Newsy

„Zakochanych w Rzymie” obejrzało już blisko 300 000 widzów

Po rekordowym, historycznie najlepszym otwarciu filmu Woody’ego Allena w Polsce (112 264 widzów po pierwszym weekendzie), „Zakochani w Rzymie” wciąż utrzymują się na pierwszym miejscu polskiego box office’u.

W 10 dni od premiery komedię nowojorskiego reżysera obejrzało w naszym kraju już 287 991 widzów. To wynik poprawiający osiągnięcia zeszłorocznego oscarowego hitu „O północy w Paryżu”, który w porównywalnym okresie przyciągnął do kin 275 442 widzów.
 
Komedia „Zakochani w Rzymie”, poświęcona Amerykanom i Włochom zmagającym się w Wiecznym Mieście z rozlicznymi miłosnymi perypetiami, kusi widzów najatrakcyjniejszą obsadą tego roku. Poza najgorętszymi młodymi gwiazdami Hollywood - nominowanymi do Oscara Ellen Page („Juno”) i Jesse'em Eisenbergiem („The Social Network”), Allen zaprosił do współpracy najsłynniejszych europejskich laureatów nagrody Amerykańskiej Akademii Filmowej – swoją muzę z „Vicky Cristina Barcelona” Penelope Cruz oraz Roberto Benigniego (statuetka dla najlepszego aktora za „Życie jest piękne”).

W obsadzie znaleźli się też: trzykrotnie nominowany do Złotego Globu i raz do Oscara Alec Baldwin („To skomplikowane”), powracająca po dłuższej przerwie na plan Judy Davis (nominowana do Oscara za „Podróż do Indii” i allenowskich „Mężów i żon”), a także - po raz pierwszy od sześciu lat („Scoop – Gorący temat”) – Woody Allen we własnej osobie!

Źródło: Kino Świat