Newsy

"Wonder Woman 1984" | Powrót wojowniczej księżniczki

Prosto z Temiskiry

Wonder Woman już wkrótce wróci na ekrany Multikina w kontynuacji jednego z najlepiej przyjętych filmów ze studia DC! Kultowa komiksowa marka od lat rywalizuje z Marvelem o rząd dusz miłośników historyjek obrazkowych. DC może nie poradziło sobie tak dobrze jak konkurencja i nie stworzyło spójnej serii wysokobudżetowych widowisk, ale w jednym byli pierwsi - "Wonder Woman" z 2017 roku to pierwsza produkcja skupiona w całości na postaci kobiecej. To także świetny film, który przybliżył widzom drugoplanową postać z wcześniejszego o dwa lata dzieła "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości". 

W widowisku traktującym o konflikcie dwóch najsłynniejszych superbohaterów na świecie Wonder Woman początkowo występuje jako Diana Prince, tajemnicza antykwariusz, której wizerunek zachowano na fotografii sprzed stu lat. Kobieta ujawnia swoje prawdziwe oblicze w emocjonującej końcówce, gdy wraz z Batmanem i Supermanem walczy przeciwko złowrogiemu Doomsday'owi. Postać została świetnie przyjęta przez widownię, podobnie jak jej motyw muzyczny autorstwa Hanza Zimmera. DC poszło za ciosem i zrealizowało film poświęcony w całości potężnej superbohaterce.

Wonder Woman 1984

"Wonder Woman" rozgrywał się w drugiej dekadzie XX wieku i przedstawił nam genezę amazońskiej księżniczki. Diana wychowała się na magicznej wyspie Temiskirze jako córka królowej Hippolity. Przypadkowe spotkanie z amerykańskim pilotem Stevem Trevorem zainspirowało kobietę do walki ze złem na froncie I wojny światowej. W finale Steve ginie, zaś Diana rezygnuje z superbohaterskiej działalności. Przyjmuje także sekretną tożsamość jako antykwariusz i przez kolejnych sto lat żyje między ludźmi nieświadomymi jej potęgi.

Wonder Woman mogliśmy oglądać także w widowisku "Liga sprawiedliwości". Po wydarzeniach z "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości" i w obliczu śmierci Supermana kobieta postanawia chronić ludzkość przed wszelkim złem. Okazja nadarza się szybciej, niż przewidywała: Batman zbiera ekipę herosów, by przeciwstawić się złowrogiemu Steppenwolfowi. Diana i reszta pokonują arcyłotra. Co przyniesie przyszłość? Tego nie wiemy, ale na potrzeby najnowszej premiery znowu przenosimy się do przeszłości. 

Wonder Woman 1984

Witajcie lata 80! "Wonder Woman 1984" przeniesie nas do czasów neonów, ortalionów i mocnego dyskotekowego beatu. Film ma tajemniczy punkt wyjścia: Steve Trevor jakimś cudem wraca do świata żywych. Diana będzie musiała pomóc mu przystosować się do szalonych "ejtisów". Niejako przy okazji zmierzy się także z Barbarą Minervą alias Cheetah, byłą kumpelą, która dosłownie wyzwoliła w sobie zwierzęce instynkty. Szykuje się świetne widowisko, które już wkrótce będziecie mogli obejrzeć na ekranach Multikina! 

Do zobaczenia!

Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

Akcja Science-Fiction

Więcej o filmie
Komentarze

Dodaj swój komentarz do "Wonder Woman 1984" | Powrót wojowniczej księżniczki

Aby dodać komentarz, zaloguj się lub zarejestruj.

komentarze|0

Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.