Szukasz wartościowej, edukacyjnej propozycji dla swoich uczniów, która przypadnie im do gustu? „Ozi: Głos deszczowego lasu” to chwytająca za serce opowieść o małej orangutance, która, by powstrzymać postępujące zniszczenie dżungli, wpada na pomysł niezwykłej influencerskiej akcji. Ta pełna kolorów i przygód animacja to wciągające kino rozrywkowe i edukacyjne. Seans uświadomi młodym widzom wagę zmian klimatycznych, wprowadzi w świat fascynującej przyrody i ekologii oraz zachęci do wykorzystania social mediów w słusznym celu.
Walory edukacyjne filmu „Ozi: Głos deszczowego lasu”:
- Ekologia i znaczenie ochrony przyrody. Film podejmuje szereg problemów związanych ze szkodliwym wpływem działalności człowieka na lasy tropikalne (wylesianie, pożary lasów, kłusownictwo, niszczenie naturalnego ekosystemu i siedlisk tysięcy gatunków zwierząt). Jakie działania możemy podjąć, żeby przeciwdziałać degradacji przyrody?
- Fascynujące zwyczaje orangutanów – projekcja filmu będzie świetnym pretekstem do zgłębienia sekretnego życia tych wyjątkowych zwierząt, a przy okazji – przypomni o czyhających na nie zagrożeniach i o konieczności ochrony tego gatunku.
- Fauna i flora tropikalnych lasów – seans może być pretekstem do rozmowy na temat różnorodnych gatunków zwierząt, które zamieszkują lasy tropikalne (stanowią oneponad połowę istniejących współcześnie gatunków fauny!).
- Wartości rodzinne – film pokazuje piękną relację między dzieckiem (Ozi) a rodzicami. Przy okazji podejmuje także temat rodziny adopcyjnej. Między właścicielami sanktuarium dla orangutanów a Ozi nawiązuje się ciepła, niemal rodzicielska więź. Seans może być więc także wstępem do rozmowy na temat tego, że rodzina to nie tylko więzy krwi.
- Wstęp do rozmowy na temat greenwashingu. Jednym z wątków w animacji są nieetyczne działania korporacji, która pod przykrywką „pomagania” dzikim zwierzętom wycina las będący ich naturalnym domem. Seans może zachęcić młodych widzów do krytycznego podejścia wobec informacji zawartych np. w przekazach reklamowych.
- O social mediach bez demonizowania. Ozi wykorzystuje swoją pozycję influncerki, żeby nagłośnić temat eksploatacji lasów tropikalnych. Film z pewnością skłoni uczniów do rozmowy na temat tego, jak wykorzystać platformysocial mediów w dobrym celu (np. nagłaśnianie akcji społecznych i pomocowych).
- Wzmacnianie poczucia sprawczości – Ozi udowodni młodym widzom, że nawet jedna małpka ma szansę w pozytywnych sposób wpłynąć na świat. Wystarczy determinacja, wsparcie kompanów i wiara w swoją misję.
„Ozi: Głos deszczowego lasu” w Multikinie już od 6 września!
Zarezerwuj seans dla swojej klasy już teraz u Specjalisty ds. Kluczowych Klientów w Twoim kinie w dogodnym dla Was terminie!