przejdz do multikina 
×
>>Agnieszka Holland: TOP 5 filmów

Agnieszka Holland: TOP 5 filmów

dodano: Piątek (24.02.2017)

Subiektywnym okiem.

Możemy być dumni z Agnieszki Holland. Nominowana do najsłynniejszych nagród filmowych, zdobywczyni wielu statuetek, radzi sobie równie dobrze na wielki, jak i małym ekranie. Z okazji premiery „Pokotu” chciałbym podzielić się z Wami moją subiektywną listą pięciu ulubionych dzieł zdolnej reżyserki.


5. Aktorzy prowincjonalni (1979)
Debiut Agnieszki Holland jest nie tylko świetnie zrealizowanym przykładem kina moralnego niepokoju, ale także bardzo celnym spojrzeniem na kwestie ambicji i uległości. Karierowicz z Warszawy kontra zdolny aktor z prowincji – kto wygra ten nierówny pojedynek?


4. Zabić księdza (1988)
Historia zabójstwa księdza Alka inspirowana tragiczną śmiercią ks. Jerzego Popiełuszki to świetny, intensywny film z naprawdę gwiazdorską obsadą. Od dobrobytu aż kręci się w głowie! Chrostopher Lambert, Ed Harris, Tim Roth, Timothy Spall, Pete Postlethwaite…


3. W ciemności (2011)
Nominowany do Oscara dramat wojenny z Robertem Więckiewiczem był dla niektórych widzów dziełem kontrowersyjnym. „W ciemności” przedstawiało dzieje Leopolda Sochy, Polaka ze Lwowa, który zarabiał na ukrywaniu Żydów przed Niemcami. Sporo scen erotycznych tylko dolało oliwy do ognia.


2. Całkowite zaćmienie (1995)
Leonardo diCaprio jako Arthur Rimbaud oraz David Thewlis jako Paul Verlaine w filmie, który niezbyt spodobał się krytykom, ale za to został pokochany przez publiczność. „Całkowite zaćmienie”, historia skandalizującego związku dwóch francuskich poetów nie skupia się jednak na skandalach, a na gwałtownych uczuciach.


1. Europa, Europa (1990)
Klimat tego filmu jest po prostu nie do opisania. Sceny jak z horroru mieszają się z groteską, senne wizje zderzają się z twardą rzeczywistością. Kolejna prawdziwa historia z czasów II wojny światowej, tym razem oparta na dziejach Solomona Perela, pokazuje przedziwne losy Żyda ukrywającego się wśród nazistów.


Na małym ekranie talent p. Agnieszki w „Prawie ulicy” i „House of Cards” podziwiał
Piotr Olczyk

Piotr Olczyk

dodany przez: Piotr Olczyk

 • Pokot

  Pokot

  • premiera
  • 15+
  24.02.2017 / Dramat / 128 min.

  Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało swojego sąsiada kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady, które znajdowały się wokół jego domu, to ślady saren. Duszejko, widząc niemoc policji...

Dodaj swój komentarz:

Komentarze :

 • detu 2017-02-12 13:04:24

  Dwa pierwsze miejsca - bezdyskusyjnie. Trochę mi brakuje "Zaczarowanego Ogrodu" i "Kopii Mistrza" (ten ostatni film, moim zdaniem, jest niedoceniony przez krytykę).

Rezerwuj miejsce lub

Odbierzesz bilet w kasie na 15 minut przed seansem.

Przepraszam, na wybrane wydarzenie rezerwacja nie jest dostępna.

Kup bilet

Otrzymasz bilet za chwilę w sms i e-mail.

Zapisz się już teraz na Newsletter i bądź na bieżąco!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingu bezpośredniego wykonywanego przy pomocy telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (e-mail, telefon) przez Multikino S.A.
Na podany adres została wysłana wiadomość e-mail z linkiem aktywacyjnym.
Podany adres e-mail istnieje już w naszej bazie.

Aplikuj
Tylko pliki pdf, doc, docx, rtf, odt
Tylko pliki pdf, doc, docx, rtf, odt
Pozostało 170 znaków