przejdz do multikina 
×
>>Zwiastun filmu „Jack Strong” wzbudza silne emocje

Zwiastun filmu „Jack Strong” wzbudza silne emocje

dodano: Poniedziałek (30.09.2013)

„Czekajcie, bo jest na co! To robota na najwyższym, światowym poziomie. Kino gatunkowe klasy A.” (Onet.pl), „Pozostawia po sobie niezatarte wrażenie” (Wp.pl) - co wzbudziło takie emocje?

Zwiastun filmu „Jack Strong” zachwycił krytyków podczas tegorocznego Festiwalu Filmowego w Gdyni. Pierwsze fragmenty najnowszego filmu Władysława Pasikowskiego zaprezentowano podczas specjalnego spotkania z twórcami. Teraz zwiastun ma premierę w sieci i  wzbudza serie gorących komentarzy.

„Jacka Strong” to  thriller opowiadający jedną z najbardziej fascynujących historii szpiegowskich świata – historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego. Człowieka, który  tkwiąc w środku systemu, podejmuje współpracę z CIA i staje się kluczowym, choć niewidocznym, aktorem czasu zimnej wojny. W roli pułkownika Kuklińskiego zobaczymy Marcina Dorocińskiego („Obława”, „Róża”, „Rewers”). Jego żonę Hannę, zagrała Maja Ostaszewska („Katyń”).


Międzynarodowy klimat „Jacka Stronga” buduje światowej klasy obsada. W filmie zobaczymy amerykańskie i rosyjskie gwiazdy, m.in. Patricka Wilsona („Prometeusz”) oraz jego żonę Dagmarę Domińczyk, Olega Maslennikowa i Dimitra Bilova. W filmie nie zabraknie zdjęć z Waszyngtonu i z Moskwy.  W realizację „Jacka Stronga" włączeni byli także amerykańscy konsultanci - scenariusz filmu powstał na podstawie dokumentów operacyjnych CIA oraz relacji osób związanych z pułkownikiem Kuklińskim, m.in. Davida Fordena - oficera prowadzącego sprawę „ Jacka Stronga” ze strony CIA.


W filmie poza Marcinem Dorocińskim i Mają Ostaszewską zobaczymy również innych znakomitych polskich aktorów: Mirosława Bakę,  Zbigniewa Zamachowskiego, Pawła Małaszyńskiego, Ireneusza Czopa  oraz Krzysztofa Globisza. Autorem zdjęć do filmu jest Magdalena Górka, pracująca na co dzień przy amerykańskich produkcjach („Paranormal Activity 3”). Muzykę skomponował Jan Duszyński, który ostatnio współpracował z reżyserem Władysławem Pasikowskim przy filmie „Pokłosie”.


Producentem filmu jest Scorpio Studio, koproducentami – ITI Cinema, Orange Polska oraz TAURON Polska Energia. Film współfinansowany jest  przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Dystrybutorem filmu jest ITI Cinema.

Film wejdzie do kin 7 lutego 2014

 • Jack Strong

  Jack Strong

  • 15+
  07.02.2014 / Thriller szpiegowski / 127 min.

  Rzucił wyzwanie Imperium. Zmienił losy świata. Zapłacił za to najwyższą cenę. Jack Strong – szpieg, który ryzykował wszystko, co kochał. Władysław Pasikowski sięga po ukrywaną przez lata, prawdziwą historię największego szpiega...

Dodaj swój komentarz:

Komentarze :

 • As 2013-09-30 19:05:52

  nie dość, że o szpiegu, to jeszcze ten irytujący Dorociński...

Rezerwuj miejsce lub

Odbierzesz bilet w kasie na 15 minut przed seansem.

Przepraszam, na wybrane wydarzenie rezerwacja nie jest dostępna.

Kup bilet

Otrzymasz bilet za chwilę w sms i e-mail.

Zapisz się już teraz na Newsletter i bądź na bieżąco!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingu bezpośredniego wykonywanego przy pomocy telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (e-mail, telefon) przez Multikino S.A.
Na podany adres została wysłana wiadomość e-mail z linkiem aktywacyjnym.
Podany adres e-mail istnieje już w naszej bazie.

Aplikuj
Tylko pliki pdf, doc, docx, rtf, odt
Tylko pliki pdf, doc, docx, rtf, odt
Pozostało 170 znaków