Moja Pierwsza Wizyta w Kinie

Seans filmowy w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie, programu edukacyjnego skierowanego do grup przedszkolnych, może być dla dzieci nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również doskonałą okazją do nowych odkryć! W przystępny i atrakcyjny sposób wprowadzi przedszkolaki w wymagający świat kultury audiowizualnej. Zachęci do zadawania różnorodnych pytań o kino i z przyjemnością na nie odpowie!

JAK NALEŻY ZACHOWYWAĆ SIĘ W KINIE?

Seans wybranego filmu lub zestawu animacji z repertuaru poprzedza projekcja krótkiego filmu edukacyjnego z udziałem młodych kinomanów i gwiazd, m.in. Grażyny Torbickiej czy Katarzyny Bujakiewicz. To dzięki niemu dzieci poznają zasady kinowego savoir vivre’u i ciekawostki na temat dziesiątej Muzy.

JAKIE TAJEMNICE SKRYWA KINO?

Prawdziwą gratką dla małych widzów będzie możliwość zwiedzenia kina pod okiem doświadczonego pracownika. Wprowadzi on młodych kinomanów w filmowy świat i opowie o tajnikach pracy na poszczególnych stanowiskach, m.in. biletera, kasjera czy pracownika obsługi baru.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MŁODYM KINOMANEM!

To jednak nie koniec niespodzianek, które czekają na początkujących kinomanów! Prawdziwą gratką będą dla nich naklejki i certyfikaty uczestnictwa w pokazie w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie, które przypieczętują początek ich wielkiej przygody w świecie filmu.

DLACZEGO WARTO CHODZIĆ DO KINA?

Po seansie dzieci z pewnością nie będą miały wątpliwości! Specjalnie z myślą o początkujących widzach przygotowaliśmy bogaty repertuar filmów o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych. To dzieła, które ze względu na treść, przystępną formę, jak również długość trwania, dedykowane są najmłodszej publiczności. Oto nasze propozycje:

 

JEŻYK I PRZYJACIELE (czas trwania: 82 minuty)

Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodnią, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem.

 

FILMY Z SERII KACPER I EMMA

 Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele (reż. Arne Lindtner Næss, Norwegia 2013, 74’)

 Kacper i Emma poznają się w przedszkolu i od razu odnajdują wspólny język. Tak

zaczyna się prawdziwa przyjaźń. Kiedy podczas przedszkolnej wycieczki gubi się

ukochana maskotka Emmy – Pani Królik – rozpoczynają się wielkie poszukiwania. Czy

dzieciom uda się odnaleźć zagubione zwierzątko? Kto będzie potrafił im pomóc?

 Kacper i Emma na safari (reż. Arne Lindtner Næss, Norwegia 2015, 75’)

 Tym razem przedszkolni przyjaciele wyruszają na safari! Mają okazję poznać

najciekawsze zwierzęta Afryki, odkryć tajemnice gorącego kontynentu, przeżyć

prawdziwą przygodę na sawannie i odkryć odpowiedzi na wiele intrygujących pytań. Które

zwierzęta uwielbiają kąpiele błotne? Dlaczego małe lwiątko nie może być zwierzęciem

domowym? Co to rezerwat przyrody i co robią jego pracownicy? I czym różnią się od

siebie ludzie z odległych zakątków świata?

 ELLA BELLA BINGO (czas trwania: 75 minut)

 Ella Bella i Henry są najlepszymi przyjaciółmi, razem spędzają czas, dzielą się swoimi radościami i smutkami. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Dzieje się tak za sprawą chłopca, który zamieszkał w sąsiedztwie. Jak przyjaciele odnajdą się w nowej sytuacji?

KICIA KOCIA MÓWI: DZIEŃ DOBRY (czas trwania: 45 minut)
 
Rezolutna Kicia Kocia razem z wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i stawia czoła wielu nowym sytuacjom. Przygody Kici Koci odzwierciedlają dziecięcą wrażliwość oraz ukazują pełną ciepła i radości codzienność. Czynności takie jak mycie się, gotowanie, jazda pociągiem, radzenie sobie z przeziębieniem czy zawieranie przyjaźni pomagają najmłodszym oswajać się z nowymi emocjami i uczuciami. Kicia Kocia znajdzie odpowiedź na wszystko!
Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na jeden z pierwszych, niezapomnianych seansów w kinie.
 
Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:
Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!
Kicia Kocia zostaje policjantką
Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie
Kicia Kocia poznaje strażaka
Kicia Kocia w kosmosie
Kicia Kocia nie chce się tak bawić
Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny
 
KICIA KOCIA NA PIKNIKU (Czas trwania: 45 minut)
 
Z drogi śledzie, Kicia Kocia jedzie! Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do kin. Podczas seansów nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć. Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę, uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep oraz odwiedza swojego wujka na wsi, gdzie zachwyca się jego nowym traktorem!
 
Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:
Kicia Kocia na plaży
Kicia Kocia na traktorze
Kicia Kocia na basenie
Kicia Kocia: To moje!
Kicia Kocia gra w piłkę
Kicia Kocia na pikniku
Kicia Kocia jest chora

 

Z kolei na Państwa pytania o projekt, a także na zamówienia, czeka miejscowy Specjalista ds. Kluczowych Klientów. Zachęcamy do kontaktu.

Na seanse w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie obowiązuje cena biletu szkolnego zgodnie z cennikiem danego kina. Opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.