Pub Quiz z okazji 42. rocznicy premiery kultowego filmu "Blade Runner". Uczestniczyć może każdy od 18 roku życia. Filmowy wieczór zakończy impreza prowadzona przez DJ Picika.

Na pokazy do Multikina Stary Browar zapraszamy od 25 do 28 czerwca 2024. Festiwal trwa do 30 czerwca.

Bilety dostępne na stronie bilety24, stronie kinomuza.pl oraz stacjonarnie w Kinie Muza w Poznaniu, kasie festiwalowej w Multikinie Stary Browar.

Pełny program Festiwalu dostępny na stronie: SPRAWDŹ PROGRAM