Newsy

Znakomity start filmu „Moje córki krowy”

Film Kingi Dębskiej notuje najlepsze kinowe otwarcie 2016 roku w Polsce.

W miniony weekend na ekrany polskich kin trafiły wyczekiwane „Moje córki krowy” – polski film zaliczany przez amerykański serwis „The Village Voice” do grona najlepszych produkcji roku; zaraz obok hitów „W głowie się nie mieści” Pixara i „Mad Max: Na drodze gniewu”. Film Kingi Dębskiej, od pierwszych publicznych pokazów zbierając doskonałe recenzje widzów i krytyków, z miejsca podbił serca widowni kinowej. W premierowy weekend obejrzało go łącznie 112 000 (licząc z przedremierami – 132 000)!

„Moje córki krowy” to ciepła, pozbawiona fałszu i tanich wzruszeń opowieść o relacjach rodzinnych, w której popis aktorstwa dają m.in. Agata Kulesza, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel i Marcin Dorociński.

Debiutując z łączną frekwencją 132 000 widzów „Moje córki krowy” nie tylko zanotowały najlepsze kinowe otwarcie 2016 roku w Polsce, ale też były pierwszym filmem, który zdołał w weekend uzyskać większą ogladalność, niż królujące dotychczas w kinach „Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy”.

„Moim marzeniem było takie skonstruowanie filmu, żeby widz na zmianę śmiał się i płakał, ale żeby wyszedł z kina zbudowany, a nie podłamany” – mówiła przed premierą reżyser, Kinga Dębska. Znakomita frekwencja na starcie filmu „Moje córki krowy" pokazuje, że marzenia czasem się spełniają.


Źródło: Kino Świat

Moje córki krowy

Moje córki krowy

Komedia Dramat Od lat: 15 88 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Znakomity start filmu „Moje córki krowy”

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

akla

akla

14.01.2016, 22:50:39

Naprawdę bardzo dobry film czasami kręci się łezka w oku ale wesołych dialogow też nie brakuje.W sumie film jest smutny ale po wyjściu z kina nie było mi ciężko.