przejdz do multikina 
×
Strona główna>Filmy>Renifer Niko ratuje brata 3D

Renifer Niko ratuje brata 3D

Niko 2 - Lentäjäveljekset
Animowany / Familijny / Przygodowy  /  76 min.
Dania, Finlandia, Irlandia, Niemcy / 2012

TWOJA OCENA
8,93 / 374 głosy
 • film dubingowany
 • film w wersji 3D
 • bez ograniczeń wiekowych
Data premiery: 23.11.2012

Reżyseria: Kari Juusonen, Jørgen Lerdam
Scenariusz: Marteinn Thorisson, Hannu Tuomainen


Obsada:
Niko – Franek Dziduch
Wiewiór Juliusz – Jarosław Boberek
Łasica Wilma – Anna Dereszowska
Riko – Ryś Dziduch
Lenni – Dariusz Błażejewski
Mama Niko Luna– Elżbieta Jędrzejewska
Biała Wilczyca – Katarzyna Pakosińska
Stary Renifer Tobiasz – Stanisław Tym
Saga – Weronika Łukaszewska

Renifery - Latająca Eskadra Świętego Mikołaja:
Biegun, Ojciec Niko – Marcin Prokop
Meteor – Adam Krylik
Rakieta – Artur Bomert
Wicher – Cezary Morawski
Halny – Piotr Gogol
Grzmot – Artur Bomert
Piorun – Jakub Mróz

Orły:
Boss – Artur Andrus
Eddie – Klaudiusz Kaufmann
Speedy – Mikołaj Klimek
Thug – Jacek Król

Święty Mikołaj – Aleksander Bednarz

Nieustraszony Niko powraca, aby uratować małego braciszka Riko i udowodnić światu, ze renifery mają miękkie serca i twarde charaktery!

Marzenia Niko się spełniły – trafił do ekipy odlotowych reniferów Świętego Mikołaja. Jednak teraz czeka go zupełnie nowe wyzwanie. Już nie jest sam w domu. Pojawił się młodszy braciszek, który sprawia bohaterowi mnóstwo problemów. Ale kiedy niesforny reniferek zaginie, dzielny Niko stanie na czele wyprawy ratunkowej, mając do pomocy niezawodnych przyjaciół – wiewióra Juliusza i łasicę Wilmę.

W polskiej obsadzie dubbingowej „Renifera Niko” swój talent komiczny i… wokalny zaprezentują Artur Andrus, Stanisław Tym, Katarzyna Pakosińska, Anna Dereszowska i Jarosław Boberek. Powróci też gwiazda pierwszej części filmu – Marcin Prokop!

Niko, młody latający reniferek, którego znamy z filmu „Renifer Niko ratuje Święta”, przez całe życie mieszkał ze swoją samotną mamą Luną. Dziś Niko jest już nastolatkiem, ale nadal skrycie marzy o tym, żeby jego mama i tata Biegun, członek Latającej Eskadry Świętego Mikołaja, zamieszkali razem. Wszystko zmieni się, gdy mama oznajmi mu, że poznała sympatycznego renifera Lenniego, który zamierza wprowadzić się do nich razem ze swoim małym synkiem o imieniu Riko.

Rozżalony Niko, z trudem próbuje odnaleźć się w roli przyrodniego brata. Sytuacji nie ułatwia to, że wszystkie renifery w stadzie zachwycają się małym, słodkim Riko, a Niko czuje, że został zepchnięty na drugi plan. Gdy mama zachęca go do spędzania czasu z bratem, Niko zaprasza Riko do zabawy w chowanego ze swoimi przyjaciółmi – wiewiórem Juliuszem i łasicą Wilmą. Podczas zabawy Niko myśli o tym, ile by dał za to, żeby mały reniferek po prostu zniknął z jego życia. I nagle jego życzenie się spełnia – Riko znika…

Niko nie wie o tym, że Biała Wilczyca od dawna chce się na nim zemścić za pokonanie swojego brata Czarnego Wilka. Jeden z jej pomocników, ogromny orzeł spostrzega renifera, który podczas zabawy oddalił się od stada i, myśląc, że jest to Niko, porywa go do siedliska orłów.

Niko słyszy płacz Riko i rusza w pogoń za orłem, ale nie wie, gdzie go szukać. Błądzi po niebie do momentu, gdy groźna zamieć przerywa jego lot. Reniferowi udaje się wylądować na czubku drzewa, ale po chwili spada na ziemię. Kiedy odzyskuje przytomność, zauważa starego, przygłuchego renifera, który mu się przygląda. To Tobiasz, samotny renifer, który nie życzy sobie towarzystwa i chce, żeby Niko poszedł swoją drogą. Niko już ma odejść, gdy Tobiasz przypadkowo wyjawia, że wie, gdzie jest zlokalizowane siedlisko orłów. Niko tak długo błaga Tobiasza o pomoc, aż w końcu stary renifer niechętnie zgadza się wskazać mu drogę. Trasa okazuje się niełatwa do pokonania, nie tylko ze względu na naturalne przeszkody, ale również z powodu bardzo kiepskiego wzroku Tobiasza. W końcu jednak udaje im się dotrzeć do siedliska orłów, gdzie jest uwięziony Riko i wyrwać brata z łap Białej Wilczycy.

Po ucieczce reniferów Biała Wilczyca wpada w szał i nakłania orły, by całkowicie przejęły kontrolę nad niebem, eliminując Latającą Eskadrę. Chce wyłapać wszystkie latające renifery i wreszcie nasycić się zemstą za porażkę brata podczas poprzednich świąt.

Tymczasem Luna oraz Lenni i Wilma, którzy również pospieszyli na pomoc przyjaciołom, docierają do obozu Latającej Eskadry, która właśnie odbywa ostatni przed Bożym Narodzeniem ćwiczebny lot. Przerywa go dzwonek alarmowy z groty Świętego Mikołaja. Okazuje się, że fabryka zabawek przestała działać! Latająca Eskadra rusza sprawdzić, co się stało i zostaje uwięziona przez orły Białej Wilczycy.

W tej sytuacji nikt nie jest w stanie powstrzymać Niko przed wyruszeniem na pomoc ojcu. Ląduje w Grocie Świętego Mikołaja by samotnie stawić czoła Białej Wilczycy i orłom. Nagle słyszy jakieś głosy za plecami – to Juliusz, Wilma i Riko przylecieli na ramionach Tobiasza, żeby pomóc mu w starciu z porywaczami. Przyjaciele łączą siły, aby uwolnić Latającą Eskadrę schwytaną w ogromną sieć. Tobiasz jest uszczęśliwiony tym, że znowu jest w akcji. Staje naprzeciw orłom, podczas gdy Niko, Riko, Juliusz i Wilma walczą z Białą Wilczycą. Po zaciętej potyczce udaje im się pokonać wilka, a Niko wreszcie pojmuje, jak fajnie mieć brata. To dzięki Riko udało się zgromadzić siły i wygrać. Mały renifer zachował się w potrzebie jak prawdziwy brat. Przyjaciele cieszą się zwycięstwem i zapraszają Tobiasza do swojego stada, by już nigdy więcej nie musiał żyć samotnie.

 

Dodaj swój komentarz:

Komentarze do Renifer Niko ratuje brata 3D:

 • nieważne 2013-11-27 21:09:20

  Beznadziejna bajka. Myślałam, że tak jak pierwsza część będzie po prostu świetna, a to było jakieś nudne badziewie :/ Ta bajka była chyba bardziej kierowana do młodszych widzów, a więc po co dodało się do niej takie wątki? rozbita rodzina? mamusia ma nowego partnera? Dziwne jest jeszcze to, że akurat jak tata Niko odlatuje ona wyskakuje z taką "wesołą" nowiną :I Kiepski film, według mnie nie nadaje się dla dzieci.

 • jeep 2013-11-22 21:45:37

  Renifer Niko ratuje brata jest to fajna bajka

 • jeep 2013-11-22 21:41:04

  A jak wam się podoba?

 • jeep 2013-11-22 21:38:32

  jest fajne

 • Bylamnatym 2012-12-26 17:28:13

  Oglądałam Renifer Niko - ratuje święta - fajny był, nie narzekam :) a --||-- ratuje brata później pójdę. Ps. Jak mi się podoba a mam 13 lat to wam też ;P

 • TwojePrzeznaczenie 2012-12-23 23:09:15

  ludzie przestancie sobie wmawiac że wasze dzieci w takim wieku już kształtują swoją osobowośc i kryteria rodzinne. co do filmu mam tylko jedno zastrzeżenie. Po co taki film? Po pierwszej częsci myślałem że 2 bedzie jeszcze lepsza. Zawiadłem się.

 • dżulia239 2012-12-18 15:26:18

  to jest bardzo ciekawa bajka najpierw smutna a póżniej kończy się dobrze

 • 123412 2012-12-15 20:16:16

  Mam pytanie. Czy to jest ciekawe?

 • animowany.pl 2012-12-15 16:11:43

  Niezłe, choć bez rewelacji. Doszukiwanie się "rodzinnej poprawności" to już dramatyczna przesada. Bardziej mnie zastanawia, czy tylko mi się wydaje, że Pakosińska (dubbing wilczycy) była strasznie nierówna? Więcej: http://animowany.pl/renifer-niko-ratuje-nie-tylko-brata/

 • grześ 2012-12-15 10:25:28

  polecam tajemnice kina. bardzo fajna

 • MATEUSZ 2012-12-12 18:40:57

  Ostatnio słyszałem w radiu, że UE zakazała tego, by dzieci oglądały filmy promujące podstawoy i wartościowy model rodziny. Wszystko po to, żeby nie dyskryminować... Dla mnie chore. Przez takie wlasnie filmy jeszcze wiecej bedzie rozwodow i zwiazkow partneskich. "Bo to przeciez norma, w bajce tez tak bylo" - powiedza dorastajace dzieci! Boze, co Ci ludzie robia z tym swiatem?! :(

 • Tyna 2012-12-06 14:46:14

  mam iść na ten film. fajne to jest?

 • o! 2012-12-05 14:38:22

  ten film jest finski, w skandynawii na porzadku dziennym jest pokazywanie wlasnie takich sytuacji dzieciom. moze to dobrze? na pewno ma to swoje dobre strony, popieram wpis Olki.

 • Paweł 2012-12-03 11:16:25

  ZAŚCIANKOWA POLSKA!!

 • myszka 2012-12-02 21:24:33

  mąż był dzisiaj z 3,5 letnią córką i 5 letnim synem i delikatnie mówiąc był zszokowany fabułą filmu - podsumował, że chyba zadzwoni do Radia Maryja:-)

 • olka 2012-12-02 09:30:59

  ciekawe czy fajny bendzie film?

 • Olka 2012-12-01 18:57:37

  Jolka - zgadzam się z Tobą. Nie twierdzę, że jest to normalna sytuacja. Promowanie wartości, o których piszesz to jedno, a życie to drugie. Nie możemy kurczowo trzymać się pewnych "sztywnych" schematów(Rodzina 2 plus 2)i nie pokazywać innych sytuacji, w których dziecko może czuć się szczęśliwie. Sama jestem z rozbitej rodziny i gdyby nie mądrzy życiowo rodzice, którzy znaleźli sposób na własne szczęśliwe życie (każde z osobna), to również i mnie takowe zapewnili.

 • yyyt 2012-11-30 14:28:41

  fajny film

 • Jolka 2012-11-29 17:27:56

  Olka to co piszesz jest ok i należy tak robić, ale rozwody i ponowne związki obojga rodziców to nie jest normalna i naturalna kolej życia, a wręcz przeciwnie. Uważam, że w dzisiejszych czasach należy promować rodzinę i wartości : wierność, uczciwość, zaufanie a nie pokazywać, że nowe związki to normalka.

 • Olka 2012-11-29 13:47:31

  Słuchajcie! Różne sytuacje w życiu są do zaakceptowania. I po rozpadzie rodziny dziecko może być szczęśliwe. Jeśli dwoje rodziców nie może być już dalej razem, to niech stworzą taką sytuację dla dziecka, aby ono nie odczuwało braku obojga rodziców. W dzisiejszych czsach nie ma idealnych związków.

Rezerwuj miejsce lub

Odbierzesz bilet w kasie na 15 minut przed seansem.

Przepraszam, na wybrane wydarzenie rezerwacja nie jest dostępna.

Kup bilet

Otrzymasz bilet za chwilę w sms i e-mail.

Aplikuj
Tylko pliki pdf, doc, docx, rtf, odt
Tylko pliki pdf, doc, docx, rtf, odt
Pozostało 170 znaków