Newsy

Wyjątkowe premiery w cyklu Mistrzowie kina Mastercard w Multikinie

W cyklu Mistrzowie Kina Mastercard od początku stawiamy na kino festiwalowe; pokazujemy filmy, które skłaniają do dyskusji i nikogo nie pozostawiają obojętnym. Od lutego w ramach Cyklu zaprezentowaliśmy już kilkanaście tytułów, jednak nadchodzące tygodnie będą wyjątkowe: pokażemy przedpremierowo i premierowo aż trzy filmy: MAIDEN Alexa Holmesa, PIRANIE Claudio Giovannesiego i PARASITE Bong Joon-ho.

W sierpniu i we wrześniu w ramach Mistrzów Kina Mastercard będziecie mogli zobaczyć trzy premierowe tytuły, które zelektryzowały w ostatnim czasie krytyków i publiczność najlepszych światowych festiwali. Za wybór filmów, jak zawsze w ramach Cyklu, odpowiedzialni byli Grażyna Torbicka i Michał Walkiewicz – redaktor naczelny portalu Filmweb.pl. Każdy z premierowych seansów poprzedzi również, zgodnie z tradycją, premierowy odcinek programu dwójki krytyków, wprowadzający w tematykę filmu.

Pierwsza przedpremiera już 5 sierpnia o godz. 19:30: MAIDEN Alexa Holmesa – świetnie zrealizowany dokument o pierwszej kobiecej załodze w historii regat Whitbread Round The World Race. Film był prezentowany na najważniejszych światowych festiwalach m.in. Sundance, Toronto, SXSW czy Tribeca. Historia o żeglarskich pionierkach pod wodzą skipperki Tracy Edwards ma temperaturę kina akcji, daje ogromnego motywacyjnego kopa i wzrusza: pozycja obowiązkowa dla każdego! Drugi pokaz tego tytułu już 12 sierpnia, również o godz. 19:30.

19 i 26 sierpnia o godz. 19:30przedpremierowo i premierowo – zapraszamy na pokazy filmu PIRANIE. To najnowsze dzieło twórców kultowego już serialu ”Gomorra” – autora scenariusza i bestsellerowych powieści, mającego wyrok śmierci od neapolitańskiej mafii, Roberto Saviano oraz reżysera Claudio Giovannesiego. Obraz zdobył Srebrnego Niedźwiedzia na 69. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Nicola, Tyson, Lollipop i Briatò mają broń, władzę w mieście i… kilkanaście lat. Są jak bracia, nie boją się więzienia ani śmierci. Żyją w permanentnym stanie wojny. Handlują narkotykami, rabują, zabijają bez skrupułów. To szokujący obraz młodego pokolenia – dzieci, dla których nie istnieje przyszłość. Liczy się tylko tu i teraz: pieniądze; władza; to, by przeżyć do jutra.

Last but not least – PARASITE Bong Joon-ho: rewelacja tegorocznego Festiwalu w Cannes – w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard pokażemy ten tytuł przedpremierowo dwa razy: 2 i 9 września o godz. 19:30. Bardzo prawdopodobne, że czegoś takiego jeszcze nie widzieliście, a to – przyznajcie – w kontekście kina, o którym mówi się, że wszystko już w nim było – zachwycająca perspektywa. Kunszt koreańskiego mistrza zwięźle podsumował Quentin Tarantino: „Absolutny wizjoner! Nikt inny nie kręci tak dobrych filmów rozrywkowych jak on”. „Parasite” to pełen dzikiego humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller o ludziach, którzy nigdy nie mieli się spotkać – biednych i bogatych, tych naprawdę uprzywilejowanych i tych zepchniętych do rynsztoków. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć. W tle historia pewnego przekrętu. Prawdziwy filmowy rollercoaster!

Oglądaj premierowo najlepsze festiwalowe tytuły z całego świata – już w sierpniu i we wrześniu w Multikinie!

Filmy w cyklu Mistrzowie Kina Mastercard pokazujemy w każdy poniedziałek o godz. 19:30 w kinach sieci Multikino w: Warszawie (kina na Targówku i Ursynowie), Poznaniu (Multikino Malta), Gdańsku, Sopocie, Szczecinie, Wrocławiu, Rzeszowie, Olsztynie, Pruszkowie, Łodzi, Lublinie, Krakowie, Katowicach, Bydgoszczy i Kielcach.

Komentarze

Dodaj swój komentarz do Wyjątkowe premiery w cyklu Mistrzowie kina Mastercard w Multikinie

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.