przejdz do multikina 
×
>>Zobacz, na co warto iść do kina w styczniu

Zobacz, na co warto iść do kina w styczniu

dodano: Czwartek (03.01.2013)

Po ubogim w premiery kinowe grudniu przyszedł czas na wypełniony nimi styczeń. Na ekrany polskich kin wejdzie prawie 30 nowych filmów. Stopklatka podpowiada, na które z nich warto zwrócić uwagę.

Największe emocje wzbudzają dwa głośne tytuły: "Jack Reacher: jednym strzałem" i "Django". Pierwszy obraz to debiut reżyserski Chrisa McQuarriego, scenarzysty "Podejrzanych" i "Walkirii". W tytułową rolę wciela się Tom Cruise. Film zapowiadany jest jako połączenie dramatu i kryminału. Drugi to najnowsze dzieło, które wyszło spod ręki Quentina Tarantino. Twórca "Pulp Fiction" tym razem opowie o czasach niewolnictwa w Stanach Zjednoczonych. W obsadzie znaleźli się Leonardo DiCaprio, Joseph Gordon-Levitt i Jamie Foxx.

Rodzimą kinematografią będzie reprezentował "Sęp" Eugeniusza Kornina z Michałem Żebrowskim, Annie Przybylskiej i Danielem Olbrychskim. W filmie usłyszymy muzykę zespołu Archive.

Wydarzeniem okażą się zapewne "Les Misérables - Nędznicy". Ekranizacja słynnej powieści Wiktora Hugo podzieliła zachodnią krytykę filmową. W filmie grają i śpiewają Hugh Jackman, Russell Crowe i Anne Hathaway. Także "Niemożliwe" z Naomi Watts i Ewanem McGregorem, który odwołując się do wydarzeń w Tajlandii z 2004 roku, kiedy tsunami zalało kraj, pokazuje determinację bohaterów próbujących ocalić rodzinę.

Ważny w styczniu będzie temat choroby, który przewinie się przez film "Sesje" - oparty na prawdziwej historii dziennikarza i poety Marka O'Briena, który od szóstego życia cierpiał na polio (w tej roli John Hawkes).

Styczeń obrodzi także w animacje. Na swoje premiery czekają - "Ralph Demolka" ze studia Disneya i "Strażnicy marzeń" z DreamWorks oraz animacja z RPA - "Zambezia" i z Włoch - "Prawie jak gladiator".

Mocną reprezentację ma także polskie kino. Na początku miesiąca będziemy mogli zobaczyć "Bejbi Blues", nowy film Katarzyny Rosłaniec, reżyserki głośnych "Galerianek", w którym zagrali Mateusz Kościukiewicz i Magdalena Berus. Tydzień później premierę ma wspomniany "Sęp". W połowie miesiąca na ekrany trafi "Last Minute", komedia Patryka Vegi, twórcy "Ciacha". Pod koniec stycznia czeka nas premiera "Podejrzanych zakochanych" Sławomira Kryńskiego (reżysera "Pokaż kotku, co masz w środku") z Sonią Bohosiewicz i Rafałem Królikowskim. Polskie kino na początku roku komedią stoi. Ciekawe, komu będzie do śmiechu. Podobne pytanie można sobie zadać także w przypadku francuskiej komedii przygodowej "Wyszłam za mąż, zaraz wracam" z Diane Kruger.

Artur Zaborski

 

News ze Stopklatki

Obrazek - Stopklatka-WIECEJ_30.png

  • Jack Reacher: Jednym strzałem

    Jack Reacher: Jednym strzałem

    • 15+
    11.01.2013 / Dramat / Kryminał / 130 min.

    Film zrealizowany na podstawie książki Lee Childa. Dowody przeciwko mordercy Jamesowi Barrowi są niepodważalne. Jednak oskarżony nie chce rozmawiać z adwokatem, a jedynie z tajemniczym Jackiem Reacherem. Jest to bardzo dziwne, gdyż właśnie...

Dodaj swój komentarz:

Komentarze :

  • Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.
Rezerwuj miejsce lub

Odbierzesz bilet w kasie na 15 minut przed seansem.

Przepraszam, na wybrane wydarzenie rezerwacja nie jest dostępna.

Kup bilet

Otrzymasz bilet za chwilę w sms i e-mail.

Zapisz się już teraz na Newsletter i bądź na bieżąco!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingu bezpośredniego wykonywanego przy pomocy telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (e-mail, telefon) przez Multikino S.A.
Na podany adres została wysłana wiadomość e-mail z linkiem aktywacyjnym.
Podany adres e-mail istnieje już w naszej bazie.

Aplikuj
Tylko pliki pdf, doc, docx, rtf, odt
Tylko pliki pdf, doc, docx, rtf, odt
Pozostało 170 znaków