Newsy

„Wymyk”: Polska rewelacja

To jeden z lepszych, a może najlepszy, polski dramat obyczajowy ostatnich lat, który zasłużenie zdobył w tym roku nagrodę za najlepszy scenariusz na festiwalu w Gdyni.

Siłą „Wymyku” Grega Zglinskiego - czyli tak naprawdę Grzegorza Zglińskiego, który piętnaście lat temu uzyskał absolutorium na wydziale reżyserii filmowej w łódzkej filmówce pod opieką Krzysztofa Kieślowskiego – jest niejednoznaczność przekazu i konsekwentny scenariusz bez niepotrzebnych scen i ozdobników. A także Robert Więckiewicz, który znakomicie oddał złożoność uczuć granej przez siebie postaci. Według mnie to jego najtrudniejsza rola dramatyczna w karierze. Więckiewicz wcielił się w Alfreda Firleja, który nie pomógł bratu (Łukasz Simlat), gdy ten został napadnięty. Możemy tylko gdybać dlaczego nic nie zrobił. Bo był na niego wkurzony za próbę przejęcia kontroli nad rodzinną firmą? Bo go spraliżowało? Bo myślał, że nic strasznego, poza kilkoma siniakami, bratu nie może się przydarzyć? Konsekwencją braku reakcji Alfreda jest natomiast narastające poczucie winy, które niszczy go od środka i sieje spustoszenie dookoła. Gorąco polecam!

„Wymyk”, reż. Greg Zglinski, wyst. Robert Więckiewicz, Łukasz Simlat, Gabriela Muskała, Marian Dziędziel

Jerzy Wasowski

Nasz najważniejszy film od 18 listopada to Saga Zmierzch: Przed świtem – poprosimy o plakat i reklamę na winietce.

Wymyk

Wymyk

Obyczajowy Od lat: 15 85 min

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do „Wymyk”: Polska rewelacja

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.

pytający

pytający

24.11.2011, 15:28:38

A dlaczego nie ma filmu Wymyk ?

Multikino

Multikino

23.11.2011, 12:22:45

Ceny biletów znajdują się w cennikach kin: http://multikino.pl/pl/kup-bilet/kino/ Trzeba wybrać kino, a później kliknąć napis 'Cennik'.

EwkaKonewka

EwkaKonewka

23.11.2011, 12:11:52

Witam mam pytanie odnośnie tanich wtorków, jakie są ceny biletów i dlaczego nie ma tej informacji, na stronie, jak dla mnie strona mega nieczytelna;( Proszę o odpowiedź co z wtorkami, z góry dziękuję

kasia

kasia

22.11.2011, 23:37:10

DLACZEGO MULTIKINO NIE GRA WSZYSTKICH FILMÓW????!!!!!!!! ANONIMUS TYLKO W 3 MIASTACH!!!!!!!! BEZ PRZESADY!!!!!!

matii

matii

22.11.2011, 12:32:04

Na szczęście są inne mniejsze kina w których można zobaczyć

żenua

żenua

22.11.2011, 12:31:06

Rewelacja której nie ma też w Poznaniu..... Brak słów

Dymus

Dymus

19.11.2011, 12:48:46

To niech ktos cos zrobi zeby ten REWELACYJNY film moze w gdansku dalo sie obejrzec a nie tylko w Wawie Ludzie zamiast powtarzac durny wyjazd integracyjny dajcie na jakas godzine Wymyk !!!!!!