Kolorowy musical ze szczyptą magii już od 17 marca w Multikinie – a dla grup również przedpremierowo na zamówienie. „Szkoła magicznych zwierząt” to ekranizacja popularnej powieści i świetny pomysł na klasowe wyjście z okazji Pierwszego Dnia Wiosny dla uczniów młodszych klas szkoły podstawowej.
Zobacz zwiastun „Szkoły magicznych zwierząt”:
Popularna seria książek Margit Auer doczekała się na polskim rynku już dziewięciu tomów. Teraz dzieci mają także okazję obejrzeć ekranizację pierwszej części! „Szkoła magicznych zwierząt” opowiada o Idze, która po przeprowadzce do obcego miasta czuje się nieco zagubiona. Na szczęście znajduje wsparcie w postaci nieśmiałego chłopca, Benniego, a jej nowa nauczycielka – pani Cornfield – okazuje się niezwykłą osobą… To od niej dziewczynka otrzymuje wyjątkowy prezent - magicznego, mówiącego ludzkim głosem lisa. Razem ze zwierzęcym przyjacielem Ida spróbuje rozwiązać zagadkę złodzieja, który grasuje w jej szkole.
Film, w podobny do „Harry’ego Pottera” sposób, łączy fantastykę, kryminał i opowieść o szkolnych perypetiach. To także musical pełen łatwo wpadających w ucho piosenek. „Szkoła magicznych zwierząt” ma szansę przypaść do gustu zarówno uczniom klas 1-3, jak i 4-6. Z kolei nauczyciele odnajdą w tej produkcji liczne walory dydaktyczne i wychowawcze.
Pobierz materiały edukacyjne do filmu:
POBIERZ [PDF]
Walory edukacyjne filmu „Szkoła magicznych zwierząt”:
- Każde zwierzę jest magiczne! Przyjaźń ze zwierzęciem i odpowiedzialna opieka nad nim.
- Lęk przed nieznanym. Przeprowadzka, zmiana środowiska, nowe miasto i szkoła – Ida mierzy się z wieloma wyzwaniami, które są trudne także dla dzieci uczących się w mniej fantastycznych szkołach.
- Relacje rówieśnicze, także te problematyczne. Koleżanki z klasy śmieją się z Idy, co powoduje, że dziewczynka potrzebuje czasu, by odnaleźć swoje miejsce w nowej klasie. Jako bohaterka poradzi sobie z tą przykrą sytuacją?
- Jak szukać nowych przyjaciół, nie raniąc przy tym starych? Benni będzie czuł się porzucony przez Idę, kiedy ta zakoleguje się z Jo. Para bohaterów nauczy się jednak, że bliskie osoby mają prawo spędzać czas także z innymi znajomymi, a najważniejsze to dbać o przyjaźń i wspierać się wzajemnie.
- Plotka i jej konsekwencje. Najpierw Ida, a następnie Benni staną się ofiarami fałszywych oskarżeń. Każde z nich będzie zmuszone odzyskać dobre imię.
- Nieśmiałość i brak asertywności. To problemy Benniego. Mądry i wrażliwy chłopiec przypomina nieco swoje magiczne zwierzątko: żółwicę Henriettę. On również chowa się we własnej skorupie. Przyjaźń z odważną Idą i towarzystwo żółwicy zachęcą go jednak do otwarcia się na świat.
- Niezrozumienie ze strony rodziców, presja, problemy z nauką. To problemy Jo, który trudną relację z ojcem odreagowuje buntowniczą postawą w szkole.
- Konwencja kryminału i zagadka detektywistyczna. Elementy charakterystyczne dla gatunku w przystępnej dla młodego widza formie.
- Konwencja musicalu. Film jest wypełniony chwytliwymi piosenkami, o znaczących dla fabuły tekstach.
- Przepraszanie, wybaczanie, przyznawanie się do winy oraz rozumienie swoich błędów. Trudną lekcję tych umiejętności odbiorą Ida (względem Benniego) oraz Jo (względem całej społeczności szkolnej).
- Pochwała ciekawości świata. „Należy zawsze patrzeć w gwiazdy”; „Najbardziej magiczne rzeczy w życiu to przyjaźń i przygoda” – to słowa pani Cornfield, nauczycielki Idy, Jo i Benniego. Ekscentryczna wychowawczyni o niekonwencjonalnych metodach nauczania otwiera swoich uczniów na świat marzeń, wyobraźni, nieszablonowego myślenia, zachwytu nad otoczeniem.
- Związki frazeologiczne o zwierzętach. Wolny jak żółw. Sprytny jak lis. Jaką rolę pełnią w naszym języku? Czy opisują prawdziwe cechy zwierząt? W jaki sposób można je odnieść do ludzi?
- Przezwiska i łatki. Skąd się biorą i jak się ich pozbyć? Jaką moc mają słowa i w jaki sposób kształtują nasze wyobrażenia o sobie? Bennie kraksa i Ida superzłodziejka na własnej skórze przekonają sięjak trudno uwolnić się od epitetu rzuconego przez rówieśników. Tata Jo panicznie boi się łatki nieudacznika, co znacząco wpływa na jego zachowanie. To cenna lekcja odpowiedzialności za słowo, której powinniśmy uczyć się od najmłodszych lat.
Na film „Szkoła magicznych zwierząt” zapraszamy do kin już od 17 marca! Dla grup szkolnych film jest dostępny przedpremierowo – w celu zamówienia seansu prosimy o kontakt ze specjalistą ds. kluczowych klientów.
Katarzyna Kebernik