Moja Pierwsza Wizyta w Kinie

Seans filmowy w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie, programu edukacyjnego skierowanego do grup przedszkolnych, może być dla dzieci nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również doskonałą okazją do nowych odkryć! W przystępny i atrakcyjny sposób wprowadzi przedszkolaki w wymagający świat kultury audiowizualnej. Zachęci do zadawania różnorodnych pytań o kino i z przyjemnością na nie odpowie!

JAK NALEŻY ZACHOWYWAĆ SIĘ W KINIE?
Seans wybranego filmu lub zestawu animacji z repertuaru poprzedza projekcja krótkiego filmu edukacyjnego z udziałem młodych kinomanów i gwiazd, m.in. Grażyny Torbickiej czy Katarzyny Bujakiewicz. To dzięki niemu dzieci poznają zasady kinowego savoir vivre’u i ciekawostki na temat dziesiątej Muzy.

JAKIE TAJEMNICE SKRYWA KINO?
Prawdziwą gratką dla małych widzów będzie możliwość zwiedzenia kina pod okiem doświadczonego pracownika. Wprowadzi on młodych kinomanów w filmowy świat i opowie o tajnikach pracy na poszczególnych stanowiskach, m.in. biletera, kasjera czy pracownika obsługi baru. Zwiedzanie jest możliwe w wybranych kinach. Szczegóły należy ustalić robiąc rezerwację.

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MŁODYM KINOMANEM!
To jednak nie koniec niespodzianek, które czekają na początkujących kinomanów! Prawdziwą gratką będą dla nich naklejki i certyfikaty uczestnictwa w pokazie w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie, które przypieczętują początek ich wielkiej przygody w świecie filmu.

DLACZEGO WARTO CHODZIĆ DO KINA?
Po seansie dzieci z pewnością nie będą miały wątpliwości! Specjalnie z myślą o początkujących widzach przygotowaliśmy bogaty repertuar filmów o wysokich walorach artystycznych i edukacyjnych. To dzieła, które ze względu na treść, przystępną formę, jak również długość trwania, dedykowane są najmłodszej publiczności. Oto nasze propozycje:

BASIA. JESTEM W SAM RAZ (czas trwania: 45 minut)

Basia ma charakterek i mówi, co myśli. I co czuje. Misiek Zdzisiek też – bo lubi robić to, co Basia. Rezolutna pięciolatka i przyjaciele powracają w nowej odsłonie adaptacji uwielbianych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak! Bystra Basia jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy nie jest nudne! Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok. Każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której uczy się czegoś nowego. Zakupy w centrum handlowym, dzień na placu zabaw i urodziny w muzeum? Będzie su-pe-ro-wo!

PSZCZÓŁKA MAJA NA WIELKIM EKRANIE (czas trwania: 60 minut)

Już wkrótce kina zamienią się w Makową Łąkę. Poznajcie świat najsłynniejszej pszczółki Mai i wspólnie rozwiązujcie zagadki, tańczcie i śmiejcie się! W 60-minutowym interaktywnym programie, zobaczycie 4 odcinki popularnego serialu oraz mnóstwo ciekawych gier. Gwarantujemy świetną, ale przede wszystkim wartościową rozrywkę dla całej rodziny!


 
Odcinki, które zobaczymy w trakcie seansu:
Maja przychodzi na świat
Przeprowadzka
Posłaniec Królowej
Niespodzianka dla Mai

WYSPA PUFFINÓW. NOWI PRZYJACIELE (czas trwania: 80 minut)

„Wyspa Puffinów. Nowi przyjaciele” przedstawia przygody uroczej ptasiej rodziny maskonurów: Oony, Baby, May i Mossy. Przyroda, bliskość, odwaga i przyjaźń – o tym opowiada bajka dla najmłodszych widzów, oparta na uwielbianym przez dzieci i wielokrotnie nagradzanym serialu telewizyjnym. Gdy do Wyspy Puffinów zbliża się wielka burza, Oona odkrywa, że ostatnie Małe Jajko w tym sezonie zniknęło w tajemniczych okolicznościach. Wraz z nowymi przyjaciółmi postanawia je odnaleźć i bezpiecznie sprowadzić do domu.

ERNEST I CELESTYNA: MISJA MUZYKA (czas trwania: 80 minut)

Niedźwiedź Ernest i mała myszka Celestyna podróżują do rodzinnej krainy poczciwego misia, aby naprawić zepsute skrzypce. To miejsce to również dom najlepszych muzyków na świecie. Jednak gdy dwójka przyjaciół przybywa na miejsce, okazuje się, że granie jakiejkolwiek muzyki zostało tu zakazane wiele lat temu. Wspólnie z przyjaciółmi oraz tajemniczą zamaskowaną postacią, bohaterowie spróbują przywrócić muzykę i szczęście do krainy niedźwiedzi.

#BAJKIZPOLSKI (czas trwania: 55 minut)


 
Pouczające i atrakcyjne wizualnie #bajkizpolski to polskie seriale i filmy animowane dla dzieci, prezentowane w tematycznych zestawach, gwarantujących nie tylko mądrą rozrywkę dla najmłodszych, ale też ciekawy punkt wyjścia do działań edukacyjnych. Pomysłodawcą inicjatywy jest MOMAKIN – polski dystrybutor filmów, któremu zależy na budowaniu świadomości, że w Polsce powstają wartościowe animacje, tak ważne w rozwijaniu dziecięcego świata wyobraźni.

ZAGADKA KLARY MUU (czas trwania: 69 minut)

Zagadka muuusi być rozwiązana! Klara Muu i Gavin, czyli para rezolutnych detektywów, prowadzą kolejne śledztwo. Tym razem gra toczy się o dużą stawkę, bo zniknęło magiczne nasiono, które może uratować Krowie Wzgórze. Kto je ukradł i jaki miał w tym interes?

 

JEŻYK I PRZYJACIELE (czas trwania: 82 minuty)Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodnią, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem.

FILMY Z SERII KACPER I EMMA

Kacper i Emma – najlepsi przyjaciele (czas trwania: 74 minuty)
Kacper i Emma poznają się w przedszkolu i od razu odnajdują wspólny język. Tak zaczyna się prawdziwa przyjaźń. Kiedy podczas przedszkolnej wycieczki gubi się ukochana maskotka Emmy – Pani Królik – rozpoczynają się wielkie poszukiwania. Czy dzieciom uda się odnaleźć zagubione zwierzątko? Kto będzie potrafił im pomóc?


 
Kacper i Emma na safari (czas trwania: 75 minut)
Tym razem przedszkolni przyjaciele wyruszają na safari! Mają okazję poznać najciekawsze zwierzęta Afryki, odkryć tajemnice gorącego kontynentu, przeżyć prawdziwą przygodę na sawannie i odkryć odpowiedzi na wiele intrygujących pytań. Które zwierzęta uwielbiają kąpiele błotne? Dlaczego małe lwiątko nie może być zwierzęciem domowym? Co to rezerwat przyrody i co robią jego pracownicy? I czym różnią się od siebie ludzie z odległych zakątków świata?

ELLA BELLA BINGO (czas trwania: 75 minut)

Ella Bella i Henry są najlepszymi przyjaciółmi, razem spędzają czas, dzielą się swoimi radościami i smutkami. Pewnego dnia wszystko się zmienia. Dzieje się tak za sprawą chłopca, który zamieszkał w sąsiedztwie. Jak przyjaciele odnajdą się w nowej sytuacji?

KICIA KOCIA MÓWI: DZIEŃ DOBRY! (czas trwania: 45 minut)
 
Rezolutna Kicia Kocia razem z wiernymi przyjaciółmi: Packiem, Adelką i Juliankiem odkrywa odważnie świat i stawia czoła wielu nowym sytuacjom. Przygody Kici Koci odzwierciedlają dziecięcą wrażliwość oraz ukazują pełną ciepła i radości codzienność. Czynności takie jak mycie się, gotowanie, jazda pociągiem, radzenie sobie z przeziębieniem czy zawieranie przyjaźni pomagają najmłodszym oswajać się z nowymi emocjami i uczuciami. Kicia Kocia znajdzie odpowiedź na wszystko!
Filmowe opowieści na podstawie uwielbianych książek Anity Głowińskiej to idealna okazja na jeden z pierwszych, niezapomnianych seansów w kinie.

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:
Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!
Kicia Kocia zostaje policjantką
Kicia Kocia i witaminowe przyjęcie
Kicia Kocia poznaje strażaka
Kicia Kocia w kosmosie
Kicia Kocia nie chce się tak bawić
Kicia Kocia zakłada zespół muzyczny

 

KICIA KOCIA NA PIKNIKU (Czas trwania: 45 minut)
 
Z drogi śledzie, Kicia Kocia jedzie! Bystra kotka oraz jej przyjaciele zapraszają do kin. Podczas seansów nie zabraknie świetnej zabawy, przedszkolnych wyzwań czy niesamowitych odkryć. Uwielbianą przez najmłodszych rezolutną kotkę czekają nowe przygody. Razem ze swoimi wiernymi przyjaciółmi Packiem, Adelką i Juliankiem uda się na basen, plażę i oczywiście na piknik! Zobaczymy też, jak poznaje nowego kolegę podczas gry w piłkę, uczy się ważnej lekcji bawiąc się w sklep oraz odwiedza swojego wujka na wsi, gdzie zachwyca się jego nowym traktorem!

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:
Kicia Kocia na plaży
Kicia Kocia na traktorze
Kicia Kocia na basenie
Kicia Kocia: To moje!
Kicia Kocia gra w piłkę
Kicia Kocia na pikniku
Kicia Kocia jest chora

Na Państwa pytania o projekt, a także na zamówienia, czeka miejscowy Specjalista ds. Kluczowych Klientów. Zachęcamy do kontaktu.

Na seanse w ramach Mojej Pierwszej Wizyty w Kinie obowiązuje cena biletu szkolnego zgodnie z cennikiem danego kina. Opiekunów grup zapraszamy bezpłatnie.