Newsy

"Żeby nie było śladów" | Wstrząsający ZWIASTUN

Historia oparta na faktach

Szykuje się kolejna mocna polska premiera oparta na prawdziwej historii. Jan P. Matuszewski, twórca "Ostatniej rodziny", prezentuje swój nowy film. "Żeby nie było śladów" oparto na sprawie Grzegorza Przemyka. W 1983 roku rutynowe zatrzymanie w centrum Warszawy zakończyło się tragedią, o którą aparat państwowy próbował oskarżyć wszystkich, tylko nie prawdziwych sprawców. Ta historia stała się symbolem walki ze znienawidzoną władzą. W sieci zadebiutował właśnie zwiastun tej produkcji. 

"Żeby nie było śladów" oparty jest o wątki z bestsellerowego reportażu wyróżnionego Literacką Nagrodzą NIKE. Widzowie mogą spodziewać się imponujących scen z tysiącem statystów. Zajrzymy także do partyjnych kuluarów, w których sam generał Czesław Miszczak planuje operację mającą na celu zdusić społeczne niepokoje. To będzie mocne kino.

Żeby nie było śladów

Na ekranie zobaczymy plejadę gwiazd. W rolach głównych występują Tomasz Ziętek oraz Sandra Korzeniak. Jako Grzegorza Przemyka zobaczymy Mateusza Górskiego. W pozostałych rolach wystąpili między innymi Jacek Braciak, Agnieszka Grochowska, Robert Więckiewicz, Tomasz Kot, Aleksandra Konieczna czy Andrzej Chyra. Premiera już 24 września. Widzimy się w Multikinie!