Moja Pierwsza Wizyta w Kinie

Seans filmowy w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie, programu edukacyjnego skierowanego do grup przedszkolnych, może być dla dzieci nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również doskonałą okazją do nowych odkryć! W przystępny i atrakcyjny sposób wprowadzi przedszkolaki w wymagający świat kultury audiowizualnej. Zachęci do zadawania różnorodnych pytań o kino i z przyjemnością na nie odpowie!

JAK NALEŻY ZACHOWYWAĆ SIĘ W KINIE?

Seans wybranego filmu lub zestawu animacji z repertuaru poprzedza projekcja krótkiego filmu edukacyjnego z udziałem młodych kinomanów i gwiazd, m.in. Grażyny Torbickiej czy Katarzyny Bujakiewicz. To dzięki niemu dzieci poznają zasady kinowego savoir vivre’u i ciekawostki na temat dziesiątej Muzy.

JAKIE TAJEMNICE SKRYWA KINO?

Prawdziwą gratką dla małych widzów będzie możliwość zwiedzenia kina pod okiem doświadczonego pracownika. Wprowadzi on młodych kinomanów w filmowy świat i opowie o tajnikach pracy na poszczególnych stanowiskach, m.in. biletera, kasjera czy pracownika obsługi baru.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MŁODYM KINOMANEM!

To jednak nie koniec niespodzianek, które czekają na początkujących kinomanów! Prawdziwą gratką będą dla nich naklejki i certyfikaty uczestnictwa w pokazie w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie, które przypieczętują początek ich wielkiej przygody w świecie filmu.

DLACZEGO WARTO CHODZIĆ DO KINA?

Po seansie dzieci z pewnością nie będą miały wątpliwości! Specjalnie z myślą o początkujących widzach przygotowaliśmy bogaty repertuar filmów o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych. To dzieła, które ze względu na treść, przystępną formę, jak również długość trwania, dedykowane są najmłodszej publiczności. Oto nasze propozycje:

 

JEŻYK I PRZYJACIELE (czas trwania: 82 minuty)

Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodnią, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem.

 

FILMY Z SERII KACPER I EMMA

 Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele (reż. Arne Lindtner Næss, Norwegia 2013, 74’)

 Kacper i Emma poznają się w przedszkolu i od razu odnajdują wspólny język. Tak

zaczyna się prawdziwa przyjaźń. Kiedy podczas przedszkolnej wycieczki gubi się

ukochana maskotka Emmy – Pani Królik – rozpoczynają się wielkie poszukiwania. Czy

dzieciom uda się odnaleźć zagubione zwierzątko? Kto będzie potrafił im pomóc?

 Kacper i Emma na safari (reż. Arne Lindtner Næss, Norwegia 2015, 75’)

 Tym razem przedszkolni przyjaciele wyruszają na safari! Mają okazję poznać

najciekawsze zwierzęta Afryki, odkryć tajemnice gorącego kontynentu, przeżyć

prawdziwą przygodę na sawannie i odkryć odpowiedzi na wiele intrygujących pytań. Które

zwierzęta uwielbiają kąpiele błotne? Dlaczego małe lwiątko nie może być zwierzęciem

domowym? Co to rezerwat przyrody i co robią jego pracownicy? I czym różnią się od

siebie ludzie z odległych zakątków świata?

 

"BING I OPOWIEŚCI O ZWIERZĄTKACH" (Czas trwania: 74 minuty)

Lista odcinków:

 Hau!

 "Nie mogłem zatrzymać pieska, ale nadal mogę się z nim bawić, bo to moja nowa przyjaciółka".

 Bing zakochuje się w zagubionym piesku, którego wraz z Flopem znajdują w parku i postanawia, że go zatrzyma. Kiedy pojawia się właścicielka, Bing jest smutny, ponieważ musi pożegnać się z nową przyjaciółką.

 Domek

 „Czasem, kiedy robisz domek musisz poczekać, żeby małe pisklaczki mogły się wykluć.”

 Sula, Pando i Bing znajdują ptasie gniazdo w swoim domku do zabawy, ale wszyscy nie mogą przebywać w nim jednocześnie.

 Kaczki

 "Jeżeli będziecie stać cicho i nieruchomo jak posąg, wtedy kaczki do was przypłyną."

 Kaczki-kaczki, kwa-kwa-kwa! Bing i Sula idą do parku, żeby nakarmić kaczki. Bing wrzuca cały pokarm dla kaczek do wody za jednym zamachem, kiedy nagle pojawia się wielka głodna gęś, żeby to wszystko połknąć.

 Wóz strażacki

 "Jak pomożecie kotu, może też pozwolą wam usiąść w wozie strażackim!”

 Pando i Sula siedzą w wozie strażackim, ale kiedy przychodzi kolej Binga, wóz musi odjechać! Flop, Amma, Sula i Bing wracają więc do domu. Nagle okazuje się, że Arlo utknął na dachu domu sąsiada, a Bing pomaga strażakom go uratować!

 Żaba

 "W moim domu mam swoje łóżko i kołderkę. Pewnie dlatego, że nie jestem żabą. Lubimy różne rzeczy."

 Bing znajduje w ogrodzie żabę i chce ją zatrzymać, więc razem z Sulą robią żabie "domek" w wiaderku. Ale żabce nie podoba się jej nowy dom i wyskakuje z niego. Może nie przemyśleli do końca, czego żabka naprawdę potrzebuje w swoim domu.

 Gryzmoł

 „Gryzmoł to nie jest zwykły gryzmoł. Bo można z niego zrobić wszyściutko!”

 Bing i Koko rysują Julii obrazek, ale kiedy Bing idzie się przywitać, Charlie robi wielkiego gryzmoła na rysunku Binga! I wtedy Julia pokazuje im grę o nazwie "Gryzmolenie"!

  Kot

 "Ostrożnie. Pamiętaj, ten kotek cię nie zna, ani ty jego."

 W drodze do domu Bing zauważa nowego kota, ale nie jest tak przyjazny jak Arlo i syczy na Binga, gdy ten próbuje się z nim pobawić.

 ELLA BELLA BINGO (czas trwania: 75 minut)

 Ella Bella i Henry są najlepszymi przyjaciółmi, razem spędzają czas, dzielą się swoimi radościami i smutkami. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Dzieje się tak za sprawą chłopca, który zamieszkał w sąsiedztwie. Jak przyjaciele odnajdą się w nowej sytuacji?

 

Z kolei na Państwa pytania o projekt, a także na zamówienia, czeka miejscowy Specjalista ds. Kluczowych Klientów. Zachęcamy do kontaktu.

Na seanse w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie obowiązuje cena biletu szkolnego zgodnie z cennikiem danego kina. Opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.