Newsy

ZŁOTE GLOBY rozdane! Są NIESPODZIANKI!

Droga do Oscarów

W niedzielną noc po raz kolejny rozdano Złote Globy, które corocznie rozdaje Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. Nagrody przyznawane są w dziedzinie filmu i telewizji. Skupmy się na X muzie - pojawiło się kilku niespodziewanych zwycięzców, co może odbić się na tegorocznej ceremonii wręczania Oscarów.

Najlepszym filmem dramatycznym został "1917" w reżyserii Sama Mendesa. Recenzja filmu już wkrótce pojawi się na naszej stronie, ale już teraz możemy Wam zdradzić, że jest to niezwykle intensywne, widowiskowe, ale jednocześnie bardzo intymne kino wojenne. Co więcej, Złotym Globem nagrodzono także reżysera. W tej sytuacji Oscar jest bardzo prawdopodobny.

Sporym zaskoczeniem była wygrana "Pewnego razu... w Hollywood" w kategorii "Najlepsza komedia lub musical". Co by nie było, najnowszy film Tarantino zawiera pewne elementy czarnej komedii, ma także króciutki fragment śpiewany. Autor filmu o burzliwej końcówce lat 60. został nagrodzony także za scenariusz. Brad Pitt całkowicie zasłużenie zdobył Złotego Globa za rolę drugoplanową.

Najlepszą aktorką w filmie dramatycznym została Renée Zellweger za rolę w "Judy", biograficznym dziele o Judy Garland. Najlepszą aktorką w komedii lub musicalu została Awkwafina. To historyczne zwycięstwo - po raz pierwszy nagrodzono aktorkę azjatyckiego pochodzenia. Najlepszym aktorem w komedii lub musicalu został - całkowicie zasłużenie, dodajmy - Taron Egerton za rolę Eltona Johna w "Rocketman". Biografię nagrodzono także za najlepszą piosenkę.

Za kobiecą rolę drugoplanową nagrodzono Laurę Dern ("Historia małżeńska"). Po raz pierwszy w kategorii "Najlepsza muzyka" samodzielnie wygrała kobieta - Hildur Guðnadóttir odebrała Złotego Globa za świetną, niepokojącą ścieżkę dźwiękową filmu "Joker".

Najlepszym filmem zagranicznym został zakręcony i mieszający gatunki "Parasite" w reżyserii koreańskiego reżysera Bonga Joon-ho. Spore poruszenie wywołało nagrodzenie animowanej komedii "Praziomek" w kategorii "Najlepszy film animowany". Wszyscy stawiali na Disneya i Piksara, a tymczasem laury zebrało studio Laika.
1917

1917

Dramat Wojenny Od lat: 15 120 min

Więcej o filmie
Judy

Judy

Dramat Biograficzny Od lat: 15 118 min

Więcej o filmie
Pewnego razu... w Hollywood (Hit za 14,90)

Pewnego razu... w Hollywood (Hit za 14,90)

Dramat Kryminał Od lat: 15 161 min

Więcej o filmie
Joker

Joker

Dramat Od lat: 15 122 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do ZŁOTE GLOBY rozdane! Są NIESPODZIANKI!

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.