Już 27 maja do Multikina wchodzi prawdziwy hit końca roku szkolnego. „Detektyw Bruno” to najnowsza propozycja od twórców „Czarnego młynu”. I co najmniej tak samo dobra!
Grupa wiekowa: klasy 1-3, 4-6
Film opowiada o ośmioletnim Oskarze, który od czasu śmierci rodziców wychowuje się w rodzinie adopcyjnej. Chłopiec jest również oddanym fanem popularnego serialu detektywistycznego „Detektyw Bruno”. Kiedy Oskar wejdzie w posiadanie zagadki, którą przed śmiercią przygotowali dla niego rodzice, poprosi o pomoc w jej rozwiązaniu gwiazdę swojej ulubionej produkcji, rozkapryszonego gwiazdora Bruna. Pomimo początkowej niechęci ze strony mężczyzny, zdecyduje się on zaangażować w sprawę Oskara, co uratuje nie tylko jego karierę, ale i odmieni na zawsze jego życie… „Detektyw Bruno” łączy ze sobą kryminał, komedię i film familijny. Nie zabraknie również wzruszeń. Na ekranie zobaczymy plejadę gwiazd (Dorota Kolak, Piotr Głowacki, Karolina Gruszka i inni), a piosenkę promocyjną do filmu nagrała Cleo.
Jakie wartościowe tematy porusza film „Detektyw Bruno”?
- Rodzina adopcyjna. Film pokazuje, jak wygląda codzienność w takiej rodzinie i z jakimi zmaga się ona problemami. Udowadnia też, że więzy krwi nie są jedynym spoiwem bliskości; że osoby, z którymi nie łączą nas wspólne geny, również mogą stać się dla nas prawdziwą rodziną.
- Pochwała wiedzy. Główny bohater, Oskar, to typ „nerda” i mózgowca. Chłopiec ma szeroką wiedzę i wiele niszowych zainteresowań, przez co czasem jest traktowany jak dziwak. To jednak dzięki swojej pasji i ciekawości świata udaje mu się pomyślnie rozwiązywać kolejne zagadki. „Detektyw Bruno” pokazuje, że warto podążać za pasją i nie przejmować się opinią innych.
- Bezpieczne wakacje. Na przykładzie filmu można omówić z uczniami takie zagadnienia, jak bezpieczne poruszanie się po mieście i samodzielne zwiedzanie. Bruno nie jest wzorowym opiekunem dla Oskara, a jego lekkomyślność wielokrotnie naraża chłopca na niebezpieczeństwo. Uczniowie bez problemu wskażą, co w zachowaniu gwiazdora było nieprawidłowe.
- Historia i zabytki Warszawy. Akcja filmu toczy się w stolicy, a wszystkie zagadki, które rozwiązują Oskar i Bruno, są związane z tym miastem. Dzięki temu uczniowie za pośrednictwem filmu będą mogli zobaczyć najważniejsze zabytki Warszawy oraz poznać związane z nimi ciekawostki. „Detektyw Bruno” to swoista wycieczka filmowa po tym mieście.
- Nasi idole: kim są naprawdę? Bruno z wyobrażeń Oskara i Bruno prawdziwy to dwie różne osoby. Film pokazuje, że ludzie których znamy z telewizji i Internetu nie są często tacy, jakimi się wydają. Ślepe podążanie za influencerami to ogromny problem wśród dzieci i młodzieży, a „Detektyw Bruno” może okazać się świetnym przyczynkiem do dyskusji na ten temat z uczniami.
- Kryminał jako gatunek. Polonista może wykorzystać „Detektywa Bruno” jako film kontekstowy przy omawianiu zagadnienia literatury kryminalnej i detektywistycznej.
- Radzenie sobie ze stratą. Jednym z głównych wątków „Detektywa Bruno” jest radzenie sobie ze śmiercią rodziców. Oskar oddala od siebie smutne myśli i ucieka w świat wyobraźni. Przygoda, jaką przeżyje w trakcie filmu, pozwoli mu jednak przepracować trudne emocje.
- Pochwała wartościowych relacji. Z filmu płynie morał, że przyjaźń i bliskość są ważniejsze niż pieniądze i sława. Do takiego wniosku widz dochodzi stopniowo i w sposób naturalny razem z gwiazdorem Brunem.
Film „Detektyw Bruno” w sieci kin Cinema 3D i Multikino będzie wyświetlany razem z filmikiem edukacyjnym.
Zachęcamy do kontaktu ze specjalistami ds. kluczowych klientów i umówienia się na seans z videoprelekcja już od 27 maja.