Newsy

X-Men: Mroczna Phoenix | Koniec ery Mutantów

Żegnajcie, herosi.

Każda historia ma swój finał – tak na ekranie, jak i poza nim. „X-Men: Mroczna Phoenix” to ostatni film z serii, która od 2000 roku dostarcza widzom komiksowej rozrywki na naprawdę wysokim poziomie. Dość rzec, że to właśnie „X-Men”, pierwszy film cyklu, ostatecznie przekonał widzów do traktowania superbohaterów na serio. To właśnie dzięki sukcesowi pierwszego filmu o Mutantach studio DC zdecydowało się na realizację trylogii o Batmanie w reżyserii Christophera Nolana, a Marvel postanowił postawić wszystko na jedną kartę i zrobić film o mało popularnym superbohaterze, w którym widziano potencjał („Iron Man”, kojarzycie?).
 
„X-Men: Mroczna Phoenix” wieńczy historię obdarzonych nadludzkimi mocami Mutanów ze strony szlachetnego Profesora X oraz skonfliktowanego ze światem Magneto. Po raz ostatni na wielkim ekranie zobaczymy w tych rolach Jamesa McAvoya i Michaela Fassbendera. Ze swoimi kreacjami pożegnają się także między innymi Jennifer Lawrence (zmiennokształtna Mystique), Nicholas Hoult (niebieski Bestia), Sophie Turner (potężna Jean Grey) czy Tye Sheridan (urodzony przywódca Cyklop). Warto przypomnieć, że „Mroczna Phoenix” przedstawia wydarzenia z lat 90. Współcześnie seria „X-Men” zamknęła się na „Loganie” z 2017. Tym samym wiadomo już, że nigdy na ekranie nie zobaczymy Patricka Stewarta, Iana McKellena, Hugh Jackmana, Halle Berry, Famke Janssen, Anny Paquin, Ellen Page i wielu, wielu innych świetnych aktorów zasilających obsadę komiksowego widowiska.
 
Fabularnie mamy tu do czynienia z kontynuacją wątków zapoczątkowanych w „X-Men: Apocalypse”. Po wydarzeniach z „X-Men: Pierwsza klasa” i „X-Men: Przyszłość, która nadejdzie” uformowała się nowa grupa heroicznych Mutantów, która w „Apocalypse” uratowała świat od zagłady. Minęło dziesięć lat. Grupa X-Men bierze udział w najniebezpieczniejszych operacjach chronią ludzi i całą planetę od różnej maści niebezpieczeństw. Jednak po jednej z misji młodziutka Jean Grey wraca odmieniona. Dziewczyna uświadamia sobie, że posiada moc, z którą nic nie może się równać. W jakim celu wykorzysta nowo nabyte umiejętności? Nie jest to tajemnicą dla tych, którzy zaznajomieni są z „Dark Phoenix Saga”, jednym z najsłynniejszych komiksowych wydarzeń. W „X-Men: Ostatni bastion” historię tę przedstawiono nieudolnie, po łebkach. Twórcy „Mrocznej Phoenix” obiecują, że tym razem będzie inaczej.
 
„X-Men: Mroczna Phoenix” od dziś rządzi ekranami Multikina. Warto wybrać się po raz ostatni na film z serii, która zapoczątkowała modę na ekranizacje komiksowe. Do zobaczenia w Multikinie!
X-Men: Mroczna Phoenix

X-Men: Mroczna Phoenix

Akcja Familijny Science-Fiction 114 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do X-Men: Mroczna Phoenix | Koniec ery Mutantów

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.