Co powiesz na klasowe wyjście do kina, któremu będą towarzyszyć barwne przygody, magiczne historie, a także spotkanie z Andrzejem Maleszką, autorem bestsellerowych książek i filmów dla młodych odbiorców?
Podaruj swoim uczniom niezapomniany prezent i zabierz ich na film „Magiczne drzewo”. Po seansie czeka na nich spotkanie online na wielkim ekranie ze słynnym pisarzem, reżyserem i scenarzystą filmu – Andrzejem Maleszką.
Możliwość wirtualnej rozmowy z tym wybitnym twórcą w Multikinie Poznań 51, ul. Królowej Jadwigi 51, 15.06.2023 r. o 10:00.
Na spotkaniu pokażemy film pełnometrażowy „Magiczne drzewo”. To historia pełna fantastycznych przygód i magicznych zdarzeń, a jednocześnie opowieść o ważnych sprawach. O tym, że więzi rodzinne są ważniejsze niż bogactwo. A także o przyjaźni i sile, jaka tkwi w każdym dziecku.
„Magiczne drzewo” to film uhonorowany EMMY Award i wieloma prestiżowymi nagrodami. „Magiczne Drzewo” to także seria bestsellerowych powieści ciesząca się ogromną popularnością wśród dzieci.
Historia zaczyna się od gwałtownej burzy, która powaliła ogromy dąb o magicznych właściwościach. Z jego drewna stworzono wiele przedmiotów, a każdy posiadał niezwykłą moc. Kuki, Filip i Tośka znajdują czerwone krzesło zrobione z magicznego drzewa. Ma ono moc spełniania życzeń. Rodzeństwo wypowiada prośbę, by ich rodzice stali się bogaci. W wyniku czaru zostawiają oni dzieci i wyjeżdżają, aby pracować na luksusowym statku, a rodzeństwo zabiera koszmarna ciotka. Kukiemu, Filipowi i Tośce udaje się jednak uciec i ruszyć na poszukiwania mamy i taty. Czy uda im się ich odnaleźć rodziców? Czy niezwykła moc czerwonego krzesła ich ocali?
Jakie walory edukacyjne znajdziesz w filmie „Magiczne drzewo”?
- Kształtowanie wyobraźni i rozwijanie ciekawości. Fabuła „Magicznego drzewa” obfituje w niezwykłe wydarzenia, które rozwiną dziecięcą wyobraźnię. Twórca osadził akcję we współczesnych, bliskich młodym odbiorcom realiach, a jednocześnie czerpał garściami z baśniowej konwencji. Dzięki temu zwykły przedmiot, jakim jest czerwone krzesło, potrafi spełniać nawet najbardziej niesamowite życzenia. Seans „Magicznego drzewa” zachęci do rozwijania kreatywnego i nieszablonowego myślenia oraz odnajdywania „niezwykłości” w codziennym życiu dziecka.
- Adaptacja literatury. Film powstawał równolegle z powieścią „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło” Andrzeja Maleszki. To świetny punkt wyjścia do ciekawych zajęć na na temat relacji utworów literackich i filmowych. Jakie zabiegi wykorzystuje reżyser, pragnąc przenieść powieść na ekran? Jakie są różnice w opowiadaniu za pomocą słów i obrazów? Czym różni się praca pisarza i reżysera? O to wszystko będzie można zapytać autora na spotkaniu po seansie.
- Elementy fantastyki. Po seansie warto podyskutować z uczniami o różnicach między fantastyką a realizmem. Które z wydarzeń w „Magicznym drzewie” są baśniowe, a które mogłyby się zdarzyć w świecie rzeczywistym. To dobry pretekst, by porozmawiać o motywach fantastycznych i realistycznych – zarówno w dziele filmowym, jak i w utworze literackim.
- Siła tkwi w rodzinie. „Magiczne drzewo” to także piękna opowieść o więzach rodzinnych. Rodzeństwo stanowi zgraną drużynę i łączy swoje siły, wyruszając na niebezpieczną wyprawę. : Film zadaje ważne pytanie: Czy bardziej liczą się pieniądze, czy miłość i kontakt z bliskimi? A co można powiedzieć o relacji dzieci z apodyktyczną ciotką, pod opiekę której trafiają? Ważna jest także siła, która tkwi w dobroci. W tym, że nawet zła ciotka czy złodziej Max potrafią się zmienić w dobrych ludzi.
- Zachęta do samodzielności. Przygody, które przeżywają wspólnie Tosia, Kuki i Filip, są dla nich lekcją zaradności i odważnego podejmowania decyzji. Bohaterowie wiedzą, że muszą działać wspólnie i wzajemnie się wspierać. Warto więc po seansie porozmawiać o tym, że prawdziwa siła tkwi w zgranej drużynie.
- Uważaj na to, czego sobie życzysz. To jedna z cennych lekcji „Magicznego drzewa”. Nasze życzenia nie powinny być samolubne i kierowane wyłącznie chęcią osiągnięcia własnej korzyści. Takie egoistyczne marzenia mogą mieć bowiem wiele złych i trudnych do odwrócenia konsekwencji. Nie warto też rzucać słów na wiatr – rodzeństwo przekonuje się o tym, gdy z powodu jednego nieopatrznie wypowiedzianego życzenia ich życie wywraca się do góry nogami.
Każdy uczestnik spotkania otrzyma plakat z autografem Autora.
Zachęcamy również do zabrania książek z serii „Magiczne Drzewo”, przygotowaliśmy dla uczniów miłą niespodziankę.
ABY ZAREZERWOWAĆ POKAZ „MAGICZNEGO DRZEWA” DLA GRUPY SZKOLNEJ SKONTAKTUJ SIĘ Z LOKALNYM SPECJALISTĄ DS. KLUCZOWYCH KLIENTÓW.
Paulina Kulesza