Newsy

ZŁOTE GLOBY rozdane | Znamy ZWYCIĘZCÓW!

Wirtualna ceremonia

Po bardzo dziwnym i nieco smutnym kinowym roku nikogo nie powinno dziwić, że najnowsza edycja Złotych Globów skupiła się przede wszystkim na propozycjach telewizyjnych. Nagrody zostały rozdane wirtualnie i bez większych ekscesów, choć Sacha Baron Cohen wygłosił mowę w swoim znanym sarkastycznym stylu. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku czeka nas w tej kwestii o wiele więcej fajerwerków. Tymczasem warto wspomnieć o zwycięskich filmach, które już wkrótce będziecie mogli obejrzeć w Multikinie.

Najlepszym filmem dramatycznym został "Nomadland" w reżyserii Chloe Zhao, która także została nagrodzona statuetką. Drugi raz w historii nagroda powędrowała w ręce kobiety i wiele wskazuje na to, że sytuacja może powtórzyć się także w przypadku Oscarów. Nagroda trafiła również do występującej w głównej roli Frances McDormand. "Nomadland" to niesamowicie wciągająca historia kobiety, która straciła cały majątek i zdecydowała się zostać... nomadą. Film na ekrany Multikina trafi już w marcu.

Warto dodać, że jednym z nominowanych filmów dramatycznych była także prowokacyjna "Obiecująca. Młoda. Kobieta" z Carey Mulligan. Ten niesamowity mariaż kryminału, thrillera i komedii spodoba się wszystkim miłośnikom kina zemsty. Rzecz obowiązkowa także z racji na świetną, także nominowaną do Złotego Globu rolę Mulligan. Film nominowano również za scenariusz i reżyserię.

Najnowszy animowany hit studia Pixar, czyli "Co w duszy gra" dostał statuetkę za najlepszą animację. Ta piękna historia pełna wspaniałej muzyki została wyróżniona także za ścieżkę dźwiękową autorstwa Trenta Reznora, Atticusa Rossa i Johna Batiste'a.

W kategorii filmów nominowanych o nagrodę walczyła także animowana komedia "Krudowie 2: Nowa era". Widzowie obejrzą dalsze losy sympatycznej prehistorycznej rodzinki, która tym razem trafia na... drugą prehistoryczną rodzinkę. Tę produkcję także będzie można już wkrótce obejrzeć w Multikinie.

Najlepszym filmem zagranicznym został dramat "Minari". Troszkę kontrowersji wywołała sama nominacja dla tego dzieła, bowiem twórcy liczyli na nominację w kategorii najlepszy film dramatyczny. Większość dialogów w tej produkcji jest jednak prowadzona w języku koreańskim. Tym samym film był nominowany w kategorii zagranicznej, gdzie zgarnął nagrodę sprzed nosa "Na rauszu", czyli niesamowitego komediodramatu z Madsem Mikkelsenem w roli głównej - już wkrótce w Multikinie!

Najlepsze filmy do zobaczenia w Multikinie! To co, widzimy się przed wielkim ekranem?

Nomadland

Nomadland

Dramat

Więcej o filmie
Co w duszy gra

Co w duszy gra

Animowany Familijny

Więcej o filmie
Obiecująca. Młoda. Kobieta

Obiecująca. Młoda. Kobieta

Kryminał

Więcej o filmie
Krudowie 2: Nowa Era

Krudowie 2: Nowa Era

Animowany Familijny Komedia

Więcej o filmie
Na  rauszu

Na rauszu

Komedia Dramat

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do ZŁOTE GLOBY rozdane | Znamy ZWYCIĘZCÓW!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.