Moja Pierwsza Wizyta w Kinie

Seans filmowy w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie, programu edukacyjnego skierowanego do grup przedszkolnych, może być dla dzieci nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również doskonałą okazją do nowych odkryć! W przystępny i atrakcyjny sposób wprowadzi przedszkolaki w wymagający świat kultury audiowizualnej. Zachęci do zadawania różnorodnych pytań o kino i z przyjemnością na nie odpowie!

JAK DZIAŁA KINO? JAK WYŚWIETLA SIĘ FILMY?
Jedną z głównych atrakcji programu jest zwiedzanie kina. Dzieci nieczęsto mają okazję zajrzeć do kabiny projekcyjnej, samodzielnie wydrukować bilet, podpatrzeć, jak przygotowuje się popcorn... Z Moją Pierwszą Wizytą w Kinie jest to możliwe! Grupy przedszkolne oswoją przestrzeń kina i przyjrzą się jej najciekawszym zakamarkom.

JAK NALEŻY ZACHOWYWAĆ SIĘ W KINIE?
Seans wybranego filmu lub zestawu animacji z repertuaru poprzedza projekcja krótkiego filmu edukacyjnego z udziałem gwiazd, m.in. Grażyny Torbickiej czy Katarzyny Bujakiewicz. To dzięki niemu dzieci poznają zasady kinowego savoir vivre’u.

DLACZEGO WARTO CHODZIĆ DO KINA?
Po seansie dzieci z pewnością nie będą miały wątpliwości! Specjalnie z myślą o początkujących widzach przygotowaliśmy bogaty repertuar filmów o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych. To dzieła, które ze względu na treść, przystępną formę, jak również długość trwania, dedykowane są najmłodszej publiczności.

Klasyka polskiej animacji po rekonstrukcji filmowej, ale i wspaniałe nowe seriale animowane polskiej produkcji – „Basia” (w tym jego najnowsze odcinki!) i „Kacperiada”, a także uwielbiane przez dzieci filmy z serii „Kacper i Emma”, specjalny odcinek „Psiego Patrolu” oraz adaptacje prozy Astrid Lindgren nie pozwolą dzieciom oderwać wzroku od ekranu. Co najważniejsze, to Państwo wybiorą, jaki film (i w jakim terminie) zobaczą Państwa podopieczni.

PYTANIA NIE TYLKO O KINO: JAK ZOSTAĆ BEZPIECZNYM PRZEDSZKOLAKIEM?
W ramach specjalnego projektu Bezpieczny Przedszkolak, dzieci mogą poszukiwać w filmach także zupełnie innych pytań i odpowiedzi. Jak bezpiecznie spędzać czas wolny? Jak nie narażać się na zagrożenia podczas codziennych przygód? Mali widzowie przekonają się o tym wraz z ulubionymi bohaterami – serialową Basią, Kacprem i Emmą oraz obdarzonymi supermocą Kosmopieskami. Ale gwoździem programu będzie spotkanie z policjantem, strażakiem lub ratownikiem medycznym na temat tego, jak zachować ostrożność, nie tracąc nic ze wspaniałej zabawy!

A skoro dzieci coraz częściej zaglądają do Internetu, przyda im się również spotkanie z Ralphem Demolką. Seans poprzedzają interaktywne warsztaty, podczas których dzieci zdobędą informacje o cyberzagrożeniach i prostych metodach na ich unikanie.

A MOŻE DZIECI MAJĄ JESZCZE INNE PYTANIA?
Animator opiekujący się grupami chętnie odpowie na wszystkie dziecięce pytania o kino.

Z kolei na Państwa pytania o projekt, a także na zamówienia, czeka miejscowy specjalista do spraw rezerwacji grupowych. Zachęcamy do kontaktu.

Cena biletu: 12 zł

(z wyjątkiem filmu „Ralph Demolka w Internecie” – na seansach filmu obowiązują ceny biletu szkolnego)

Opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.