Newsy

Znakomite połączenie „Shreka” z „Indianą Jonesem”

„Chcecie poczuć znów ten dreszczyk przygody, jak podczas pierwszych seansów z Indianą Jonesem? Idźcie na Na tropie Marsupilami” – przekonuje Kornelia Sobczak z Gazety.pl – to film „pozytywny, energetyczny i bardzo rozweselający. Takie powinno być dobre kino familijne”. Nowy hit twórców „Astrerixa i Obelixa. Misji Kleopatra”, który we Francji zobaczyło niemal 6 mln widzów, bawi teraz polską widownię i recenzentów.

 „Jeśli wydaje wam się, że czas filmowych bajek z morałem minął wraz ze Shrekiem, macie rację - wydaje wam się. Dowodem na to jest Na tropie Marsupilami” – zachwyca się filmem Ula Lipińska (Portalfilmowy.pl).
Atutami filmu są zarówno zwariowana akcja, która nie pozwala się nudzić, jak i tytułowa postać – Marsupilami, który  bez wątpienia skradnie niejedno dziecięce i dorosłe serce.  Przypominający tygrysa oraz małpkę uroczy rozrabiaka z 8-metrowym ogonem „powołany jest do tego, by na przemian bawić i wzruszać” (Gazeta Wyborcza), to „urocze połączenie Kota w butach ze Shreka z kultowymi Gremlinami w każdej ich odsłonie. Musicie go poznać (Wp.pl)” – zachwycają się dziennikarze.


Jak na francuskie komedie przystało jest tu wartka akcja, przezabawne gagi i komiczne, slapstickowe sytuacje, które wywołują na sali kinowej salwy głośnego śmiechu. „Trudno złapać oddech między jednym szalonym pomysłem, a drugim” (Gazeta Wyborcza), bo film Alaina Chabata „jest szaloną komedią, w której żarty pojawiają się z szybkością serii nabojów z karabinu maszynowego” (Tvp.info).


O to, żeby francuskie poczucie humoru trafiło w gust polskich widzów zadbali królowie polskiego dubbingu. W filmie usłyszymy Cezarego Pazurę (doskonały Sid z „Epoki lodowcowej”), Arkadiusza Jakubika („Gdzie jest Nemo? ”), Jarosława Boberka (pamiętny król Julian z „Madagaskaru” i Radosława Pazurę („Zakochany kundel”). Partnerować im będą pochodząca z Francji piękna Elisabeth Duda (program „Europa da się lubić”) oraz debiutujący na dużym ekranie Pascal Brodnicki.

„Na tropie Marsupilami” – tak błyskotliwej komedii dla całej rodziny, jeszcze w Polsce nie było.
Już w kinach.