Newsy

„Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka”. Lekcja dorastania

Czy stęskniliście się za niezwykłą szkołą, w której uczniowie mają zwierzęta za przyjaciół? Pora po raz kolejny przekroczyć próg magicznej klasy panny Cornfield i przekonać się, jakie przygody czekają tym razem Idę, Jo i Annę-Lenę!

W drugiej części filmowego cyklu opartego na bestsellerowej serii książek Margit Auer, przyjaciele ze szkoły w Winterstein wezmą udział w spektaklu, który uświetni obchody 250. rocznicy powstania placówki. Kto otrzyma główną rolę w przedstawieniu? Kto pozna swój ukryty talent? I co zyskają bohaterowie dzięki kontaktowi ze sztuką?

Zobacz zwiastun:

 

Lekcje, które czekają na Was w „Szkole magicznych zwierząt”:

(Praktyczne) zajęcia z komunikacji

Ida i Jo przeżywają pierwsze zauroczenie i przyglądają się swojej, koleżeńskiej dotąd, relacji w nowy sposób. Film z szacunkiem podejmuje delikatny temat nastoletniej miłości, zwracając uwagę na skomplikowaną naturę uczuć. Zrozumienie własnych emocji, pokonanie wstydu i odnalezienie się w gąszczu niedopowiedzeń przysporzy bohaterom nieco trudności, ale też pozwoli im lepiej poznać samych siebie.

Praca w grupie

Wspólne przygotowanie spektaklu to nie lada wyzwanie! Zwłaszcza, kiedy każdy z aktorów reprezentuje inny typ osobowości i ma inny temperament. Podopieczni panny Cornfield przechodzą przyspieszony kurs pracy w zespole. Muszą nauczyć się jasno artykułować swoje zdanie i szukać kompromisów. Niektórzy z nich przekonają się, że warto uwierzyć w siebie, inni – że próba narzucania swoich opinii innym niszczy relacje.

Lekcja o wsparciu

Ile siły daje nam świadomość, że ktoś w nas wierzy? Jak wiele przeciwności zdołamy pokonać, dzieląc się z bliskimi naszymi kłopotami? W „Tajemnicy szkolnego podwórka” panna Cornfield zachęca swoich podopiecznych, aby – w drodze do wielkiego celu, premiery spektaklu – wznieśli się ponad dzielące ich konflikty i nieporozumienia. Ta mobilizacja przekonuje uczniów, że mogą na siebie liczyć, co jest, być może, osiągnięciem ważniejszym niż udane przedstawienie. 

Wychowanie przez sztukę

„Tajemnica szkolnego podwórka” udowadnia, że kontakt ze sztuką ma wyjątkową moc. Uwrażliwia na piękno, pobudza wyobraźnię, zachęca do poszukiwania nowych sposobów ekspresji. O wyzwalającej roli kontaktu ze sztuką przekona się zwłaszcza Anna-Lena, która odkryje, że na scenie czuje się swobodniej niż… w szkolnej klasie.

Na seans filmu „Szkoła magicznych zwierząt. Tajemnica szkolnego podwórka” zapraszamy grupy zorganizowane już od 5 kwietnia. Chcesz zamówić seans dla swojej grupy? Skontaktuj się z lokalnym specjalistą ds. kluczowych klientów.