Film „Serce dębu” to niezwykła opowieść o dwustuletnim dębie i jego zwierzęcych mieszkańcach. Wiewiórka, myszki, dziki – te i wiele innych gatunków zobaczymy na ekranie. To film, w którym zwierzęta są pełnoprawnymi bohaterami opowieści i cały czas pozostają na pierwszym planie.
Ten pełen humoru i uroczych kadrów francuski film jest niezwykłym dokonaniem kina przyrodniczego. Nowoczesne kamery zbliżają się do zwierząt na niespotykaną wcześniej bliskość. To okazja do spotkania oko w oko z dziką przyrodą. „Serce dębu” uczy spojrzenia na zwierzę jak na przyjaciela.
Dlaczego warto zobaczyć „Serce dębu” w Multikinie?
- Część zysku z każdego sprzedanego biletu zostanie przeznaczona na zasadzenie nowych drzew.
- Tylko w Multikinie można dostać Niemapę stworzoną specjalnie do filmu „Serce dębu” – doskonałe narzędzie aktywizacyjne dla dzieci. Jak ją dostać? Zapytaj o Niemapę specjalistę ds. kluczowych klientów, u którego rezerwujesz bilety dla swojej grupy.
- „Serce dębu” dołączyliśmy do pakietu ekologicznego Akademii Filmowej Multikina. Oznacza to, że grupy szkolne mogą oglądać ten film przez cały rok i ze specjalną prelekcją edukacyjną.
- Do „Serca dębu” mamy także ciekawe, zróżnicowane scenariusze lekcji dla różnych grup wiekowych – do pobrania niżej.
Pobierz materiały edukacyjne do filmu „Serce dębu” [PDF]
Zobacz zwiastun filmu:
Jakie walory edukacyjne ma film „Serce dębu”?
- Wprowadza ucznia w tematykę ekologii, ekokrytyki, animal studies. Film skłania do przyjęcia perspektywy zwierzęcych bohaterów, spojrzenia na świat ich oczami.
- To film w duchu mindfulness. Seans to 80 minut relaksu i wyciszenia. Doskonała propozycja dla tych nauczycieli, którym zależy na odstresowaniu uczniów – i siebie. Film może posłużyć jako lektura kontekstowa do książki „Sekretne życie drzew”.
- W filmie zaprezentowano różne gatunki leśne. Zwierzęta zostały pokazane w sposób podmiotowy, z szacunkiem dla ich indywidualności.
- Znaczenie drzew i lasów w przyrodzie. Film uzmysławia, jak ważny dla ekosystemu może być jeden dąb. I jak wielką tragedią jest nierozważna wycinka lasów.
- Sportretowanie cykliczności przyrody i pór roku.
- Pozawerbalne środki filmowej narracji. Jak dużo jesteśmy w stanie przekazać bez użycia słów? Jak zbudować opowieść samym dźwiękiem i obrazem?
- Film przyrodniczy jako gatunek.
- Sportretowanie piękna natury i zachęta do jego ochrony.
Na film „Serce dębu” zapraszamy do Multikina już od 7 października!
W celu zamówienia seansu dla grupy szkolnej skontaktuj się ze specjalistą ds. kluczowych klientów w Twoim Multikinie – wszystkie informacje znajdziesz TUTAJ.