Newsy

Wszędzie lubią One Direction

Bardzo dobrze zaprezentował się podczas minionego weekendu dokument muzyczny „One Direction: This is Us". Zaistniał w każdym kraju, w którym się pojawił. Najpopularniejszym tytułem weekendu stało się jednak „Elizjum".

Produkcja z Mattem Damonem po tygodniu przerwy powróciła na szczyt światowego box office'u. Podczas minionego weekendu zgromadziła 17,9 miliona dolarów. „Elizjum" na rynku zewnętrznym zarobiło 97,7 miliona dolarów. W sumie należy się spodziewać wyniku na poziomie innych tegorocznych filmów science-fiction: „Niepamięci" (197,1 miliona dolarów wpływów) oraz „1000 lat po Ziemi" (183,1 miliona dolarów).

Drugą pozycję wywalczył „One Direction: This is Us". Muzyczny dokument w czasie premierowego weekend zebrał 14,5 miliona dolarów. Oczywiście najwięcej pieniędzy zgromadził w rodzimej Wielkiej Brytanii (5,7 miliona dolarów), ale potrafił zaistnieć w kinach we wszystkich krajach, w których się pojawił (także w Polsce – szczegóły w środę). „One Directon" stanie się zdecydowanie najpopularniejszym muzycznym dokumentem adresowanym do młodych widzów. „Hannah Montana" (która w Stanach zarobiła ponad 65 milionów dolarów) czy „Jonas Brothers" poza Ameryką były w stanie zebrać jedynie kilka milionów dolarów. Większą popularnością cieszył się „Justin Bieber: Never Say Never", który zgromadził 25,4 miliona dolarów. Niemniej „One Direction" będzie potrzebował jedynie tygodnia, aby osiągnąć podobny rezultat.

Poza zasięgiem boysbendów, itp. znajduje się natomiast muzyczny dokument poświęcony Michaelowi Jacksonowi. „This Is It" na rynku zewnętrznym zarobił aż 189,1 miliona dolarów.

Na trzecim miejscu sklasyfikowana została „Obecność" (12,1 miliona dolarów). Horror kapitalnie sprzedał się w Stanach (133,8 miliona dolarów) i równie dobrze radzi sobie poza Ameryką. Na jego koncie znajduje się już 109,5 miliona dolarów. W sumie na całym świecie „Obecność" zarobiła w kinach 243,3 miliona dolarów. Horror kosztował tylko 20 milionów dolarów…

Czwarta pozycja – „Percy Jackson: Morze potworów" (11,4 miliona dolarów). W sumie na koncie produkcji fantasy znajduje się 82,6 miliona dolarów. W Stanach druga część cyklu osiągnie o 25% słabszy wynik od oryginału. Na rynku zewnętrznym może uda się uzyskać wynik na poziomie poprzednika, który przed trzema laty zgromadził 137,7 miliona dolarów.

Pierwszą piątkę zamyka „Uniwersytet Potworny" (11 milionów dolarów). Światowe serwisy filmowe informują, że w Chinach produkcja Pixara stała się najpopularniejszą animacją Disneya w historii. Jednak jeszcze w tym przypadku to inne kraje okazały się bardziej dochodowe: Japonia – 87,4 miliona dolarów, Wielka Brytania – 43,5 miliona dolarów, Meksyk – 38,2 miliona, Chiny – 27,8 miliona, Argentyna – 23,7 miliona dolarów.


[PN]

News ze Stopklatki

Obrazek - wiecej na Stopklatka_ikonka.png