Newsy

Złote Globy 2019 | Największe WPADKI i ZASKOCZENIA

Że co, proszę?

„Wow, tego się nie spodziewałem”, powiedział po tegorocznym rozdaniu Złotych Globów producent „Bohemian Rhapsody”. Zgadzamy się z panem, panie producencie. Ta noc była naprawdę… ciekawa. Oto nasze zestawienie największych wpadek i zaskoczeń z gali, która nierzadko przewiduje oscarowe rozdawnictwo.

REŻYSER GALI DO DOMU!

Hej, co jest z tą kamerą? Ucięte reakcje aktorów, przydługie momenty, w których widzimy nagrodzonych wracających do stolików, a nie oglądamy twarzy osoby czytającej kolejne nominacje czy wreszcie dziwne tempo. Momenty, w których pędzimy przez kilka kategorii po to, by później Christian Bale miotał się z przemową niemalże prosząc widownię o pomoc są niedopuszczalne. Reżyser gali do wymiany!

IS THIS THE REAL LIFE?!

“Bohemian Rhapsody” zdobyło nagrody za najlepszego aktora i najlepszy film dramatyczny. Tak, serio. Zęby Ramiego Malika i film, który krytyków raczej nie zachwycił (my też nie byliśmy stuprocentowo usatysfakcjonowani) jakimś cudem okazały się lepsze od „Narodzin gwiazdy” czy szatańskiego uśmiechu Willema Dafoe. Zaczynamy obawiać się rozdania Oscarów…

KUPA ŚMIECHU

„Green Book” dostał nagrodę za najlepszą komedię lub musical. Owszem, to świetne kino drogi, a temu gatunkowi z komediodramatem jest bardzo po drodze, ale nie przesadzajmy w drugą stronę. Chociaż gdy przypomnimy sobie, że „Marsjanin” wygrał w tej samej kategorii… Cóż, szkoda tylko „Faworyty”, która była, hmm, faworytą w tym roku.

MY BITCHES!

Olivia Colman jest super. Przyszła królowa Elżbieta II w kolejnym sezonie „Korony” na Netfliksie i podczas Globów nagrodzona królowa Anna w „Faworycie” odebrała nagrodę i luzacko pozdrowiła swoje koleżanki z planu – Emmę Stone i Rachel Weisz – swojskim „My bitches!”.

ACE DO DOMU!

Biedny Jim Carrey. Podczas monologu otwierającego galę został zmuszony do przeniesienia się z sekcji „Kino” do sekcji „TV”. Dosłownie musiał wstać od stolika i przenieść się gdzie indziej. OK, była to lekka szpila, niewinny żarcik, ale Jimowi nieco mina zrzedła – choć finalnie minę dobrą do gry złej zrobił.

NIE W SZCZEPIONKĘ!

Dobrą minę do złej gry zrobił także Willem Dafoe, który był wyraźnie zaskoczony próbą zaaplikowania mu szczepionki na grypę. Kolejny „ciekawy” pomysł reżysera gali. Na miejscu prowadzących – Sandry Oh i Andy’ego Samberga – spalilibyśmy się ze wstydu.

MIELIZNA

Lady Gaga trafiła na mieliznę, a niemalże obiecaną statuetkę za najlepszą rolę kobiecą zgarnęła jej sprzed nosa Glenn Close. Dobrze, że chociaż „Shallow” wygrało za najlepszy utwór, bo inaczej Gaga mogłaby się solidnie zdenerwować.

THE DUDE

Jeff Bridges odebrał nagrodę Cecila B. DeMille'a za szczególne osiągnięcia w rozwoju świata rozrywki i szczególnie długo dziękował za to wyróżnienie. The Dude znów pokazał klasę w improwizowanym i raczej na sto procent nie przećwiczonym wcześniej przemówieniu. Będą memy.

Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

Biograficzny Muzyczny Od lat: 15 135 min

Więcej o filmie
Green Book

Green Book

Komedia Dramat Od lat: 13 131 min

Więcej o filmie
Narodziny gwiazdy

Narodziny gwiazdy

Musical Melodramat Od lat: 15 136 min

Więcej o filmie
Spider-Man Uniwersum

Spider-Man Uniwersum

Animowany Akcja Familijny Od lat: 7 117 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do Złote Globy 2019 | Największe WPADKI i ZASKOCZENIA

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.