TOP Multikino

"Wszystko albo nic": 4 filmowe bohaterki z ogromnym apetytem na seks

Do kin wchodzi właśnie czesko-polska komedia "Wszystko albo nic", której główne bohaterki, księgarki Linda i Vanda, starają się poprzez łóżko zacieśnić przyjacielskie relacje pomiędzy sąsiadującymi narodami.

O tym, czy - jak wiele lat temu śpiewali T-Raperzy Znad Wisły - najwięcej smaku jest w polskim chłopaku, przekonacie się przed ekranem, a my tymczasem chcielibyśmy poznać was z kilkoma innymi bohaterkami filmów, o których można powiedzieć wszystko poza tym, że są pruderyjne.

Brandy ("Do zaliczenia")


Mówi się, że młodzi Amerykanie generalnie zaliczają wszelakie inicjacje wchodzenia w dorosłość nieco później niż ich europejscy rówieśnicy. Jednak z tego stereotypu wyłamuje się ona - panna Brandy, piątkowa uczennica liceum, która tuż przed pójściem na studia odkrywa z przerażeniem, że o seksie wie może i sporo, ale co najwyżej z podręczników do biologii. Trzeba działać szybko, dlatego Brandy tworzy sobie tytułową listę rzeczy do zaliczenia, i nie mówimy tu raczej o sprawach typu przejechać się gokartami albo zobaczyć Niagarę. Klimat mocno "American Pie", ale tu Jimem jest dziewczyna.
Minnie ("Wyznania nastolatki")

Jeszcze świeży, wielokrotnie nagradzany (m.in. na festiwalu filmowym w Berlinie) tytuł ze wschodzącą gwiazdą Hollywood Bel Powley i Alexandrem Skarsgaardem w rolach głównych. Powley gra tytułową nastolatkę, którą od koleżanek różni monstrualne wprost rozbuchanie seksualne, nazbyt duże jak na jej wiek. Minnie ćwiczy na szkolnych kolegach, co jednak, gdy do głosu dojdzie uczucie ulokowane w chłopaku jej matki? Ciekawy przykład kina masowego z intymną, bardzo osobistą narracją młodej kobiety na pierwszym planie.
Joe ("Nimfomanka")

Jeden z większych obyczajowych skandali w kinie ostatnich lat, no ale to Lars von Trier, człowiek, którego ambicją jest wywołanie fermentu zawsze i wszędzie. W swojej wariacji na temat "Ostatniego tanga w Paryżu" na pierwszym planie postawił nie tyle na kobietę, co jej opętańcze żądze, prowadzące ją na skraj autodestrukcji. Wbrew pozorom namiar seksu nie czyni cię szczęśliwym, a tytułowa nimfomanka Joe coś o tym wie.
Mama Stiflera ("American Pie")

Tej pani nie mogło tu zabraknąć - więcej, ona jest patronką naszego rankingu. Ucieleśnienie dość popularnego skrótu MILF, niestrudzona przewodniczka młodych chłopców po mrocznych zakamarkach ars amandi. Jak rozpocząć życie erotyczne bez stresu i wiadomo-jakiej-wpadki? Na wykład zaprasza mama Stiflera. Siedzenie w aucie rozłożone?