przejdz do multikina 
×
>>podstrony>Akademia Fimowa Multikino

Akademia Filmowa Multikino - kolejny ekscytujący semestr!

cennik.PNG
Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji i – jak powiedziałby Bilbo Baggins – przychodzi czas na kolejną przygodę. Z pewnością jest nią każdy obejrzany film, każda filmowa podróż, w którą wyruszamy z bohaterami najpiękniejszych produkcji. W taką kinematograficzną odyseję po raz kolejny chcielibyśmy zaprosić Was, Drodzy Nauczyciele, oraz Waszych podopiecznych.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce... a może pewnego razu na Dzikim Zachodzie? Czas, przestrzeń, a nawet wymiar – kino nie zna granic, podobnie jak nieograniczona jest ludzka wyobraźnia. Dlatego właśnie kino, przesuwające co jakiś czas granicę tego, co „rzeczywiste”, „realne”, „prawdopodobne”, jest doskonałym narzędziem dydaktycznym.

Niezależnie od tego, czy chcemy przeżyć raz jeszcze tragiczne losy szekspirowskich bohaterów, powtórzyć survivalowe ścieżki Robinsona Crosoe, czy może nauczyć czegoś o świecie i życiu najmłodszych adeptów nauki – kino przychodzi z pomocą. Zapuszcza się w niezbadane rejony kosmosu („Gwiezdne wojny”, „Marsjanin”), niedostępne mateczniki leśne („Księga dżungli”, Kacper i Emma na Safari”), ekscytujące światy fantastyczne i inne wymiary czasoprzestrzeni („Warcraft”, „BFG”, „Alicja po drugiej stronie lustra”), meandry ludzkiej psychiki? („Przyjaciółki”, „Szkoła Babel”, „Mustang”) i w głąb ludzkiego ciała („Cały ten cukier”) – poszukując odpowiedzi na ciągle to samo pytanie: jaka jest kondycja człowieka?

Czyż nie tym zajmujemy się w szkole? Czy nie jest to priorytet dla wszystkich, którzy zajmują się edukacją młodzieży: od autorów podręczników, poprzez selekcjonerów festiwali dziecięcych, po nauczycieli zmagających się z niełatwym tworzywem podstawy programowej? Diagnoza ludzkiej kondycji, jej wieloaspektowa wiwisekcja i mozolne próby wznoszenia jej na wyższy poziom – to główny problem humanistyki. Ale nie tylko jej. Kondycja intelektualna, psychiczna, fizyczna i społeczna – to przedmiot troski wszystkich prawdziwych edukatorów, nauczycieli, trenerów. To też nasze oczko w głowie.

Drodzy Nauczyciele, oddajemy w Państwa ręce najnowszą książeczkę repertuarową Akademii Filmowej – jak zwykle obfitującą w pomysły, które ułatwią Państwu zamianę pracy w filmową przygodę. Zachęcamy do lektury i mamy głęboką nadzieję, że niebawem spotkamy się w naszych kinach.

Do zobaczenia!

Dział Edukacji Filmowej Multikina.

Dodaj swój komentarz:

Komentarze :

  • Mariposa 2015-10-22 17:48:00

    Byłam dzisiaj z klasą na filmie ,,Jak to jest,, Moim jest to świetny film dla nastolatków. Polecam serdecznie. Jest w nim pokazane co to znaczy prawdziwa przyjaźń :)

Rezerwuj miejsce lub

Odbierzesz bilet w kasie na 15 minut przed seansem.

Przepraszam, na wybrane wydarzenie rezerwacja nie jest dostępna.

Kup bilet

Otrzymasz bilet za chwilę w sms i e-mail.

Zapisz się już teraz na Newsletter i bądź na bieżąco!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla celów marketingu bezpośredniego wykonywanego przy pomocy telekomunikacyjnych urządzeń końcowych (e-mail, telefon) przez Multikino S.A.
Na podany adres została wysłana wiadomość e-mail z linkiem aktywacyjnym.
Podany adres e-mail istnieje już w naszej bazie.

Aplikuj
Tylko pliki pdf, doc, docx, rtf, odt
Tylko pliki pdf, doc, docx, rtf, odt
Pozostało 170 znaków